Резултати от 1 до 3 от общо 3

Encarta 2004 CD EDITION --> DVD EDITION !?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    10
    #1

    Encarta 2004 CD EDITION --> DVD EDITION !?

    Прощавайте, модератори и форум потрбители, ако случайно тази тема съществува някаде, но 3 часа се мъча тук по следната работа и вече съм много изморен.



    Обръщам се главно към хората, които имат Енкарта 2004 на СД-та, защото съм включил директории, имена на файлове и т.н. Ама ако други могат да помогнат



    Работата е следната:

    Купих си DVD писачка и вече разглеждам как всичко може да го направя на DVD [:D]. Енкарта 2004 най-много искам да мога да я сложа на DVD, нооо инсталацията е толкооооова гадна, че няма накъде повече (все пак Майкрософт). Опитах в самото DVD с име L04ADXRC да сложа папки L04ADXRC1 ,2 и т.н. като заместители на СД-тата. Не стана, пак каза "please insert CD2" и отдоло само един мизерен "ОК".



    Целта е да се конвертира това, което е на тия 5 неудобни СД-та и да се сложи на евтино ЕДНО DVD



    Сега направих прогрес, взех "2004 Contents" директорията след като инсталирах енкартата и взех целия СД1 и ги сложих директно в едно DVD с име L04ADXRC. Тръгва и стига до по-далече инсталацията, но паааак ми дава "инсърт СД2...3...4..5" Почнах да търся по директориите да се направя на хакер и да сменя някоя цифра по някое .ini (не ми отваря .dll-та). Намерих следния файл, който смятам, че държи информацията за това, къде се намира този и онзи файл от съдържанието на Енкартата. Намира се в директория на СД1 : EE\ENCARTA\suitecd.ini . След 1 час разгадах следното:



    2 = CD2 ; 4 = CD3 ; 8 = CD4; 16 = CD5, a 0 = CD1

    цифри като 12, 14, 20, 24 ... са сбор от гореспоменатите цифри

    напр: 12 = 8+4 = CD4 + CD3.



    Обаче горе-долу в началото на файла има едно "SOURCES" и под него пише 1=1 2=2 3=3 4=4, това трябва да са СД-та със съдържанието на енкартата, а пък ЦД 0 да си е само програмата. Променях цифри.. пробвах... променях, но не става!!!



    Въпросите ми са:Дали някой може да ми помогне , дали ЦД версията въобще не може да се конвертира и дали някаде из БГ-то има ДВД вариант?


  2.  
     
  3. Gadget
    Guest
    #2

    Encarta 2004 CD EDITION --> DVD EDITION !?

    Имам целият инстал на харда 2.21GB. Нямам DVD-RW. Гледам, че си в Бургас. Ако толко ти е належащо мога да намеря начин да го запиша на DVD и да ти го пратя или някой да го вземе. Иначе ето ти листинг на директорията:



    Microsoft Encarta Reference Library 2004

    /Aref

    /Content

    /Ee

    /Er

    /Evg

    /Msshared

    /Redist

    /Support

    /System

    /Updates

    Autorun.exe

    Autorun.inf

    Autorun.ini

    Instmsia.exe

    Instmsiw.exe

    L04adxrc.msi

    Readme.txt

    Setup.exe

    Setup.ini



    Надявам се да ти е от полза.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    10
    #3

    Encarta 2004 CD EDITION --> DVD EDITION !?

    На мен не ми е спешно, аз си имам 5-те СД-та и съм идеален, но просто се опитвах да направя така, че като инсталиам Енкартата да му дам веднъж install и после само finish И получавам същите директории като теб, вземам от СД1 системния софтуеър, а пък CONTENT-а го вземам направо от инсталираната енциклопедия и това е всичко, на другите СД-та няма нищо друго освен CONTENT директория. Като го сглобя всичко изглежда точно както ти си ми го написал.



    Ти ли си си го сглобявал или направо си намерил ДВД вариант? Моля те, погледни как ти е тоя .ини файл - suitecd.ini и ми го прати ако може на e-maila, за да го разгледам. Иначе не се сещам как ще мога да ти дам парите за едно нормално ДВД преди да ми го пратиш?


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Win XP - Gamer Edition
    От ru-boy във форум Windows
    Отговори: 34
    Последно: 31-10-09, 18:19
  2. s60 3rd edition OS 9.1 питанка...
    От razziel във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 5
    Последно: 08-12-06, 20:05
  3. Win XP Hybred Edition ISO
    От ru-boy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 28
    Последно: 25-04-06, 19:34
  4. Microsoft Encarta 2004
    От dionisy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 12-12-03, 19:58
  5. XP Home Edition
    От MiStReR_xXx във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-03, 20:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе