Резултати от 1 до 9 от общо 9

bootable CD-ROM

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #1

    bootable CD-ROM

    как да направя bootable CD-ROM с Nero има опция ама искам да питам да не се оцапа нещо.Става въпрос за Knoppix 3.3 който трябва да се зареди от диска и да тръгне.

  2.  
     
  3. HGD
    HGD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    598
    #2

    bootable CD-ROM

    Ако си изтеглил Imagine на Knoppix - директно го записваш (Burn Image). Той си е настроен да бъде Bootable.



    Ако искаш да направиш собствен - най лесния начин е с Start-Up дискета направена в Windows 98. Просто тогава избираш от флопи да вземе информацията и CD-то почва да се държи като дискетата от 98.



    Можеш да използваш и Boot имиджи за да си направиш Bootable дискове с Windows (ако не са ти такива). Има ги по нета на доста места. Тогава избираш boot файла и записваш диска.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #3

    bootable CD-ROM

    та интересува ме с Nero как става магията иначе за Image не знаех мерси.А в момента нямам Win98 така че това не мога да го пробва а пък и без това не разбрах какво точно искаш да ми кажеш

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    129
    #4

    bootable CD-ROM

    Значи първо трябва да имаш Boot дискета .Може да си я направиш

    с Win 98 .После даваш на нерото Create Boot Disk и следваш инструкциите.Ако си с NTFS си намери Universal Boot Disk .

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    347
    #5

    bootable CD-ROM

    сега кажи какво точно искаш да направиш bootable.

    Ако искаш да си направиш старт ъп диск за дос, горе е написано как! А ако искаш да си направиш просто някакъв боот диск презнерото и просто слагаш в *.ini файла кое *.exe искаш да ти зарежда!

  7. HGD
    HGD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    598
    #6

    bootable CD-ROM

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">пък и без това не разбрах какво точно искаш да ми кажеш



    <div align="right">Originally posted by MAKAPOB*-*10/02/2004*:* 16:47:43</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Кое точно не разбра? Бъди конкретен и аз ще бъда по-точен в обясненията.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #7

    bootable CD-ROM

    Ако искаш да направиш собствен - най лесния начин е с Start-Up дискета направена в Windows 98. Просто тогава избираш от флопи да вземе информацията и CD-то почва да се държи като дискетата от 98.





    това не ми стана много ясно CD-то почва да се държи като дискета от 98.Значи ако съм разбрал правилно трябва да имам въпросната дискета.После казвам на нерото че искам да правя bootable disk и.... от тук вече ми се губи





    Blade за Knoppix-а става въпрос как да го направя bootable диск-а


  10. HGD
    HGD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    598
    #8

    bootable CD-ROM

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">това не ми стана много ясно CD-то почва да се държи като дискета от 98.Значи ако съм разбрал правилно трябва да имам въпросната дискета.После казвам на нерото че искам да правя bootable disk и.... от тук вече ми се губи



    <div align="right">Originally posted by MAKAPOB*-*10/02/2004*:* 20:44:28</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Така.. Стъпка по стъпка:

    1. Правиш си дискета от 98 (Control panel -> Add/Remove Programs -> Startup Disk).

    2. Стартираш Нерото и избираш "CD-ROM (Boot)". То автоматитчно търси дискета във флопито.

    3. В страницата Boot на "CD-ROM (Boot)" имаш тези възможности:

    - Bootable logical drive (от там избираш флопито, в която е дискетата)

    - Image file (избираш image файл, който предварително си намерил - създаването е сложно.)

    4. Ако искаш активираш "Enable expert settings". От там избираш:

    - Какво да емулираш - флопи 1.2, 1.44, твърд диск

    - Съобщението, което искаш да ти излезе при Boot-ване от диска

    - Начален адрес на бут секторите, брой на секторите и платформа (няма смисъл да се променят, освен при МАС компютри).

    5. Добавяш си файловете и записваш. Това е.



    За Knoppix-а: Използвай UltraISO, WinISO или MagicISO (предпочитам я) за да разгледаш image-файла. Самата програма ти казва дали има Boot файлове и дали е Bootable. Ако искаш, можеш от тук да ги промениш нещата (преди да ги запишеш на диск, но внимавай) и да направиш Bootable диск (прочети в хелпа на съответната програма за информация). Това е.



    Успех.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #9

    bootable CD-ROM

    Благодаря много HGD точно така ми трябваше написано за да го разбера

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Windows 7 bootable USB
    От Smurfa във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 07-10-10, 19:28
  2. добавяне на втори bootable HDD
    От peter_nn във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 15-01-09, 08:07
  3. Bootable CD about XP
    От 0101 във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 24-04-04, 02:14
  4. Slackware BOOTABLE CD-ROM
    От DHCP във форум Linux
    Отговори: 3
    Последно: 16-02-03, 23:15
  5. Bootable CD-ROM image
    От Ivan във форум Windows
    Отговори: 14
    Последно: 09-10-01, 21:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе