Резултати от 1 до 12 от общо 12

Asus пуска ултрабук с мощна видеокарта

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #1

    Asus пуска ултрабук с мощна видеокарта

    http://setcombg.com/default.asp?site=comment&NID=14885

    След огромния успех на 13.3-инчовия ултрабук UX31, Asus решиха да въведат минимизацията и при по-големите диагонали.
    ASUS Zenbook UX52VS е безспорен бъдещ хит. Лаптопът е с 15.6-инчова IPS матрица с разделителна способност 1920 х 1080 точки. Серията ще използва процесори от фамилията Intel Ivy Bridge - четириядрен Core i7-3610QM (2,3-3,3 GHz), двуядрен Core i7-3517U (1,9-3,0 GHz) или двуядрен Core i5-3317U (1,7-2,6 GHz). Базовата конфигурация ще се предлага с 4GB DDR3-1600 MHz памет, но при желание ще можете да я разширите до 10GB.
    Твърдият диск ще е хибрид между 24 GB SSD и диск с обем 320, 500 или 740 GB.
    Най-радостното и нехарактерно за ултрабуците - ASUS Zenbook UX52VS ще е оборудван с дискретен видеоускорител NVIDIA GeForce GT 645M с 1 GB GDDR5 видеопамет, вместо със стандартната вградена Intel видеокарта. Това определено ще увеличи разхода на енергия, но ще даде мощ на красивата машинка.
    Ултрабукът ще има вградена 1280 х 720 точки уебкамера, два микрофона, Wi-Fi 802.11a/g/n, Bluetooth 4.0 и Gigabit Ethernet. Клавиатурата му ще е с подсветка, авградената аудиосистма ще е Bang & Olufsen ICEpower. Като интерфейси също няма от какво да сме недоволни, освен от липсата на 3G модул - три USB 3.0 порта, HDMI 1.4 и mini D-Sub видеоизходи.
    ASUS Zenbook UX52VS ще се предлага с операционна система Windows 8. Габаритите на ултрабука ще са 380 x 254,5 x 6-20,9 мм, а теглото — 2,2 кг.
    За съжаление, все още няма информация за капацитета на вградената батерия и времето на автономна работа, както и за цената и датата на пускане на този бъдещ хит.
    asus_UX52VS.jpg

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #2

    Отговор: Asus пуска ултрабук с мощна видеокарта

    тц тц тц !!! перфектната машина, дано да е под 2 хилки.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #3

    Отговор: Asus пуска ултрабук с мощна видеокарта

    Да,бе,да!Я погледни компонентите поотделно на каква цена са,та камо ли цялата система.

  5. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #4

    Отговор: Asus пуска ултрабук с мощна видеокарта

    1600 e макс цената която бих дал за цонфигурацията с и5
    като цяло интересното е матрицата, дискове памети нямат значение.
    с хубав дисплей и видеото няма значение , напоследък съм спрял да играя и ще е добра конфигурация и с вградено видео.

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #5

    Отговор: Asus пуска ултрабук с мощна видеокарта

    Забрави!
    Цена от порядъка на 2200-2500 е реална на фона на цени около 2400 за въздушна ябълка, Самсунг 9-та серия и XPS на Dell.
    Цена под 2000 е утопия. Машинката е чудесна, малко тежичка ми се вижда и честно казано - един от най-важните компоненти - батерията все още е неизвестен. Като се появи и се чуят резултати от тестове... тогава ще говорим за перфектното съчетание.
    Да не се окаже, че има батеринка 35-40 WHr която изфирясва за 90-120 минути...

    Абе не знам, хубаво ама.... Асус

  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #6

    Отговор: Asus пуска ултрабук с мощна видеокарта

    Става въпрос за 4ядрена 7ца,а не 2ядрена 5ца,estqwerty.
    Asus-масус.Хората в последно време купуват Ейсър,Самсунг и Асус-това е положението.

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #7

    Отговор: Asus пуска ултрабук с мощна видеокарта

    Цитат Първоначално публикувано от johny01 Виж публикацията
    Става въпрос за 4ядрена 7ца,а не 2ядрена 5ца,estqwerty.
    Asus-масус.Хората в последно време купуват Ейсър,Самсунг и Асус-това е положението.

    Купуват...
    Но ако разбират си мечатят за Elitebook, Latitude, Precision, Portege, Thinkpad. А не за Ейсър,Самсунг и Асус колкото и красиви да изглеждат...
    Макар че... всичко е въпрос на приоритети. Трудно е да сравняваш бизнес лаптоп с ултрабук

  10. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #8

    Отговор: Asus пуска ултрабук с мощна видеокарта

    Хич не разбират.Преди месец ми попадна нов самсуняк с отвратителен екран/матрица,купен по препоръка на "консултанта" от маркета,с 4 рам,32 битов Уин 7, дивайс менижърът му свети кат коледна елха.Някой"консултант"му е слагал ОСто.:DИначе самсунгера лъскав,ще кажеш,че е алуминиев мак.
    Дразня се,че тези неща масово навлязоха в ежедневието(работно и битово),а наглед интелигентни хора не отделят малко време да добият и елементарни познания.Както и че все още търсим евтиното хубаво(включително и аз,но моята булка е с тежка ръка и си имам оправдание).

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9

    Отговор: Asus пуска ултрабук с мощна видеокарта

    от момента, в който веригите започнаха да продават лаптопите като ютии, всичко се промени

    не знам кое ви учудва от ставащото... овцете трябва да се стрижат, а на последните не им прави впечатление - всичко е в реда на нещата

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #10

    Отговор: Asus пуска ултрабук с мощна видеокарта

    Вярно е.
    Всъщност, аз нямам против веригите да продават лаптопи, това не е настолна машина да ми я асемблира сульо и пульо, а готов продукт. Даже адмирирам, защото отиваш на едно място и след като си преценил параметрите можеш да видиш и наживо твоя избор.
    Цялата простотия идва от това, че техноверигите ей богу не знам защо, но не продават читавите серии, а наблягат само на ширпотребата.
    Аз Елитбук или Тинкпад Т, Л не съм виждал там.

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #11

    Отговор: Asus пуска ултрабук с мощна видеокарта

    защото, както казах по-горе, там лаптопите се продават като ютии, а не като диверсифициран продукт

    наскоро бях в метро. бяха строили в редичка 10-ина таблета, като разликата в описанието беше само в параметрите по кредита. спецификации - йок

  14.  
     
  15. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #12

    Отговор: Asus пуска ултрабук с мощна видеокарта

    Да го духат непросветените... Аз с техническите характеристики се подготвям предварително, техно магазините ги ползвам за изложба - да барна, да видя сглобката и усещането...
    Само дето както казах, там нямат серии, които ме интересуват.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам видеокарта Gtx590 Asus
    От zlare във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 30-01-14, 21:36
  2. Отговори: 0
    Последно: 14-12-10, 22:39
  3. Asus пуска на пазара 6 нови монитора с LED подсветка
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 06-11-10, 08:12
  4. Asus пуска овърклокнати AMD Radeon HD 6800 видеокарти
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 1
    Последно: 22-10-10, 11:49
  5. Asus пуска евтините лаптопи
    От stekyman във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 19-08-07, 20:10

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе