Резултати от 1 до 10 от общо 10

Как да си направим Bootable CD [решение]

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #1

    Как да си направим Bootable CD [решение]

    Наскоро попаднах на доста интересен сайт, който предлага перфектно решение за създаване на bootable дискове и реших да споделя тяхната идея с вас. Приложенията на този софтуер са най-разнообразни, но най-вече лично мен ме блазни идеята да си направя системно recovery cd с помощта на norton ghost и описаната долу система



    За начало трябва да изтеглите този файл. Той съдържа всички необходими програми за създаването на 2 вида дискове:



    а) Диск предлагащ чист ДОС + достъп до ваши файлове записани на диска

    б) Диск предлагащ ДОС, мрежа и програма за възстановяване и редактиране на паролите на windows + достъп до ваши файлове записани на диска.



    Нищо не е необходимо да се инсталира, просто разархивирайте файла в директория по желание. За случай а) можете да поставите желаните от вас файлове, с които искате да разполагате когато заредите от диска, в директория bcd111\cds\cdromsi\files\ (за случай "б" bcd111\cds\cdrommi\files\). Ако искате да зададете някакви aвтоматични команди на разположение е файлът bcd111\cds\cdromsi\files\<i>autorun.bat</i> (съответно bcd111\cds\cdromsi\files\<i>autorun.bat</i> за вариант "б"). Последното, което трябва да направите е да създадете .iso имидж, който след това ще можете да запишете на CD. Това става като от командния ред отидете в директорията \bcd111 и изпълните командата <b>"bcd cdromsi</b>" (съответно "<b>bcd cdrommi</b>" за вариант "б"). ISO-то ще се появи в temp-директорията по подразбиране (обикновено това е в c:\Documents and settings\%UserName%\Local Settings\Temp)



    Толкова по въпроса. Айде наздраве

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #2

    Как да си направим Bootable CD [решение]

    laMARTIN, имаш една <font color="blue">мастика</font id="blue"> от мен!!! []

    Отдавна се интересувах от подобна информация и сега тя ми дойде неочаквано, като... айде да не казвам като какво... [][:P]



    Наздраве!!!




  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    14
    #3

    Re: Как да си направим Bootable CD [решение]

    трябва ми Bootable CD с Windows 98 se !?
    може ли линк !?

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re: Как да си направим Bootable CD [решение]

    за всички, които не са чували за този site:
    http://www.bootdisk.com - boot дискове за ВСИЧКИ операционни системи + няколко елегантни оригинални решения

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    14
    #5

    Re: Как да си направим Bootable CD [решение]

    изтеглих това boot98se.exe сега какво трябва да направя ... моля неме нападайте нему разбирам много и затова ви питам надявам се да ми отговорите ! Мерси

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    322
    #6

    Re: Как да си направим Bootable CD [решение]

    Цитат Първоначално публикувано от sonic
    изтеглих това boot98se.exe сега какво трябва да направя ... моля неме нападайте нему разбирам много и затова ви питам надявам се да ми отговорите ! Мерси
    Ами стартирай го,сложи една свястна дискета във флопито и получаваш boot-диск за Win98SE

  8.  
     
  9. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #7

    Re: Как да си направим Bootable CD [решение]

    Човека иска CD, не дискета!

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    322
    #8

    Re: Как да си направим Bootable CD [решение]

    Цитат Първоначално публикувано от Ско
    Човека иска CD, не дискета!
    Ами като си толкова умен,хайде кажи му как да сложи имидж на дискета на CD,де!Аз знам,че иска СД,все още мога да чета,но това,което е изтеглил е друго.
    Аман от забележкари!

  11. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #9

    Re: Как да си направим Bootable CD [решение]

    Имам на диск но много не ми се занимавама да го уплоадвам ако ти трябва и си от сф пиши някое ПМ да се разберем

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    14
    #10

    Re: Как да си направим Bootable CD [решение]

    гларус ако имаш дц++ ще стане по лесно :!:
    ади да са разберем

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Windows 7 bootable USB
    От Smurfa във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 07-10-10, 20:28
  2. Bootable CD about XP
    От 0101 във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 24-04-04, 03:14
  3. bootable CD-ROM
    От MAKAPOB във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 12-02-04, 00:35
  4. Slackware BOOTABLE CD-ROM
    От DHCP във форум Linux
    Отговори: 3
    Последно: 17-02-03, 00:15
  5. Bootable CD-ROM image
    От Ivan във форум Windows
    Отговори: 14
    Последно: 09-10-01, 22:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе