Резултати от 1 до 10 от общо 10

Audio Capture

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #1

    Audio Capture

    Не знам дали се изразявам правилно, но моля да ми посочите софтуер, чрез който мой приятел може да си прехвърли музиката от грамофонните плочи на CD.
    Предполага се, че грамофона има нужния изход, а звуковата карта на компютъра, нужния вход.

    Пък и ако предложенията са придружени с линк от БГ, невидим навън, още по-добре.

    Благодаря ви предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #2

    Re: Audio Capture

    Ами първоначално помислих, че ти трябва да прихванеш аудио от stream поток, като .ra, например...
    Смятам, че като наследник на CoolEdit, Adobe Audition е доста добро решение. Adobe® Audition® 1.5 + CrackSearcher или направо това: Adobe Audition 1.5 + crack.zip - това трябва да е невидим отвън линк...
    Друго на такова високо ниво е SoundForge. А принципно тази работа можеш да си я свършиш и със SoundRecorder-a.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    322
    #3

    Re: Audio Capture

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Не знам дали се изразявам правилно, но моля да ми посочите софтуер, чрез който мой приятел може да си прехвърли музиката от грамофонните плочи на CD.
    Предполага се, че грамофона има нужния изход, а звуковата карта на компютъра, нужния вход.

    Пък и ако предложенията са придружени с линк от БГ, невидим навън, още по-добре.

    Благодаря ви предварително!
    Мисля,че най-лесното решение на въпроса е Nero Wave Editor,който е съставна част на Nero Burning ROM.Има опция за запис на аудио през звуковата карта,даже и един куп други екстри.Е,не е специализиран в запис от винил (имам в предвид други приложения,които премахват пуканията и т.н.,но за сметка на качеството).
    Друго приложение,ставащо за целта е напр. SoundProbe - полупрофесионален аудио-редактор,с възможност и за запис.Записваш си и след това можеш да си обработиш записа.
    Има и много други.Ако не си доволен от изброеното до тук,пиши,ще продължа.Мога и да ти изпратя,при желание от твоя страна,на e-mail някое от приложенията,заедно с лекарството.Е,не Nero,разбира се... 100MB за версия 7,или 33MB за версия 6 са множко за изпращане...
    Успех!

  5. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #4

    Re: Audio Capture

    Благодаря за идеите и насоките, благодарение на "норвежеца" с работническия ник имам посочените софтуери, но не бях наясно и със тези им възможности.
    Ще експериментираме и ще ви пиша за резултата.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    93
    #5

    Re: Audio Capture

    Бих искал да помоля за едно допълнение. Значи когато се рипват аудио сигнали от аналогов носител, необходимо е да се направи и така нареченото "мастериране". Т.е. да се изчистят всичките му там шумове присъщи на аналоговите носители. Подскажете някоя добра програма за тази цел! По принцип работя със SoundForge, но в нея възможностите не са кой знае какви, въпреки че съм изтеглил разните му там плъгини. Ако знаете някоя специализирана в изчистването на "шумящи" аудиозаписи, помогнете!
    @Malone, мисля че и за теб ще е полезна една такава "софтина" затова използвам твоята тема.

  7. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #6

    Re: Audio Capture

    Разбира се, че тук му е мястото на питането.
    Въпроса ти е много актуален.
    Вероятно ще бъдат направени два варианта на копията от виниловия носител, тъй като част от емоционалния заряд на записите ще бъде и самия шум при възпроизвеждането от този вид носител.
    Но задължително, ако има такъв начин, ще бъде направен и опит за изчистване на шума.

  8.  
     
  9. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #7

    Re: Audio Capture

    В CoolEdit навремето имаше "Hiss and Pop reduction" (тва маха пукането на плочите), както и шумови филтри. Противопукащия филтър има доста успешен и идиотоустойчив ефект , но шумовите филтри винаги са си несигурни и почти винаги скапват в известна степен оригинала. Имаше и една функцийка "Get noise profile", която анализира формата на шума и се използва след това за неговото елиминиране - използвайте я!

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    175
    #8

    Re: Audio Capture

    Имай предвид, че грамофонните изходи обикновено са с една доста груба корекция, която ще трябва да компенсираш (трябва да се намалят високите честоти и да се вдигнат ниските, повече информация тук). Трябва да си намериш филтър за тази функция, иначе няма да звучи много приятно...

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9

    Re: Audio Capture

    @barnie
    Качествените грамофонни шасита го имат вграден този коректор на честотната характеристика.
    @Малоне
    Освен софтуерните хватки, трябва да имаш в предвид и някои хардуерни.
    1. Задължително трябва да се използва качествено грамофонно шаси:
    - динамична доза;
    - стабилизатор и ли регулатор на оборотите;
    - тежък диск за да се избягнат вибрациите.
    2. Необходим е специален предусилвател, тъй като нивото на сигнала е ниско, а входа на звуковата карта е линеен и иска ниво около 0,7V. Предусилвателя трябва да е с добре екраниран вход, които добре да се съгласува с изходното съпротивление на шасито.

  12. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #10

    Re: Audio Capture

    Пишете Вълчо, пишете.
    Моя приятел е доста на "ти" с тези [технологичните] неща и ще им обърне особено внимание, уверявам те. Всеки съвет е добре дошъл.
    Доколкото знам той в момента търси най добрия грамофон, който може да се намери тук в града.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. onboard audio + ATI (video) audio
    От bright във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 11
    Последно: 30-09-07, 20:15
  2. Ралика между Audio CD и Super Audio CD?
    От trastikata във форум Общ - хардуер
    Отговори: 17
    Последно: 04-12-03, 02:14
  3. Screen Capture
    От zdoro във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 19-11-03, 15:52
  4. GF4 Capture?!
    От FearMe във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 16
    Последно: 25-08-02, 00:45
  5. ATI + TV Capture ???
    От krasi във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 01-02-02, 19:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе