Резултати от 1 до 5 от общо 5

Проблеми със LG DVD/CD-RW с презаписваеми подложки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #1

    Проблеми със LG DVD/CD-RW с презаписваеми подложки

    Не знам точно дали моят проблем е за "софт"- или "хард"-секциите. Преди да седна да пиша сега, потърсих отговор в други форуми и в архива на този - само някъде се споменаваше за него и че не е неизвестен, но решение на проблема така и нямаше.



    Та за какво става въпрос. На два компютъра (моя и на един приятел), с инсталирани "WinXP Pro SP1a", имащи еднакви записвачки - комбо DVD/CD-RW 52x32x52x [HL-DT-ST RW/DVD GCC-4521B] - при моят компютър версията на NERO 6.3.1.10 (кракната) работи безупречно, докато на другия компютър при запис на презаписваеми дискове, всъщност не записва нищо на тях. Т.е. след приключване на процеса "изпичане", дава добре познатата табела, че всичко е ОК, и че записа е успешен. Обаче после, като се влезе в Explorer-а, не се показват записани файлове и диска се третира като

    празен!!! Връщам се в NERO-то, пускам му едно Disk-Info, дава че файловете са там и че съответното място е заето! Недоумявам, естествено. Но какво се случва? Затварям сесията (дава ми, че е отворена), дори и целият диск и понякога записаната информация ми я изкарва през Explorer-а, но понякога не. Ако се рестартира компютъра - сесията на диска отново е отворена! Но най-интересното е това "понякога" - всъщност асаньорното положение. Понякога показва записаните файлове, но те не могат да се четат. Например, записвам филм - не се чете. Трия диска, понеже има файл на него. После записвам 10-15 МР3-ки - чете се само първата, другите файлове са невалидни. Взех го същият този презаписваем диск, пробвах го вкъщи - записва се без никакъв проблем на него - както и филм, така и по-малки файлове. Та на другият компютър инсталирах фрий-програмата: CDBURNERXP Pro 2.2.8 - пак същото! Деинсталирах и тази версия на NERO-то, сложих по-стара - пак същото! Грррр!!! Явно проблема не е софтуерен, или ако е софтуерен може би е от самият Win, макар че не виждам логиката, защото при мен е абсолютно същият Win, а както казах - записвачките са един и същ модел. Вярно, системите са различни, и това ме въвежда на

    мисълта, че може да има някаква несъвместимост с дъното. Но това е идея засега. Непроверена все още.



    Иначе CD-тата за еднократна употреба си ги записва и с тях няма проблеми. Проблемите се появяват само при презаписваеми подложки. Пробвахме 3-4 различни вида подложки - резултатът е един и същ.



    Та ще помоля някой, ако се е сблъсквал с подобен проблем, да сподели как е действал.



    Благодаря предварително!



    P.S. MALONE е имал подобен проблем преди около година, но не точно същият... :-(

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Проблеми със LG DVD/CD-RW с презаписваеми подложки

    подобно нещо при мен се появи като записвачката "омеши сесиийте"- и имах инфо 2х 600 мб на единдиск , което бе о4удващо- едната сесия се виждаше само от нерото с смяна на волумето, - как стана това и защо - и дея си нямам -ефекта бе само0 за 1 час -после от цд-то неможах да извадяи и 1бит

  4. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #3

    Проблеми със LG DVD/CD-RW с презаписваеми подложки

    Пробвай да ъпдейтнеш firmware.Най новата версия за този модел е 1.03.Незнам дали ще ти помогне но опитай.



    Info

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #4

    Проблеми със LG DVD/CD-RW с презаписваеми подложки

    Vij dali ne sa se smesili built in cd burning soft & Neroto na tozi komputer i potursi na4in da eliminira6 built in cd burn in XP (to raboti kato biv6eto direct cd na ROXIO).

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #5

    Проблеми със LG DVD/CD-RW с презаписваеми подложки

    Благодаря Ви за съветите. Изтеглих вече FirmWare 1.03 и ще го инсталирам още утре за проба. Ще видя и дали е сменен "built in cd burning soft & Neroto", както ми предлага @Dash. След тези проби, ще постна пак тук.



    ---



    Готово []



    След инсталацията на новия FirmWare 1.03, презаписваемите дискове се "пекат" без проблем (поне засега)!



    Благодаря на всички, които се опитаха да ми помогнат и най-вече на

    @Vandal за идеята.



    ---



    @Slero,

    вече можеш да заключиш темата, и без това в последно време ти стана навик след моите мнения да ги заключваш... :-)



    Да не се обидиш пък сега... "нищо лично"... []


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Клещи за степенчати подложки за PVC дограма - откъде?
    От rogev във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 9
    Последно: 21-09-11, 23:32
  2. Отговори: 0
    Последно: 06-04-11, 11:41
  3. LG DVX 162 и презаписваеми DVD
    От bvd във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 15-09-07, 14:17
  4. проблеми с HDD
    От LZ4 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 13
    Последно: 02-01-04, 22:27
  5. Samsung черните подложки
    От turturelo във форум Общ - софтуер
    Отговори: 10
    Последно: 21-08-02, 08:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе