Резултати от 1 до 6 от общо 6

Проблем с отварянето на аудио-видео файл

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    56
    #1

    Проблем с отварянето на аудио-видео файл

    На 01.01.2005г. ми направиха новогодишен подарък-CD с концерта на Пако де Лусия,Джон Маклафлин и Ал Ди Меола "Friday night in San Franciisco".Записаният файл е 192 МВ и е с разширение .avi.Когато го стартирам се включва BS Player,но се чува само звук.Дори не се отваря екран,поне да подскаже,че това е и видеофайл!?Пробвах да го отворя с WinAmp и с Windows Media Player-резултатът се повтаряше... Нито една от тези програми не изведе съобщение,че липсват някакви кодеци...

    Уточнявам,че CD-то не е оригинално-концертът е свален с eMule и записан на диска.

    До настоящият момент винаги сте ми давали полезни съвети,водещи до положителен резултат.Убеден съм,че и сега ще ми помогнете да разгадаем тази мистерия.

    Използвам случая да поздравя всички участници във форума и да им пожелая здраве,щастие и много късмет през 2005 година.

    С уважение BUSHY


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #2

    Проблем с отварянето на аудио-видео файл

    Първото,което ми идва в тъпата глава е,че наистина е записано само аудиото.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    56
    #3

    Проблем с отварянето на аудио-видео файл

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Първото,което ми идва в тъпата глава е,че наистина е записано само аудиото.



    <div align="right">Originally posted by wiseacre - 01/01/2005 : 17:12:33</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">Ще направя още едно уточнение:

    Пако де Лусия ми е личен познат.Подари ми последния си диск,на който освен негови мисли е записан видеоклип "Cositas buenas".Този клип също не мога да го отворя с някоя от наличните ми програми.

    До момента съм нямал проблеми с нито един филм,видеоклип или видеофайл.Затова се обръщам към вас-знаещите.Дали ще намерите отговора на задачата.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Проблем с отварянето на аудио-видео файл

    инсталирай си gspot - програма, коато показва използваните кодеци в даден медия файл. ако ти липсва видео кодек ( което е най-вероятното ) тя ще ти каже кой

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #5

    Проблем с отварянето на аудио-видео файл

    За да разбереш дали наистина разширението е .avi ,ако си с ОС XP горе на лентата-->tools-->folder options-->view-->махаш отметката от hide extensions for known file types.Иначе може да си пише .avi ,ама да не е.Щото тия 192МВ ми се виждат малко за цял концерт.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #6

    Проблем с отварянето на аудио-видео файл

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">[quote]Първото,което ми идва в тъпата глава е,че наистина е записано само аудиото.



    <div align="right">Originally posted by wiseacre - 01/01/2005 : 17:12:33</div id="right">

    .Дали ще намерите отговора на задачата.



    <div align="right">Originally posted by bushy*-*02/01/2005*:* 12:00:12</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">Използвай : Video Inspector/ http://www.kcsoftwares.com

    VideoInspector ще ви каже от какви кодеци се нуждае; може и да сканира вашата система, за да покаже списък с наличните в момента кодеци и техните версии. Това е един от малкото подобни софтуерни продукти, който поддържа едновременно обработване на групи файлове и извеждане на резултатите в HTML или CSV вид. Има опция за лесно даунлоудване на необходимите кодеци (вместо да ги търсите, само кликате и програмата ги намира за вас, предоставяйки ви готов линк за даунлоуд). VideoInspector показва и информация за самия филм (картина, звук) - честота, bitrate, фреймове в секунда (FPS); разполага с опция за запис на CD/DVD-та (при наличие на CopyToDVD); интегрира се в Windows-a ( Drag'n'Drop поддържа; в контекстното меню).

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с отварянето на ISO файл
    От milenk във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 15-10-10, 10:23
  2. Отговори: 6
    Последно: 03-07-10, 11:48
  3. Графични формати - проблем с отварянето?
    От Aleksandars във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 16-12-08, 01:39
  4. Извличане на аудио файл
    От ipnaid във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 14-02-06, 21:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе