Резултати от 1 до 5 от общо 5

TV OVER LAN ???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #1

    TV OVER LAN ???

    Имам тука един въпрос и се чудя дали има някой който може да ми отговори. Въпроса ми е следния: може ли, и как ако може да се пусне телевизия REAL-time/on-line /вие си изберета как да го кажете/ през лан мрежата. Имам за момента сърварен компютър лан връзка /в рамките на лан връзката на интернет доставчика ми 100мб/с / да кажем че мога да си позволя какъвто и да е тунер до 200$ или нещо такова. Та, как да пусна от сервения компютър ТВ така че да може който пожелае ТВ да се включи по някакъв начин /вие кажете как/ към сервера и да има ТВ. И ако може, понеже компютъра е слабичък /CPU на 300 MHz RAM:64mb hard 13Gb/5600 Видео карта ATI с 4 или 8мб рам/ да ми кажете под LINUX как може да стане ако не може - поне под Windows. Ако конфигурацията е прекалено слаба мога да помисля и за ъпгрейд НО мисълта ми е може ли някой да ми помогне със софтуерната "настройка" и да ме ориентира ако се налага някакъв ъпгрейд за машината да каже

    P.S. Мерси предварително


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #2

    TV OVER LAN ???

    Може.



    Видеокартата не е от значение, освен ако не искаш да плейваш и на стрийм компютъра. Иначе за бързината на компа, дали ще се справи - само с тетове се установява това. Едно знам, прави се риал-тайм кодиране на аудио и звук, не мисля че нещо под 1.5гхз ще свърши работа. Но първо тест преди покупката

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    78
    #3

    TV OVER LAN ???

    Под Windows аз съм пробвал с NetMeeting и си е много добре. За Линукс незнам .

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #4

    TV OVER LAN ???

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Може.



    Видеокартата не е от значение, освен ако не искаш да плейваш и на стрийм компютъра. Иначе за бързината на компа, дали ще се справи - само с тетове се установява това. Едно знам, прави се риал-тайм кодиране на аудио и звук, не мисля че нещо под 1.5гхз ще свърши работа. Но първо тест преди покупката



    <div align="right">Originally posted by KOKOSH*-*24/11/2004*:* 19:09:23</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    И е така, и не е точно така []. Пускал съм сървер за стрийм видео на моя компютър още преди три ъпгрейда. Тогава беше с Klamath 550Mhz, 512Mb RAM, Windows Media Encoder под Win98. Четири-пет души гледаха без проблем. При повече накачулени вече започваше да им насича и да се разминават звук и картина.

  6. YG
    YG е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    348
    #5

    TV OVER LAN ???

    И се гледа само канала на който е пуснат стриим.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе