Резултати от 1 до 14 от общо 14

Броузване на БГ сървъри от чужбина?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    63
    #1

    Броузване на БГ сървъри от чужбина?

    Има ли някакакъв начин сайтовете недостъпни от чужбина да се броузвът чрез някакво прокси ?
    Ако някой знае такова моля да пише

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Re: Броузване на БГ сървъри от чужбина?

    За кои сайтове става въпрос? Защото съм се питал дали българските торент тракери се виждат извън България? Ако се виждат - не ти трябват никакви проксита, фреета и прочие....

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #3

    Re: Броузване на БГ сървъри от чужбина?

    Цитат Първоначално публикувано от Shegobieca
    Има ли някакакъв начин сайтовете недостъпни от чужбина да се броузвът чрез някакво прокси ?
    Задаваш въпроса и сам си отговаряш на него...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    63
    #4

    Re: Броузване на БГ сървъри от чужбина?

    И какво си отговорих щото още незнам начин за броузване примерно на дата.бг

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #5

    Re: Броузване на БГ сървъри от чужбина?

    Цитат Първоначално публикувано от Shegobieca
    И какво си отговорих щото още незнам начин за броузване примерно на дата.бг
    Трябва ти прокси сървър, разположен в България, който има достъп до дата.бг. Ама ако питаш тук някой да ти даде адрес на такова прокси, вероятно никой няма да ти отговори, защото по принцип едно правилно конфигурирано прокси не би трябвало да допуска достъп от извън неговите клиенти. А съгласи се, няма начин да си в чужбина и да си клиент на български доставчик, така че да имаш достъп до проксито му.
    Единствения ти вариант е да навиеш някой твой познат в България с неограничен и бърз Интернет да инсталира прокси на своята машина и изрично да позволи достъп от твоя адрес.
    Аз например съм инсталирал на компютъра на майка ми прокси и съм го настроил да позволява достъп само от моя адрес. Ако ме питаш за адреса, няма да ти го кажа, защото връзката и без това е бавна, не ми се иска да я деля с някой друг*

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    За кои сайтове става въпрос? Защото съм се питал дали българските торент тракери се виждат извън България? Ако се виждат - не ти трябват никакви проксита, фреета и прочие....
    Ами например тракера на дата.бг е такъв. Самата търсачка обаче не е достъпна. Та за да търся и сваля самия .torrent файл позвам БГ прокси, а после торент-клиента започва да тегли съдържанието директно, без да му се конфигурира прокси.
    Тракера на линкос.бг пък е достъпен само чрез прокси - пак търся и свалям .torrent файла чрез прокси, но после трябва да настоя и торент-клиента да ползва прокси за HTTP заявките си, за да мога да свалям съдържанието на торента

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Re: Броузване на БГ сървъри от чужбина?

    Mdaaa......кофти...мойто си е мое, чуждото - общо!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    327
    #7

    Re: Броузване на БГ сървъри от чужбина?

    Който търси БГ прокси - намира. Все пак да не забравяме, че има и зле настроени такива. Иначе и мойта баба обича авантата, то, впрочем, кой не я обича?

  10. Member Аватара на devil
    Тук е от
    Jun 2002
    Живее в
    София
    Мнения
    408
    #8

    Re: Броузване на БГ сървъри от чужбина?

    ...а инак за търсене в датата (нищо че стана платена), все пак има алтернатива (дали е видима от чужбина, не мога да кажа).

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #9

    Re: Броузване на БГ сървъри от чужбина?

    Цитат Първоначално публикувано от devil
    ...а инак за търсене в датата (нищо че стана платена), все пак има алтернатива (дали е видима от чужбина, не мога да кажа).
    Вижда се. Че и работи!*

  12. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #10

    Re: Броузване на БГ сървъри от чужбина?

    Аз съм на BTC. Вчера правих screenshoto-ве към data.bg с платената търсачка и "бавната връзка" на 200k downloading ... има начин А проксита бол, но хубавите не са без пари ...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    47
    #11

    Re: Броузване на БГ сървъри от чужбина?

    Цитат Първоначално публикувано от stfn

    Единствения ти вариант е да навиеш някой твой познат в България с неограничен и бърз Интернет да инсталира прокси на своята машина и изрично да позволи достъп от твоя адрес.
    Аз например съм инсталирал на компютъра на майка ми прокси и съм го настроил да позволява достъп само от моя адрес. Ако ме питаш за адреса, няма да ти го кажа, защото връзката и без това е бавна, не ми се иска да я деля с някой друг*
    Имам познат и е навит, но не знам как да инсталирам проксито.

    Предварително благодаря на отговорилите.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #12

    Re: Броузване на БГ сървъри от чужбина?

    Цитат Първоначално публикувано от cerber
    Имам познат и е навит, но не знам как да инсталирам проксито.
    Предполагам, познатът е Windows-потребител. Тогава препоръчвам да пробвате CCProxy. Лесно и бързо се инсталира и е безплатно за до три потребителя. Като се има предвид, че потребителят всъщност ще е само един - ти, ще ви свърши чудесна работа.
    Цитат Първоначално публикувано от cerber
    ...как да инсталирам...
    Не го инсталираш ти, а познатът. Ти си настройваш твоя Internet Explorer ето така, само вместо 192.168.0.1 пишеш външния адрес на познатът (забравих ли да спомена, че твоя познат се нуждае от реален, фиксиран адрес? Ако няма, пак става, ама малко по-сложно)

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    47
    #13

    Re: Броузване на БГ сървъри от чужбина?

    Благодаря ти [size=14px]stfn[/size], за информацията. Днес-утре ще го пробвам.

  17. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #14

    Re: Броузване на БГ сървъри от чужбина?

    Moje i s VPN, az, naprimer, harevam tozi podhod. No, s proxy e po-lesno.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. търся прокси сървъри...
    От gggggg във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 23-12-07, 12:21
  2. e-Mule няма сървъри?!?
    От Edin_Lud във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 27-05-06, 08:07
  3. Battlefield 2 BG Сървъри
    От neven_bg във форум ИГРИ
    Отговори: 2
    Последно: 01-09-05, 10:30
  4. сървъри за cs1.5
    От and1-joro във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 11-08-05, 10:30
  5. Популярни руски IRC сървъри
    От HristoS. във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 28-03-02, 07:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе