Резултати от 1 до 15 от общо 15

ICQ-ComPad

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    162
    #1

    ICQ-ComPad

    Ровичкайки си из FTP-то на icq.com преди време открих нов ICQ client - ICQ- COMPAD, който при регистрация на нови accounts препраща към
    http://labs.icq.com/compad/
    Възможността да регистрирате account в ICQ-ComPad е значително по-голяма, ако сте жител на Papua New Guinea или някоя бананова република, тъй като потребители от държави с телефонен код започващ с ‘972′;’379′;’39′;’49′;’7′; ‘852′; ‘359′; ‘380′; ‘47′; ‘90′;’42′;’46′;’441′; ‘442′;’44′; ‘1′; ‘31′; ‘43′; ‘107′; ‘61′; ‘32′; ‘45′ са лишени от възможността да се регистрират. Аз самият се регистрирах през китайско прокси. Изисква се и потвърждение от e-mail. Понастоящем регистрацията е възможна, но потвърждаването води до съобщение за грешка.
    COMPAD ID-то всъщност е отделна идентификация привързана към ICQ номер, с която се логвате чрез ICQ-ComPad чрез MD5 secure login.
    От разговор с двама бивши служители на ICQ Ltd. научих, че те самите гледат на проекта ICQ-ComPad като на "lousy dead burn project", както и твърдяха, че това е software различен от бъдещото ICQ 6. Струва ми се, че колегите им от ICQ Ltd. не са на същото мнение.
    Оказа се, че ICQ търсачката при търсене по критерий държава дава едни и същи резултати всеки път именно заради тестването на ICQ-ComPad. В ICQ-ComPad има бутон "покажи ми следващите 20 резултата", бутон който липсва в ICQ клиента.
    ICQ-ComPad не намира и unregistered uins като 666666666 за разлика от ICQ търсачката.



    Download ICQ-ComPad:
    ftp://ftp.icq.com/pub/ICQ_Win95_98_NT4/compad

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #2

    Re: ICQ-ComPad

    Mоят приятел dyado hadji ги разбира тези работи, така че четете внимателно ... :-)
    Темата е само за ценители и познавачи. Благодаря за полезното инфо.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    162
    #3

    Re: ICQ-ComPad

    Вече и потвърждаването на регистрацията работи нормално. Поне през хондураско proxy
    Проектът е оповестен вече и на главната страница на ICQ- www.icq.com

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Re: ICQ-ComPad

    Дръпнах въпросното нещо, но при опит за Install ми иска администраторски права за Win98SE.
    Някакви идеи?

  6. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #5

    Re: ICQ-ComPad

    Пробвайте QIP, супер е, ICQ-то е много тежко и бъгаво.

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    162
    #6

    "Unique" понякога е относително понятие:)

    След като клонирах ComPad ID jerusalem (в детайлите на единия account е написано "Old ID", а на другия- "New ID")



    мисля да пробвам да клонирам ICQ#31337

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    162
    #7

    Как да ползваме собствения си ICQ номер през ICQ-ComPad

    Напълно възможно е да ползвате собствения си ICQ номер през ICQ-ComPad след като вече сте регистрирали един ComPad ID, който няма нищо общо с номера ви. Желателно е да сте регистрирали само един ComPad ID преди редактирането на файла по-долу.
    Единственият файл, който следва да се редактира е application.mdb в
    C:\Documents and Settings\Me\Application Data\ComPad
    Значително по-лесно е файлът да се редактира за ползване от 9 цифрен ICQ номер. Трябва леко да си поиграете, за да го пригодите за 5, 6, 7 и 8 цифрени номера. Аз самият съм с 5 цифрен логнат през ICQ-ComPad в момента.

  10. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #8

    Re: ICQ-ComPad

    Само за протокола:

    ComPad е най-новата разработка за бъдещ клиент на ICQ UIN-ите.
    Разработчиците са се опитали да поправят бъговете но доколко е така ще видим.
    В ComPad смисъла на нещата е да може с един клиент да може да се пише и до msn.
    -----

    В момента ComPad е забранен за ползване от България, но както забелязахме dyado hadji това не го е спряло. Дори е клонирал собственият си UIN към ComPad ID.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #9

    Re: ICQ-ComPad

    Цитат Първоначално публикувано от ru-boy
    ...но както забелязахме dyado hadji това не го е спряло. Дори е клонирал собственият си UIN...
    имам чувство че съм в час по литература и чета анализ на някоя творба с примеси от биология
    Благодаря за постовете особенно за последния, защото тъкмо си мислех да питам за чий ще ни е този Com-Pad

  12. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #10

    Re: ICQ-ComPad

    dyado hadji пише за неща, които ще са актуални след време. Т.е. информацията е ИЗПРЕВАРВАЩА и определено висш пилотаж. След време ще се говори свободно за ComPad, както сега за ICQ, но днес информацията е оскъдна, и въпреки това dyado hadji се е добрал до нея и ни запознава предварително. След време по другите форуми това, което се пише тук по въпроса за ComPad, ще е новина, но не и за нас.Четете, за да знаете. Знанието е сила

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    162
    #11

    Re: ICQ-ComPad

    Очаква се до часове на asechka.ru да излезе програма за редактиране на файла, за който писах по-горе, така че всеки потребител да може да ползва ComPad без да има ComPad ID към ICQ номера си.
    Тези с Invalid db fields ICQ номера няма да могат да ползват ComPad.

  14.  
     
  15. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,245
    #12

    Re: ICQ-ComPad

    мм, нещо не ми е ясен този клиент. Регистрирах си Compad ID, но... първо ми експортна само ICQ контактите, на MSN контактите забива като пусна месенджер.
    Второ.. - нещо контакт листа с вече импортнатите контакти и статуси - кой онлайн, кой не ми се губи?
    Трето - не ми е ясено особено как ръчно да добавя ICQ или MSN контакт?
    Четвърто - не ми е особено ясно как да редактирам този .mdb - има някакви long binary полета в базата ама...
    Малко помощ?
    Примерно се опитах и да те адна с Compad ID-то ти... и там не стана. Моето е KOD. Ако имаш време, аддни ме и помогни малко?

    PS - Дамм, поизясниха се нещата. Просто програмката е по мое мнение... напълно безполезна на този етап, не предлага нищо ново, за сметка на това функционалността й спрямо съществуващите IM е направо трагична. То... Google Talk е по-добре направен... Дощя ми се да го пробвам защото имам много контакти от различни мрежи - най-вече ICQ и MSN, но не виждам Compad да работи с MSN. А и да работи.... то е доста по-зле от съществуващата Миранда.
    Ще изпробвам пак след 6 месеца, макар че не ми е ясно как нещо може да достигне функционалността на Миранда. Жалко само, че Мирандата няма и пълна Skype поддръжка, тогава би било напълно безмислено да пробва човек каквото и да било друго.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    162
    #13

    Re: ICQ-ComPad

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    мм, нещо не ми е ясен този клиент. Регистрирах си Compad ID, но... първо ми експортна само ICQ контактите, на MSN контактите забива като пусна месенджер.
    Второ.. - нещо контакт листа с вече импортнатите контакти и статуси - кой онлайн, кой не ми се губи?
    Трето - не ми е ясено особено как ръчно да добавя ICQ или MSN контакт?
    Четвърто - не ми е особено ясно как да редактирам този .mdb - има някакви long binary полета в базата ама...
    Малко помощ?
    Примерно се опитах и да те адна с Compad ID-то ти... и там не стана. Моето е KOD. Ако имаш време, аддни ме и помогни малко?
    1) С логнат MSN няма проблеми с импортването на MSN потребителите.
    2) В settings -tools-има display online only.
    3) Редактирането на файла се обезсмисля след като авторът на QIP (че автор и на редактиращата програма е той, никъде няма да бъде споменато) прави в момента редактираща програма за масова употреба.
    4) Можеш да адд-неш ICQ номера чрез Advanced search-icq number- F5-Search entire network.
    5) Утре вероятно ще се обнови базата и KOD Compad ID ще се намира при търсене. Добре е все пак да си погледнеш профила в Compad: Profile- My profile
    Ако ми кажеш кой ICQ номер съответства на твоя Compad ID KOD с удоволствие бих те адд-нал веднага.
    В private msgs бих могъл да ти обясня замисъла на създателите на Compad.



  17. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,245
    #14

    Re: ICQ-ComPad

    306161441

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #15

    Re: ICQ-ComPad

    Цитат Първоначално публикувано от dyado hadji
    ....
    В private msgs бих могъл да ти обясня замисъла на създателите на Compad.
    защо само на прайвът... и на мен ми е интересно...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе