Резултати от 1 до 7 от общо 7

MS .NET Framework

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. silverfox
    Guest
    #1

    MS .NET Framework

    Започна да ми писва от поредната глупост на Microsoft. С новопоявилите им се програмни езици пуснаха и пакета .NET Framework за да може програмите написани на тези нови езици да вървят нормално. Горе-долу нищо странно досега. Идиотщината започва като вече някои програми искат новата версия 2.0, докато други програми си искат старата версия - 1.1. Много са малко програмите които съм срещал да си тръгват на 2.0, като са били писани за 1.1. Това явно е грешка и на разработчиците на програми, които не са предвидили инсталирането на по-нов пакет на .NET Framework и техните инсталатори си искат 1.1. Където и да е причината вече започна яко да ми писва. Дано MS не продължат да си развиват C# и VB .NET, че ще стане една ...

    /edit - това май беше по-скоро за Дъра-Бъра

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #2

    Re: MS .NET Framework

    Ами затова са си сложили статия в МСДН
    http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/9w519wzk.aspx

    Нищо не пречи на машината да държиш и 1.1 и 2.0 (освен разхода на 40-50МБ други проблеми няма)

  4. silverfox
    Guest
    #3

    Re: MS .NET Framework

    А аз от горчив опит с различни версии (особено на Майкрософтски продукти) си деинсталирам първо едната и после слагам другата версия. Кой би предположил, че могат да си съществуват заедно. Мислех, че ше се надгради.*

    /edit
    А като стана въпрос за MS - напоследък лепенките на Windows XP Home идват скъсани точно на 2 места и всеки път по един и същ начин. Обяснението, е че се прави за по-голяма сигурност, т.е. не може да се скъсат точно по този начин ако са фалшиви. Друг сблъсквал ли се е с това "нововъведение" на MS?

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #4

    Re: MS .NET Framework

    Цитат Първоначално публикувано от silverfox
    ... А като стана въпрос за MS - напоследък лепенките на Windows XP Home идват скъсани точно на 2 места и всеки път по един и същ начин. Обяснението, е че се прави за по-голяма сигурност, т.е. не може да се скъсат точно по този начин ако са фалшиви. Друг сблъсквал ли се е с това "нововъведение" на MS?
    Да, такива са. Поне при единия от дистрибуторите на MS.
    Нещо повече, не само изглеждат скъсани, ами след 1-2 седмици се самоотлепят от единия край.
    Още нещо в повече - всеки, на който му се спре погледа върху полу-самоотлепилата се лепенка, инстинктивно посяга да я отлепи и махне. Много прилича на някакъв случайно залепил се боклук.

  6. silverfox
    Guest
    #5

    Re: MS .NET Framework

    Ами може такава да е идеята - като я дръпнеш, да се усетиш и да ти се наложи да купуваш нова :knuppel2:
    Исках да съм сигурен, че не предлагам 2-ра употреба Windows-и

  7. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #6

    Re: MS .NET Framework

    Само да кажа, че с Java-плъгините е подобно.
    Аплетите проявяват капризи с коя версия искат да работят.
    Но и там не пречи успоредно да се пуснат повече от една и браузерът усеща коя от тях да викне...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    542
    #7

    Re: MS .NET Framework

    Цитат Първоначално публикувано от Bibi
    Само да кажа, че с Java-плъгините е подобно.
    Аплетите проявяват капризи с коя версия искат да работят.
    Но и там не пречи успоредно да се пуснат повече от една и браузерът усеща коя от тях да викне...
    Не съм съвсем сигурен дали браузърът 'усеща' сам какво да викне, мисля, че автоматично вика най-високата инсталирана, но знам ,че може да му се указва приембедване на аплет в страница (в IE например):
    Код:
    <object 
     classid="clsid:8AD9C840-044E-11D1-B3E9-00805F499D93"
     codebase="http://java.sun.com/products/plugin/autodl/
          jinstall-1_4_2-windows-i586.cab#Version=1,4,2,0">
    </object>
    с classid му задаващ, коя версия на runtime environment да търси и евентуално ако я няма codebase указва дали, къде и какво jre да свали. За .NET framework не съм съвсем наясно как стоят нещата, щото цялата работа с асемблитата ми е малко мътна :D. Но е ясно, че никва грижа няма да имаш с различни версии инсталирани на машината си.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Вграждане на Net.Framework със NLite
    От novamen във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 23-12-09, 14:20
  2. Отговори: 3
    Последно: 27-04-07, 16:36
  3. Microsoft(R).NET 1.1 Framework
    От sony2 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 23-01-05, 19:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе