Резултати от 1 до 5 от общо 5

програма за проверка на правописа?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #1

    програма за проверка на правописа?

    има ли такава програма за проверка на правописа която да проверява всичко - пунктоационни грешки правописни и т.н.??

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #2

    Re: програма за проверка на правописа?

    ако става дума за Microsoft Office 2000, XP и 2003 и проверка на правописа на български може да се опитат:

    1. ItaEst* http://www.bacl.org/itaestbg.html* *безплатно и свободно инсталиране

    2. ACT Soft Cyrilla 2003 http://news.act-soft.com/Products/Ac.../np00196.htm* *безплатно за некомерсиално ползване

    аз използвам второто и съм доволен....

  4. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #3

    Re: програма за проверка на правописа?

    По принцип ако се ползва Office XP тои си има такава проверка която върши перфектна работа (според мен) Ако се ползва по стара версия FlexType върши същата работа...

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #4

    Re: програма за проверка на правописа?

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    По принцип ако се ползва Office XP тои си има такава проверка която върши перфектна работа (според мен) Ако се ползва по стара версия FlexType върши същата работа...
    1. Office XP не проверява ли българския правопис, само ако са инсталирани т.нар. Proofing Tools?
    2. т.е. FlexWord и освен това е платена....

  6. wsd
    wsd е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    447
    #5

    Re: програма за проверка на правописа?

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Ако се ползва по стара версия FlexType върши същата работа...
    Посочената програмка нищо не оправя - само омазва. Мисля че в компютърните среди отдавна беше заклеймена.
    Относно FlexWord - тя е "безплатна" за домашно ползване. Трябва да отбележа че Cyrilla също не е безплатна за служебни компютри ! Предполагам че в лицензионните условия е описано подробно.
    Относно отделните софтуери -аз съм ползвал само Flex Word - много добре работи (за word).
    В повечето нови софтуери има собствени спелчекове, но те са на английски ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 6
    Последно: 10-11-07, 02:45
  2. Проверка на правописа
    От helios1 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 08-08-06, 21:06
  3. Отговори: 9
    Последно: 14-09-05, 14:51
  4. Търся програма за проверка на Артифактите
    От king_pin във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 23-05-04, 12:22
  5. моля ви, преговорете си пак правописа!
    От brn във форум Коментирай новина
    Отговори: 6
    Последно: 17-05-01, 14:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе