Резултати от 1 до 7 от общо 7

nv4_disp display driver has stopped working normally

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #1

    nv4_disp display driver has stopped working normally

    Не съм напълно сигурен дали е просто софтуерен проблем или не, но това, което прочетох по разни страници и форуми не ми помогна много. В общи линии компа изведнъж блокира за 5-10 секунди и след това минава в режим 640х480 4 бита 16 цвята или нещо такова и изкарва това съобщение за този драйвер. Друг път просто се размазва целия екран и трябва да го рестарирам ръчно. Друго интересно нещо е че като го включвам и трабва да правя по 10-15 опита докато "зацепи". Какво имам предвид -- включвам го и изписуква много странно два пъти и това е -- даже не пуска монитора. След няколко такива опита (и след това рестарт от копчето) взема та зацепи и пусне монитора ама остава на просто черен екран и след няколко такива вече си тръгва да зарежда. Може би ще ви прозвучи глупаво, ама ми се струва че го прави докато не загрее. Щото ако примерно го изключа сега и го включа няма да има проблем. Ама ако го оставя 1-2 часа пак ще прави същия проблем. Оюе нещо -- откакто се появи този/тези проблем/и както си работи взима и се рестартира от само себе си.

    И други хора го имат този проблем (със съобщението с драйвера, но аз мисля че всичко това е свързано понеже изведнъж почна да прави всички тия работи), но при всички случаи за които четох е свързано по някакъв начин с някоя игра или остарял драйвер. При мен компютъра си работеше нормално докато изведнъж не започна да дава този проблем. По принцип игри нямам, не се сещам да съм инсталирал нещо ново... Преинсталирах Windows XP (форматирах и диска) и пак същия проблем въпреки, че още почти нищо не съм качил (програми, и др.).

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #2

    Re: nv4_disp display driver has stopped working normally

    Цитат Първоначално публикувано от dmitry
    Не съм напълно сигурен дали е просто софтуерен проблем или не, но това, което прочетох по разни страници и форуми не ми помогна много. В общи линии компа изведнъж блокира за 5-10 секунди и след това минава в режим 640х480 4 бита 16 цвята или нещо такова и изкарва това съобщение за този драйвер. Друг път просто се размазва целия екран и трябва да го рестарирам ръчно. Друго интересно нещо е че като го включвам и трабва да правя по 10-15 опита докато "зацепи". Какво имам предвид -- включвам го и изписуква много странно два пъти и това е -- даже не пуска монитора. След няколко такива опита (и след това рестарт от копчето) взема та зацепи и пусне монитора ама остава на просто черен екран и след няколко такива вече си тръгва да зарежда. Може би ще ви прозвучи глупаво, ама ми се струва че го прави докато не загрее. Щото ако примерно го изключа сега и го включа няма да има проблем. Ама ако го оставя 1-2 часа пак ще прави същия проблем. Оюе нещо -- откакто се появи този/тези проблем/и както си работи взима и се рестартира от само себе си.

    И други хора го имат този проблем (със съобщението с драйвера, но аз мисля че всичко това е свързано понеже изведнъж почна да прави всички тия работи), но при всички случаи за които четох е свързано по някакъв начин с някоя игра или остарял драйвер. При мен компютъра си работеше нормално докато изведнъж не започна да дава този проблем. По принцип игри нямам, не се сещам да съм инсталирал нещо ново... Преинсталирах Windows XP (форматирах и диска) и пак същия проблем въпреки, че още почти нищо не съм качил (програми, и др.).
    Не си писал какво ти е видеото - вградено/отделно - но като че ли ти отива към бракуване - пробвай с друга видео карта AGP/PCI и кажи какво става

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #3

    Re: nv4_disp display driver has stopped working normally

    Видео картата ми е вградена NVIDIA GeForce4 MX420. Искаш да кажеш, че картата е тръгнала да сдава багажа?

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #4

    Re: nv4_disp display driver has stopped working normally

    Добре де, не казваш спецификации на компотера, има ли агп, няма ли, лаптоп ли е, не е ли, това видео струва 20-30 лева, забучи му едно друго и да разпускаме

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #5

    Re: nv4_disp display driver has stopped working normally

    Не ги казвам щото и толкова разбирам. AMD Athlon 1.x GHz, 256 RAM... това е горе-долу което мога да кажа... десктоп. Ако ще мине само със смяна ще пробвам.

    П.С. Сам мога ли да я сменя тази карта? Какво ниво на сложност е това?

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #6

    Re: nv4_disp display driver has stopped working normally

    Ей смених си картата с уж по-хубава NVIDIA GeForce4 FX5500 128 RAM 128 Bits, сложих си най-новите драйвери от страницата на NVIDIA и пак имам проблеми. Вече не ми изкарва съобщение и не се рестартира, но пак трябва да чакам по 5 минути докато "загрее" и мога да го пусна и след това докато работя постоянно ми "премигва" монитора (изгубва картина за по 5 секунди). Забелязах че го прави много по-често като пусна Internet Explorer или една програма NetScan (като пусна нея напрво нон-стоп премигва). Явно не е картата, не е от драйвери (с най-новите съм), Windows-а също преинсталирах... какво може да е, какво още да пробвам? Някакъв вирус?

    Моля ви помагайте -- това е непоносимо направо... убива ме вече! :brickwall: :brickwall: :brickwall:

  8.  
     
  9. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #7

    Re: nv4_disp display driver has stopped working normally

    Мисля, че или монитора ти не е в ред, или захранването на компютъра. Пусни го с друг монитор и виж как се държи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Windows has stopped working-решен
    От nassko1 във форум Windows
    Отговори: 0
    Последно: 25-01-14, 11:25
  2. Just Cause 2 Stopped working
    От DENITO във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 13-09-11, 18:45
  3. Отговори: 2
    Последно: 09-07-10, 11:58
  4. Display Settings проблем
    От Malone във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 16-01-04, 05:20
  5. Photoshop + LCD Display [Проблем]
    От Malone във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 18-07-03, 13:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе