Резултати от 1 до 14 от общо 14

FLAC CD IMAGE и що за животно е това

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    158
    #1

    FLAC CD IMAGE и що за животно е това

    Изтеглих един албум от е-магарето: [flac] Joe Sample - Invitation 1993.rar

    За първи път се сблъсквам с такова нещо, след като разрхивирах 283 мб архив ми излиза само едно файлче от 4 кб: flac CDImage.cue. Поразрових нета за flac файлове, но така и не разбрах какво трябва да направя, за да изкарам песни от това чудо. Моля някой ако има опит с този тип cd image да драсне два реда, че съм се отчаял.

    Благодаря предварително

  2.  
     
  3. qni
    qni е офлайн
    Member Аватара на qni
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    337
    #2

    Re: FLAC CD IMAGE и що за животно е това

    http://flac.sourceforge.net/features.html

    я погледни това

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    158
    #3

    Re: FLAC CD IMAGE и що за животно е това

    Цитат Първоначално публикувано от qni
    http://flac.sourceforge.net/features.html

    я погледни това
    прегледах го и пак нищо не разбрах

  5. qni
    qni е офлайн
    Member Аватара на qni
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    337
    #4

    Re: FLAC CD IMAGE и що за животно е това

    http://www.hydrogenaudio.org/forums/...hp/t16146.html

    тука има ръководство мисля че ще ти помогне малко. Разгледай и другите теми има много въпроси относно FLAC.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re: FLAC CD IMAGE и що за животно е това

    flac е просто друг, различен codec за музика. претендира да е напълно lossless (т.е. без никаква загуба на качество). аз лично не мога да се изкажа категорично е ли така, или не, защото нито съм маниак на тема музика, нито имам подходящата high-end уредба вкъщи.

    по отношение "какво да го правя този файл" - има два варианта. слушаш го така, или го конвертираш обратно в аудио/wav tracks. първото става с plug-in за winamp или с някакъв друг player, чието име не си спомням. конвертирането става като изтеглиш това http://prdownloads.sourceforge.net/f...n.zip?download , пуснеш windows-ката версия (намира се в BIN директорията) в dos prompt и заредиш flac файла. от получените wav files след това можеш да си запишеш аудио диск, или да си ги направиш на mp3....

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Re: FLAC CD IMAGE и що за животно е това

    Цитат Първоначално публикувано от yasenp
    след като разрхивирах 283 мб архив ми излиза само едно файлче от 4 кб: flac CDImage.cue.
    Виж по внимателно, би трябвало да има и един "BIN" файл, в който е истинското съдържание. "CUE" файла служи за да укаже на записващите програми кой "bin" да ползват за да извлекат информацията. (т.е., отваряш примерно Нерото, посочваш "cue" файла и се зарежда информацията от "bin" файла)
    Отвориго с някой текстов редактор и ще се увериш.
    Ако няма "bin" файл, тогава трябва да има един файл с разширение "flac". По принцип се действа по аналогичен начин но се необходими "Plug-in" -и.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    158
    #7

    Re: FLAC CD IMAGE и що за животно е това

    Проблемът е, че архивът е с големина 283 мб, а след разархивиране в папката има само един *.cue файл с големина 4 кб, никакви flac или bin файлове. Много интересно и мистериозно...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #8

    Re: FLAC CD IMAGE и що за животно е това

    по дефиниция flac = free loseles audio codec си е а ла Mp3 ... на файлове Твоето е Image... и както казаха ТРЯБВА да има други файлове..? ..

    Flac се слуша спокойно на foobar2000. На теория е loseles, а на практика ... Но е много класи над mp3..

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #9

    Re: FLAC CD IMAGE и що за животно е това

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Виж по внимателно, би трябвало да има и един "BIN" файл, в който е истинското съдържание. "CUE" файла служи за да укаже на записващите програми кой "bin" да ползват за да извлекат информацията. (т.е., отваряш примерно Нерото, посочваш "cue" файла и се зарежда информацията от "bin" файла)
    Отвори го с някой текстов редактор и ще се увериш.
    Ако няма "bin" файл, тогава трябва да има един файл с разширение "flac". По принцип се действа по аналогичен начин но се необходими "Plug-in" -и
    май и нерото трябва да му се сложи Plug-in за flac: - и за "BIN" с флак и когато си има отделни файлове с разширение flac;

    http://www.bitburners.com/Nero_Audio_Plugins/

    пробвал съм го, нерото си прави аудио диск от flac...

    @yasenp
    Проблемът е, че архивът е с големина 283 мб, а след разархивиране в папката има само един *.cue файл с големина 4 кб, никакви flac или bin файлове. Много интересно и мистериозно...
    може архива да е прецакан или пък архиватора...




  12. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #10

    Re: FLAC CD IMAGE и що за животно е това


    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    На теория е loseles, а на практика ...
    И на практика си е без загуба. Попаднаха ми преди време резултатите от тестове, които някакъв тип беше правил - взема .wav файл, конвертира го във flac, после обратно във .wav и накрая сравнява хеш-сумите на изходния и на получения .wav файл - всички съвпадаха. Беше направил тестове с няколко различни парчета (различни жанрове музика). Аз също лично повторих теста и получих същите резултати.
    Според мен това си е точно "компресия без загуба".

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    400
    #11

    Re: FLAC CD IMAGE и що за животно е това

    ако искаш да слушаш флак през winampa инсталираш този плъгин за него от тук http://winamp.com/plugins/browse.php...=C&query=flac+

    флак може да се запише през неро като audio cd и един вид си имаш оргинално cd с по малка големина но за да го запишеш директно без да го обръщаш трябва да добавиш плъгин за него или да имаш пълната платена версия на неро след 6




  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #12

    Re: FLAC CD IMAGE и що за животно е това

    Цитат Първоначално публикувано от stfn
    И на практика си е без загуба. Попаднаха ми преди време резултатите от тестове, които някакъв тип беше правил - взема .wav файл, конвертира го във flac, после обратно във .wav и накрая сравнява хеш-сумите на изходния и на получения .wav файл - всички съвпадаха. Беше направил тестове с няколко различни парчета (различни жанрове музика). Аз също лично повторих теста и получих същите резултати.
    Според мен това си е точно "компресия без загуба".
    Вярвам на субективното мнение на ушите на хора .. но да на Теория Е

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #13

    Re: FLAC CD IMAGE и що за животно е това

    Хеша на 2-та уав файла може и да съвпада, но до получаването на уава и след записа на уава (ако ще се слуша на редба) много неща може да се получат

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    105
    #14

    Re: FLAC CD IMAGE и що за животно е това

    Цитат Първоначално публикувано от XaMaB
    Хеша на 2-та уав файла може и да съвпада, но до получаването на уава и след записа на уава (ако ще се слуша на редба) много неща може да се получат
    Да, може да се случат разни неща. За да провериш дали са се случили, може да свалиш отново wav от вече записания диск и да го сравниш със сваления от оригинала. Ако са идентични, значи нищо не се е случило и при записа (и при повторното сваляне след него). Така си напълно сигурен че дисковете са цифрово идентични до последния бит. И вече ако чуваш разлика в звучененто, ще знаеш че се дължи само на хардуера (оптика и ЦАП най вече). но винаги можеш да си презапишеш диска на по-качествена или по-съвместима с плейъра подложка.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Какво е това животно?:)
    От babati във форум Климатици Haier
    Отговори: 8
    Последно: 31-01-14, 12:36
  2. mp3 FLAC
    От donnuzzo във форум Общ - софтуер
    Отговори: 21
    Последно: 13-02-12, 12:02
  3. От flac към Mp3 ...
    От izwerga във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 18-08-08, 20:14
  4. Какво мислите за това "животно"?
    От lord_ice във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 24
    Последно: 05-06-07, 17:15
  5. Geforce FX 5700 - що за животно ще е това.
    От KOKOSH във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 10-10-03, 08:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе