Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

едит

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    132
    #1

    едит

    някой знае ли как се печата на български в едита на доса?защото съм слагал какви ли не кирилизации на доса обаче нищо не става

    някой ако може да ми помогне ще съм му много благодарен

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    едит

    пише се напълно нормално. какви кирилици си слагал и какъв е резултатът?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    132
    #3

    едит

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">пише се напълно нормално. какви кирилици си слагал и какъв е резултатът?



    <div align="right">Originally posted by FearMe*-*17/03/2005*:* 02:25:49</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    не си пише въобще нормално в едита само на англииски пише и на нищо друго.а пък на стария комп на маика ми беше на български само че му гръмна хард диска и не мога да го наглася сега.слагал съм като кирилизация каквото ми попадне и нищо не става.в самия промт си пише на български обаче като напиша edit и ми излезе синия екран там пише само на англииски

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    едит

    чист dos или dos prompt под windows?

  6. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #5

    едит

    Може да пишеш но трябва да стартираш Edit плюс кирилизатор за ДОС конзола с един *.bat файл.



    Echo on

    bds /b

    rem cyr, bds, cyrdrv и т.н. какъвто имаш

    Edit

    cls



    това е примерно съдържание на *.bat файл, който може да кръстиш както си искаш и като го стартираш ще можеш да пишеш на кирилица в ДОС козолата и в чистия ДОС, както ти харесва.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    едит

    за чистия dos няма нужда от .bat, докато под win си трябва. затова питам каква е ситуацията...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    132
    #7

    едит

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">чист dos или dos prompt под windows?



    <div align="right">Originally posted by FearMe*-*17/03/2005*:* 02:59:19</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    промт под ъиндоус е

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    132
    #8

    едит

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Може да пишеш но трябва да стартираш Edit плюс кирилизатор за ДОС конзола с един *.bat файл.



    Echo on

    bds /b

    rem cyr, bds, cyrdrv и т.н. какъвто имаш

    Edit

    cls



    това е примерно съдържание на *.bat файл, който може да кръстиш както си искаш и като го стартираш ще можеш да пишеш на кирилица в ДОС козолата и в чистия ДОС, както ти харесва.



    <div align="right">Originally posted by ru-boy*-*17/03/2005*:* 03:51:17</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    чесно да ти кажа нищо не разбрах.аиде ми обясни наново само че на по прост език

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9

    едит

    стартираш command prompt

    стартираш си кирилицата във вече появилия се prompt

    стартираш си edit-a

    сменяш на кирилица с alt+shift или там каквато е комбинацията за съответната кирилица

    пишеш на кирилица

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    132
    #10

    едит

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">стартираш command prompt

    стартираш си кирилицата във вече появилия се prompt

    стартираш си edit-a

    сменяш на кирилица с alt+shift или там каквато е комбинацията за съответната кирилица

    пишеш на кирилица



    <div align="right">Originally posted by FearMe*-*17/03/2005*:* 07:12:40</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    ти въобще пробвал ли си този начин?аз това го пробвах преди няколко месеца и не става изобщо пише си пак на англииски.аиде пробваи сега в момента на твоя комп и виж дали става?

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #11

    едит

    аз въобще и хиляди хора също го правят така и става

    коя кирилица използваш?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    132
    #12

    едит

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">аз въобще и хиляди хора също го правят така и става

    коя кирилица използваш?



    <div align="right">Originally posted by FearMe*-*17/03/2005*:* 07:49:08</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    не знам точно коя обаче не става както ти казваш.ти коя кирилизация използваш че при тебе става а при мене не.на какъв уиндоус си?аиде препоръчаи ми нещо да си изтегля да вида дали ще стане че супер ма нерви

  16. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #13

    едит

    <font color="purple">Iovkito</font id="purple">, вече леко нервиш персонала, да ти кажа... [] <font color="blue">[joke]</font id="blue">



    Първо, искаш хората да ти решат проблема, а ти сам не знаеш какво да направиш, пренебрегваш препоръките и си знаеш твоето. <font color="purple">FearMe</font id="purple"> и <font color="purple">Ru-boy</font id="purple"> са достатъчно ерудирани в материята и като ти казват, че нещо е така - значи е така - вервай им! Подкрепям техните мнения, защото и аз бих ти отговорил като тях.



    Второ, вместо да казваш "не знам точно коя беше", вземи и научи точно "коя е", "къде е" и "защо" не се зарежда. Иначе и 1000 отговора да получиш, все на същото място ще тъпчеш...




  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #14

    едит

    аз съм на хр, чийто dos не е истински dos и нещата стоят по съвсем друг начин.

    при теб след като е ставало значи си бил на 98. ако и сега си на 98 значи трябва да стане. ако си на хр тогава ще имаш пробпеми само с някои букви, а не както си казал изобщо да не става. написаното от мен важи за абсолютно всички кирилици (cyr.com, bds.com, cyrbds.com...)

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    132
    #15

    едит

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">аз съм на хр, чийто dos не е истински dos и нещата стоят по съвсем друг начин.

    при теб след като е ставало значи си бил на 98. ако и сега си на 98 значи трябва да стане. ако си на хр тогава ще имаш пробпеми само с някои букви, а не както си казал изобщо да не става. написаното от мен важи за абсолютно всички кирилици (cyr.com, bds.com, cyrbds.com...)



    <div align="right">Originally posted by FearMe*-*17/03/2005*:* 09:12:13</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    ами да на хп съм и съм на вградената кирилизация.явно тя не работи много добре.аз нямам проблеми с отделни букви,защото си пише само на англииски.сега си махнах кирилизацията.ще ми кажеш ли точно какво да си инсталирам защото ако имам проблем само с няколко букви не е голям проблем за мене


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MP3 - Помощ за малко професионален едит.
    От Andrew във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 08-11-06, 08:27
  2. Едит: съвет за работа с VirtualDub
    От miroman във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 3
    Последно: 16-04-05, 12:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе