Резултати от 1 до 13 от общо 13

програма показваща скороста на запис

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    76
    #1

    програма показваща скороста на запис

    Здравейте



    Търся програма която да миже да ми покаже скороста на запис която е използвана при записа на опраделен диск...

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    програма показваща скороста на запис

    topbg, не съм чувал за подобно нещо и честно казано малко ми е трудно да си представя да съществува подобно нещо. значи по самия запис надали може да се установи, което оставя като възможност да го има като изрично запазена информация върху самия диск, но защо пък трябва да се пази на диска ми е чудно...



    любопитно ми е да видя какво ще кажат другите, и още повече дали наистина има подобна програма!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #3

    програма показваща скороста на запис

    Можеш да тестваш качеството на записа (Plextools) но едва ли ще разбереш на каква скорост е записа. За аудио дискове ли става въпрос?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #4

    програма показваща скороста на запис

    Казвали са ми, че писачката пише серийния си номер върху дисковете, които пече. Не бих се учудил, ако пише и информация като тази, за скоростта...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    76
    #5

    програма показваща скороста на запис

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Можеш да тестваш качеството на записа (Plextools) но едва ли ще разбереш на каква скорост е записа. За аудио дискове ли става въпрос?



    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Да точно за аудио дискове става въпрос. Имам едно страно CD-Rom устройство PHILIPS (6x) и интересното е, че не чете никакви дискове отвен оргинални. Та интересно ми е те на коя скорост се записват. Иначе направих 3-4 аудио диска на носители Axxess изобщо не вдява. Направих и един на Performans - той чат-пат тръгна но не си спомням на коя скорост го писах. Иначе запосвачката с която съм сега не дава да се пише на по ниска от 8х скорост

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    програма показваща скороста на запис

    По скоро чете само матрични дискове.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    76
    #7

    програма показваща скороста на запис

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">По скоро чете само матрични дискове.



    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Julian под матрични дискове имаш в предвид...???

    Защото ако е това за което се сещам Proformanca които си записах не е матричен диск...

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    програма показваща скороста на запис

    "матричен" означава не записван на записвачка, а щампован с матрица в промишлени количества

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    76
    #9

    програма показваща скороста на запис

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Можеш да тестваш качеството на записа (Plextools) но едва ли ще разбереш на каква скорост е записа. За аудио дискове ли става въпрос?



    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Относно матричните дискове точно за това се мислих и аз [:D] Обаче диска които си направих определено не е матричен [8D]



    И един въпрос към DeathKnight.

    Свалих си програмката PlexTools Professional XL можеш ли да ми кажеш къде точно мога да видя качеството на записа на деден Аудио диск с нея. Забелезах, че с тази програмка могат и да се правят аудио дискове, чудя се дали ако си правя дисковете с нея те ща се по качествени от колкото ако ги правя с NERO 6.6.0.14? Някои знае ли нещо повече по въпроса? Имаите в предвид че записвачката ми не е плехтор е MSI...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    76
    #10

    програма показваща скороста на запис

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Можеш да тестваш качеството на записа (Plextools) но едва ли ще разбереш на каква скорост е записа. За аудио дискове ли става въпрос?



    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Относно матричните дискове точно за това се мислих и аз [:D] Обаче диска които си направих определено не е матричен [8D]



    И един въпрос към DeathKnight.

    Свалих си програмката PlexTools Professional XL можеш ли да ми кажеш къде точно мога да видя качеството на записа на деден Аудио диск с нея. Забелезах, че с тази програмка могат и да се правят аудио дискове, чудя се дали ако си правя дисковете с нея те ща се по качествени от колкото ако ги правя с NERO 6.6.0.14? Някои знае ли нещо повече по въпроса? Имаите в предвид че записвачката ми не е плехтор е MSI...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #11

    програма показваща скороста на запис

    @ TopBG

    Под "матрични" се разбират тези, продукт на масова продукция (massproduction, за тиражи над 1000, примерно), както вече е казано по-горе.

    Вдлъбнатините при матричните дискове, които трябва да се прочетат като 0 (или 1 - не е важно в случая) с писачките се имитират, като се прогаря боя. И от скоростта на запис, качеството на писачката и това на подложката зависи колко "остри" ще са ръбовете на тази "вдлъбнатина". При ниски скорости тя е почти правоъгълна, докато при високи скорости те се замазват (и в разрез приличат на нещо като змията, дето глътнала слон - илюстрацията от "Малкия принц" на Екзюпери). Ако примера не е удачен, то да опитам така - желания правоъгълник вече е нещо като трапец - горната му основа е много малка, може и на триъгълник да прилича. И оттам идва проблема със съвместимостта: CDROM-a няма време (или възможност) да анализира отразената от светлина (защото тази повърхност има вече по-малка площ) коректно да отчете дупката като 0 (или1-ца). И не му излизат чексумите.

    Затова е препоръчително дискове за аудиоуредби да не се записват с повече от 8х.

    По въпроса за минималната скорост на писачката ти - пробвай с други софтуери - burnatonce е писан първоначално за линукс, а там си имат собствена философия за управлението на хардуера. Само с тази програмка съм чувал прещраквания на писачката, докато тя се калибрира към медията...

    А ако толкова си привързан към този драйв, изполвай стари версии на Nero, примерно, мисля, че те поддържат и малки скорости

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #12

    програма показваща скороста на запис

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    И един въпрос към DeathKnight.

    Свалих си програмката PlexTools Professional XL можеш ли да ми кажеш къде точно мога да видя качеството на записа на деден Аудио диск с нея. Забелезах, че с тази програмка могат и да се правят аудио дискове, чудя се дали ако си правя дисковете с нея те ща се по качествени от колкото ако ги правя с NERO 6.6.0.14? Някои знае ли нещо повече по въпроса? Имаите в предвид че записвачката ми не е плехтор е MSI...

    <div align="right">Originally posted by TopBG - 15/06/2005 : 09:36:24</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    http://www.plextools.com/info/info.asp

    Q-Check C1/C2 Тест e за качеството.



    Не съм пробрал да ползвам Plextools-a с друга записвачка, мисля че няма проблеми Tom само с нея тества. Но ако не си с Plextor няма да има кой знае каква разлика в качеството на записа между Nero / Plextools. (Plextools е много лека програмка и ме радва, принципно ползвам Padus DiskJuggler - елитна програма)

    Пиниза, че Plextor у-вата имат режим специално за супер-качество, който като го пуснеш с Plextools, пише на минималната скорост и т.н. (никога не съм го ползвал този режим, защото нямам нерви да чакам, не ми трябват матрици за аудио дискове и т.н.)


  16. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #13

    програма показваща скороста на запис

    Offtopic

    --------------

    За LiteOn писачки инстумента за проверка на С1/С2 грешки е Kprobe

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Програма за запис на аудио
    От taralion във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 04-11-16, 10:39
  2. Сигурна програма за Запис на DVD 8.5GB
    От nightice във форум Общ - софтуер
    Отговори: 11
    Последно: 11-07-06, 15:44
  3. Отговори: 6
    Последно: 21-03-05, 13:34
  4. Програма за запис на СД?
    От JOJO във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 16-09-04, 14:29
  5. Отговори: 5
    Последно: 08-09-04, 14:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе