Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Corel i kirilica - Adobe Illustrator

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    8
    #1

    Corel i kirilica - Adobe Illustrator

    Накратко - от 3 години ползвам Corel 9 и от горе долу толкова време се мъча деа мина на по - нова версия - но все оказва че нито 10 , 11, 12 не поддържат повечето от основните кирилизирани шрифтове.

    Някой има ли идея как се оправя тая магария )) pls

    И второ - след тия безуспешни опити - се реших да се прехвърлям на Illustrator качих CS версията - и пак спек - програмата бачка 5 мин след което се крашва без никакво съобщение за грешка (- Illustrator 10 върви но имам някаква орязана версия) CS hго качвах и като официален трайал - и от хакната Creative Suite и от самостоятелна фулл версия - все тая...... (((

    Дайте някоя идея !

    Благодаря !

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    31
    #2

    Corel i kirilica - Adobe Illustrator

    Аз лично съм си качил BULLET и съм почти безпроблеми.

    Относно Illustratora не само при тебе е този проблем, след около 15мин се появява бял екран по които ако местош мишката насам натам ще започнат малко по малко да се появяват (FILE, EDIT....) нещо си е бъгната самата версия. Аз не съм попаднал досега на читава CS версия (Всичко с времето си)

    Бачкаи си на Illustrator 11 и не ти трябва друго.


  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    89
    #3

    Corel i kirilica - Adobe Illustrator

    за TrueType или PS шрифтове става въпрос? Навремето бях намерил една програмка, с която си конвертирах колекцията TTF в уникод и от тогава нямам никакъв проблем.... освен с Quark-a, който традиционно отнася доста псувни докато го накарам да експонира коректно кирилица....

  5. Novice
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    8
    #4

    Corel i kirilica - Adobe Illustrator

    благодаря m_alexiev

    успокоих се малко - вече мислех че windowsa ми е заминал нещо и бях му намазал ските за преинсталация ))

    ще послушам съвета ти и ще потърся 11

    10x again


  6. Novice
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    8
    #5

    Corel i kirilica - Adobe Illustrator

    относно шрифтовете и corela - става въпрос че няма някаква видима система за разпознаването - губят се както тру таип такаи уникодове - на 12 например нямам дори хебър и хелветика -

    сега като погледнах трябва да призная че все пак основните unicode вървят - тези които не разпознава - са някои по малко известни - или модифицирани версии .

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    240
    #6

    Corel i kirilica - Adobe Illustrator

    Честно казано и аз съм имал немалко проблеми със шрифтове в Корел, но проблема ми се реши, когато оправих кирилизацията на Windows. И без да инсталирам никаква външна кирилизация, използвайки само оригиналната, която здраво трябва да се "пипне" за да заработи както трябва, шрифтовете излизат 4/5 коректно. Не ползвам друг софтуер освен Корел и незнам изобщо дали на Illustrator ili Quark ще работят правилно.



    И един въпрос: От къде мога да си намеря шрифтове (кирилизирани). Най-популярните.

  8.  
     
  9. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #7

    Corel i kirilica - Adobe Illustrator

    Според мен трябва да си сложиш CE (Central European) версията на Illustrator CS (Illustrator 9,10) и няма да имаш проблеми с шрифтовете. Колегата ми имаше големи проблеми с Illustrator CS в началото -сривове , гърмене и т.н. както го описваш. Но от месец и половина е с CE версия и няма проблеми. Вземи си я от http://free.bol.bg/sclera_bg/ и пробвай.


  10. Novice
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    8
    #8

    Corel i kirilica - Adobe Illustrator

    благодаря за отговорите

    - по принцип ползвам само оригиналния кирилизатор на windows - мразя флекс тайп - -

    кажи как да барна кирилицата на windowsa - за какво става въпрос

    относно шрифтове - виж в арената www.arenabg.com

    или на този линк http://www.bulgaria.com/welkya/cyrillic/cyrfonts.html

    ако има проблем пиши ми ще ти кача някъде шрифтове - имам доста

    Относно Illustrator - нямам проблем с шрифтовете - то не ми е вървял толкова време че да го видя този проблем )) намерих CS CE идея дали ще захапе - да не тегля пак едно CD за оня дето духа ????? )

  11. Novice
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    8
    #9

    Corel i kirilica - Adobe Illustrator

    и отново благодаря хора !!!!!! )))


  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    49
    #10

    Corel i kirilica - Adobe Illustrator

    Аз работя с корел 12 и нещо не схващам за какви проблеми говорите кой шрифтове не излизат? Пимерно Хелен си ми излиза, Хебъра също и изобщо имам доста кирилизирани макар да ги ползвам много рядко!?!?

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    240
    #11

    Corel i kirilica - Adobe Illustrator

    Mort, "глей глей ся ко стаа":



    http://free.hit.bg/injinera/na4alo.htm



    Разгледай много внимателно целия сайт, определено има много истина в него.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    8
    #12

    Corel i kirilica - Adobe Illustrator

    AVATAR при мен нито хебър нито хелветика - нищо (((

  16. Novice
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    8
    #13

    Corel i kirilica - Adobe Illustrator

    сайтчето е добро - но както казах - ползвам само кирилизацията на windows а - не съм качвал никакви други магарии - и съм си доволен от нея - (става въпрос за windows xp pro ) така че най- вероятно нещо друго е омазано при мен - ама е... ли к во (((

    ще пробвам идеята за конвертиране - дано сработи ))

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    89
    #14

    Corel i kirilica - Adobe Illustrator

    та както казах по-горе, конвертирането на TTF с помощта на една малка DOS-овска програма ми реши проблема. дай някакъв мейл, където да ти я пратя, или си я потърси сам из руските сайтове. програмате се казва ttfconv.exe

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    240
    #15

    Corel i kirilica - Adobe Illustrator

    rums я сендни сендни програмката на ksuhorukov@mail.bg

    Може и да ми влезе в работа, за което предварително ти благодаря.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Kirilica-latinica
    От dmg във форум Общ - софтуер
    Отговори: 11
    Последно: 29-09-06, 19:27
  2. Illustrator symbol libraries
    От july77 във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 0
    Последно: 30-10-05, 00:31
  3. Въпрос за 3ds max. Проблем с Illustrator CS
    От july77 във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 5
    Последно: 17-09-05, 18:07
  4. Serial # za Illustrator 10
    От nniki във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 20-01-03, 10:16
  5. XP i kirilica?
    От blue във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 14-11-01, 20:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе