Резултати от 1 до 2 от общо 2

Скрита информация в *jpg файл

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    212
    #1

    Скрита информация в *jpg файл

    Наскоро чух че най-големите врагове на пиратството micro$oft са ползвали пиратска версия на soundforge за да обработят демо песните вървящи в пакет с медия плейъра до колкото си спомням. Та това ме наведе на мисълта че след обработката на даден файл било то мп3ка или нещо друго програмата оставя информация за самата себе си в него. За дс са разбрали че дадените фаилове са обработени с пиратско копие на програмата значи във самия фаил се съдържа информация за името на което е лицензирано даденото копие. До тук с размислите. Въпросът ми е с каква програма мога да видя тази информация. Интересува ме по-специално за jpg формат съществува ли такова нещо. Попаднах на програма jpg cleaner която изтрива тази информация но това не ми върши работа.



    П.С. Направих си следния експеримент свалих от интернет едно произволно jpg когато дадах properties пишеше че е създадено с уиндоус версията на photoshop. Отворих фаила с notepad и вътре сред маймуницата имаше разни адреси в интернет но не можах да видя нещо което да прилича на име на когото е лицензирана версията. След почистване на файла с горепосочената програма тези неща изчезнаха.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Скрита информация в *jpg файл

    не всяка програма оставя "следи" след себе си. а как можеш да ги видиш - със всеки произволен hex editor. notepad не ти гарантира "видимост" навсякъде.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Скрита камера
    От IGI29 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 41
    Последно: 21-02-18, 15:04
  2. Проблем със скрита мрежа. Помощ!
    От posetitelka във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 20-08-13, 15:09
  3. Отговори: 9
    Последно: 30-12-06, 23:30
  4. Компилиране на Matlab файл в 'exe' файл
    От zakasyla във форум Програмиране
    Отговори: 4
    Последно: 26-05-06, 10:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе