Резултати от 1 до 8 от общо 8

Дублаж на DVD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #1

    Дублаж на DVD

    Странни неща ми се налагат напоследък и то с минимални срокове.

    Трябва ми лесна/опростена програма с която може да се дублира DVD.



    Очаквам мненията на хора, които са работили с такава а не извадки от Google.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Дублаж на DVD

    предполагам, че под "дублиране" имаш предвид "копиране", нали? и предполагам, че става въпрос за филми, а не за data.



    ако е това, тогава dvd shrink ти върши идеална работа. прави всичко бързо, стабилно, сигурно и е абсолютно елементарно за работа - избираш кое да се, и кое да не се rip-не; старт; после направо пишеш с burning soft-a. за <1час имаш 1:1 копие.



    ако обаче имаш предвид правенето на дублаж на филм - sorry, не ми е попадало такова нещо.

  4. silverfox
    Guest
    #3

    Дублаж на DVD

    Roxio Easy DVD Copy:

    http://free.data.bg/icebreaker/Progr...20COPY-PHXiSO/

    Малко е големичка наистина, но върши перфектна работа. Ето и ревю на програмата:

    http://www.barrys-rigs-n-reviews.com...d/easydvd1.htm

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #4

    Дублаж на DVD

    Не съм се изразил правилно явно.. Дублаж. Добавяне на audio-stream на български.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Дублаж на DVD

    принципно бих могъл, но по начина, който имам предвид ще е голяма играчка и определено няма да ти върши работа... къде си търсил и какво синамерил засега?

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    442
    #6

    Дублаж на DVD

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Не съм се изразил правилно явно.. Дублаж. Добавяне на audio-stream на български.

    <div align="right">Originally posted by DeathKnight*-*11/10/2004*:* 15:43:49</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Май пак не си се изразил достатъчно пълно [] Има софтуер за самия дублаж, който, за съжаление, не се намира в Интернет или поне аз не знам. В този случай няма да мога да ти помогна в кратки срокове.



    Надявам се твоят случай да е по-лесният вариант - имаш готово, синхронизирано с видеото аудио (в случая съдържащо превода на репликите + останалата звукова картина) и искаш само да го добавиш като втори звук към ДВД-то.



    Ако е така - лесен софтуер е Encore DVD - има възможност за до 8 аудио пътеки, като избираш единия език по подразбиране, а смяната на другите се извършва от менюто.



    Има възможност и преводът да е само на репликите, тогава трябва да "наместиш" съответните файлове да съвпаднат с видеото, на мен лично този вариант ми е по-лесен в Premiere, но пак дублажът трябва да е направен синхронно - т.е. общата продължителност на дадена реплика в оригинал трябва да съвпада донякъде с превода.



    Ако описаният вариант с Encore DVD те устройва, обади се на ICQ и ще ти кажа точно как да го направиш, за да не четеш много-много хелпа.



    За "минимални" срокове засега само с това мога да ти бъда полезна.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #7

    Дублаж на DVD

    Като вникна по-дълбоко във въпроса ти и усещам че не става дума за смесване с аудиото от двд-то, а за отделен канал. Хихи, подозирам че такава програмка нЕма. В смисъл, записването на аудиото (дублажа) от актьор и интегрирането му в двд-то са две абсолютно различни задачи.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Дублаж на DVD

    kokosh, jenny съвсем точно е обяснила. първия начин, който имах предвид беше направо с готов stream, който няма откъде да се появи от въздуха, а другия вариант с отделните реплики, пак не е кой знае колко бърз, защото отново се предполага, че имаш доста неща вече готовои, a dk гарантирано има предвид старт от нулата.



    освен това се "притеснявам", че неговата идея е с микрофона направо да се наслагва, без да author-ва след това... но без да се запише предварително няма как.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе