Резултати от 1 до 12 от общо 12

Проблем с MIRC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    102
    #1

    Проблем с MIRC

    Става въпрос за една малка компютърна зала. някой от чатърите в Mirc като напише някоя глупост и се слага ban на цялата зала. въпроса ми е как може да се маха този ban. преди също е имало такива случаи но за по 1-2 часа или най-много един ден и се е махал. Сега вече 3 дена не се маха. Също така има нящо като вирусчета които се закачат за MIRC и този които чати изпраща съобщения до другите без да ги и пращал. Някой ако е имал такива проблеми и ги е разрешил може да сподели опита си. Чао за сега

  2.  
     
  3. Gadget
    Guest
    #2

    Re: Проблем с MIRC

    Нема начин, един като се изгаври обикновено се банва цялата мрежа. Никой не е длъжен да се занимава с някой простак постоянно. По клубовете е така, купи си PC и нет да ти е мирна главата

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    102
    #3

    Re: Проблем с MIRC

    Цитат Първоначално публикувано от Gadget
    Нема начин, един като се изгаври обикновено се банва цялата мрежа. Никой не е длъжен да се занимава с някой простак постоянно. По клубовете е така, купи си PC и нет да ти е мирна главата

    никой ли незнае как се маха тоя бан?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    48
    #4

    Re: Проблем с MIRC

    Цитат Първоначално публикувано от gonzolito123

    никой ли незнае как се маха тоя бан?
    Информирайте оператора, който е сложил бана, да слага по определно IP бан, а не на целия адрес.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #5

    Re: Проблем с MIRC

    Цитат Първоначално публикувано от bennito
    Информирайте оператора, който е сложил бана, да слага по определно IP бан, а не на целия адрес.

    bennito,
    Цитат Първоначално публикувано от gonzolito123
    и се слага ban на цялата зала
    => Това значи ban по IP - иначе няма как да се забрани цялата зала.

    gonzolito123, накарай някой от операторите в залата (или пък се хвани ти самият) да поговори със собствениците на канала, в който хвърчи тоя ban и да уреди да намалят ефективността му или нещо такова...
    Няма начин да се избегне подобно нещо щом става дума за ban на цяла зала, освен ако нямаш под ръка някакъв proxy/socks сървър (твой или на твой познат например).

    Цитат Първоначално публикувано от gonzolito123
    Също така има нящо като вирусчета които се закачат за MIRC и този които чати изпраща съобщения до другите без да ги и пращал.
    За да ги махнеш тия гадинки перманентно, трябва да си си играл доста с mIRC-а... Мога да ти предложа временно решение: отиваш в клуба, сядаш си на PC-то, отваряш mIRC-ата и преди да се вържеш за някой сървър, пишеш в статуса следните команди:

    /remote off
    /!remote off
    /events off
    /!events off


    При следващото ти посещение в клуба ще трябва да повториш тая операция.
    Въпросните СПАМ-скриптове могат да се махнат веднъж-завинаги, обаче трябва да отвориш Remote настройките, да видиш/разпознаеш къде точно е описан този скрипт и просто да го изтриеш. С горните четири команди само го изключваш за настоящата сесия на mIRC-ата.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    102
    #6

    Re: Проблем с MIRC

    като се connect в мирката не ми дава въобще да влизам в който и да е канал. веднага ме disconnect. и ми дава следното съобщение:

    (255.255.255.255)!!!ban

    от абсолютно всички компютри е така.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    48
    #7

    Re: Проблем с MIRC

    Ами виж кой ти е сложил бана, то изписва в статус менюто. Когато разбереш ника пишеш /msg "nikc" "съобщение". Обясняваш, че това е зала и че е баннал цялата зала по този начин, нека махне бана и да слага само на ник в такъв случай.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #8

    Re: Проблем с MIRC

    Цитат Първоначално публикувано от gonzolito123
    като се connect в мирката не ми дава въобще да влизам в който и да е канал. веднага ме disconnect. и ми дава следното съобщение:

    (255.255.255.255)!!!ban

    от абсолютно всички компютри е така.
    Това е т.нар. G-line - забрана за определена маска (*ident@host.com), т.е. търсете връзки с IRC-оператори в мрежата за да разберете най-малкото защо е поставен (поне от дадения reason въобще не става ясно), а и евентуално - кога биха могли да го махнат (или пък ще expire-не сам).

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    136
    #9

    Re: Проблем с MIRC

    Да беше си казал ИП-то .........
    Да Бях ти Казал от кой е сложен и за колко време и по каква причина :coolsmiley:

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    102
    #10

    Re: Проблем с MIRC

    Цитат Първоначално публикувано от z0r0
    Да беше си казал ИП-то .........
    Да Бях ти Казал от кой е сложен и за колко време и по каква причина* :coolsmiley:
    оправи се пробема. той е не е бил само при мен но и при други

  13. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #11

    Re: Проблем с MIRC

    хм наистина такъв бан не се маха (не и от обикновен потребител). Предполагам че цялата зала е с едно външно IP и затова като ти сложат G-line никои от залата не може да влезе. Наистина решението да не се получва така е всеки компютър да си има собствено външно IP, но незнам дали при теб е възможно (по ред обстоятелства). Относно гадинките ето моето решение...
    1. Триеш всички mIRC от корен
    2. Отиваш на www.darkscript.tk и от там сваляш скрипта
    3. Инсталираш го на ПЦ-тата си и ползваш него...

    проблемите ти с спамчетата ще намалеят с пъти... А и тои е правен точно за ПЦ зали...

    Успех!!!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #12

    Re: Проблем с MIRC

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    2. Отиваш на www.darkscript.tk и от там сваляш скрипта
    3. Инсталираш го на ПЦ-тата си и ползваш него...
    Това хич не го препоръчвам. Причините - АДСКИ много!

    Принципно неофициалните скриптове за mIRC са си направо таралеж в гащите и най-много да отнесеш още някой (вече перманентен) G-line.

    Ако непременно ти трябва скрипт, сложи си ircN.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. MIRC
    От Showstopper във форум Общ - софтуер
    Отговори: 28
    Последно: 10-05-09, 23:18
  2. mIRC - script1.txt проблем
    От rony във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 28-12-04, 10:17
  3. ICQ или mIRC
    От Kayo във форум Общ - софтуер
    Отговори: 31
    Последно: 15-06-04, 19:16
  4. Mirc Gline проблем
    От Shog0 във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 08-02-04, 22:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе