Резултати от 1 до 4 от общо 4

mIRC - script1.txt проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    58
    #1

    mIRC - script1.txt проблем

    Имам проблем с един mIRC вирус, които генерира файл script1.txt и ми слага таймери в preform !!!

    Незнам как този файл успява да се прикачи към mIRC, но понеже пробвах с игнориране на DCC,

    предполагам, че става чрез някакъв mIRC exploit. Въпросът ми в някой може ли да ми каже как

    евентуално мога да се справя с този вирус, като желанието ми е той изобщо да не се закача за mIRC-а ми

    а не решението да бъде след като вече се е закачил, да пиша скрипт които да го трие.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    725
    #2

    mIRC - script1.txt проблем

    натисни alt+R и там на remote изтрий всичко, ако не стане изтрий директорията на mirc и го иснталирай на чисто. а за да не го лепнеш пак не си стартирай файлове на системата които не знаеш за какво служат.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #3

    mIRC - script1.txt проблем

    Също така вземи си инсталирай последната официална версия на mIRC (http://www.mirc.com/) без да добавяш каквито и да било скриптове, които уж правят програмката по-хубава и т.н. и за всеки случай напиши едно /ignore -wd * за да предотвратиш най-често употребявания напоследък mIRC exploit.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    101
    #4

    mIRC - script1.txt проблем

    Ще ти дам един съвет - След като си оправиш скрипта (махнеш вируса) направи следното: конфигурирай си mIRC клента по твой вкус ( popups, remote, servers и др.) и след това направи файловете Read Only, без mirc.exe и няма да имаш проблеми с подобен вид вируси. Неудобството е, че ако искаш да добавяш нещо - трябва да махнеш отметката Read Only от атрибутите.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. MIRC
    От Showstopper във форум Общ - софтуер
    Отговори: 28
    Последно: 10-05-09, 23:18
  2. Проблем с MIRC
    От gonzolito123 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 11
    Последно: 31-10-05, 11:14
  3. ICQ или mIRC
    От Kayo във форум Общ - софтуер
    Отговори: 31
    Последно: 15-06-04, 19:16
  4. Mirc Gline проблем
    От Shog0 във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 08-02-04, 22:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе