Резултати от 1 до 9 от общо 9

Принтиране на картинка като плакат

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    161
    #1

    Принтиране на картинка като плакат

    Търся програма, която да изкарва уголемено копие на картинка на принтера.

    За да стане по-ясно един пример: имам снимка с високо качество и искам да я отпечатам на няколко листа формат А4, така че след като си изрежа и залепя отделните парчета да се получи голямо изображение.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #2

    Принтиране на картинка като плакат

    И PageMaker, и InDesign, и QuarkXpress вършат работа. Ако имаш нужда от помощ за това как става, свирни [] Сигурно има и по-леки програмки само за картинки - може би някой ще ти даде акъл.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Принтиране на картинка като плакат

    nommo, като казваш "снимка с високо качество" наясно ли си какво означава "добро качество" за печат, да речем на А4 страница от списания, камо ли за плакат?



    примерно всеки, който знае за какво говоря ще ти каже, че за 4*А4 изходния ти файл трябва да е не по-малко от 150-200mb... започваме само с изискването от 300dpi и работата "загрубява"... []

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    161
    #4

    Принтиране на картинка като плакат

    Наистина и аз си падам малко перфекционист и съм наясно с изискванията и към файла (не много добър пример е нещо от рода http://adorablebunnies.com/LOADER/UP...TR_Promo01.jpg) и към техниката за отпечатване, но тук проблема ми е много, много по-маловажен и дребен.

    Търся да си купя жилище в града, в който живея. От 1 седмица ходя по огледи. Намерих си доста детайлна карта на града (по-точно си я сглобих от screenshot-ове в www.bgmaps.com [] ), и искам да си я отпечатам в по-голям формат за да мога да се ориентирам в улиците и кварталите. Не че по книжарниците няма карти, ама ей така за идеята искам сам да си направя такава. Смятам, че и други хора нерядко им се налага да отпечатат нещо в по-голям формат от този, който поддържа принтера им. А за големите и скъпи програми - да, правят го това нещо, но аз търсех нещо дребно направено само за тази цел, да не говорим че това го правят самите драйвери на някои принтери, но моя за съжаление не го прави.

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Принтиране на картинка като плакат

    Най-пълна колекция на карти на градовете в България можеш да намериш тук:http://www.domino.bg Има и пълен списак на отпечатаните карти. Не че това, което си замислил не може да се направи, но не си струва труда за целта.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #6

    Принтиране на картинка като плакат

    Ами Picture Window 3.5 има такава функционалност, но не съм я пробвал:

    1. Описание

    2. 30-day trial

    3. Лекарство

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #7

    Принтиране на картинка като плакат

    А защо не си го отпечаташ направо в по - голям формат в някои център ?

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    285
    #8

    Принтиране на картинка като плакат

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">А защо не си го отпечаташ направо в по - голям формат в някои център ?



    <div align="right">Originally posted by D3BEP*-*27/07/2004*:* 09:33:31</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Очевидно е, че иска да си го направи сам, вкъщи... Иначе ще си купи карта от сергия!?!

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    161
    #9

    Принтиране на картинка като плакат

    Мерси на всички за съветите и помощта. Наистина си свърших работата с Picture Window Pro (благодарности на Raid) на 100%. Благодаря и на Lupus за адреса, но и там ако ти трябва цяла карта става по моя си начин (със монтиране на screenshot-и).

    Ей голям проблем стана с тази моя приумица, но сега си имам карта на цели 6XА4 и то няколко - мога да си драскам, да си зачертавам и т.н. - удоволствието е голямо, когато сам си направиш нещо с малко помощ [] ... Дано поне ми помогне в търсенето ми на жилище.

    Благодаря още веднъж на всички. Не задълбавайте в темата. За мен тя се изчерпа. Помагайте на други от форума. Благодаря!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Вмъкване на картинка като чертеж в Аутокад
    От kykata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 17
    Последно: 02-08-13, 07:25
  2. Проблем с принтиране
    От get във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 18-09-07, 10:32
  3. Принтиране под DOS
    От XAH във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 24-03-05, 16:01
  4. Принтиране на PDF
    От JM във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 10-11-04, 07:05
  5. Принтиране на help file
    От SET_time във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 01-11-04, 10:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе