Резултати от 1 до 4 от общо 4

Помощ за mtext

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    64
    #1

    Помощ за mtext

    Здравейте някой може ли да ми помогне с една доста стара и може би забравена програмка за текстообработка: mtext. Проблема е следният не мога да разбера и да намеря как се инсталират дривери за принтери. Намирам някакви си там принтерчета (например epson- epson.prd ), това ли е дривера и ако да от къде на намеря такъв за citizen. Вина е 98, и най странното е че под вин принтера печата а под дос, т.е. с микротекст не ще , в същност печата когато си иска. Вече започвам да си мисля че е от дриверите на самата програмка. в същност не знам от къде е. Помагайте.....

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    294
    #2

    Re: Помощ за mtext

    Тя тази програма е побългарен Word за DOS и то доста стара версия - нещо като 2.0 доколкото си спомням.

    Въобще прорамата може да се причисли към находките на компютърната археология.

    От много години - поне 7-8 нико не се интересува от тези програми и не ги поддържа - така че едва ли ще намериш драйвер за съвременен принтер. А то и тези които вървят към програмата не са особено добри. До колкото си спомням тя работи и като изключиш драйвера и печата добре с помоща на софтуерна кирилизация под ДОС. Единствения проблем е че не можеш да задаваш различни шрифтове.


  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    64
    #3

    Re: Помощ за mtext

    Цитат Първоначално публикувано от minkov
    До колкото си спомням тя работи и като изключиш драйвера и печата добре с помоща на софтуерна кирилизация под ДОС. Единствения проблем е че не можеш да задаваш различни шрифтове.

    Как да реализирам тази софтуерна кирилизация.А що се отнася до шрифта той не ми е чак толкова необходим.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    294
    #4

    Re: Помощ за mtext

    Имам предвид софтурена кирилизация на принтера. За различните принтери става по различен начин.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе