Резултати от 1 до 7 от общо 7

Как се записват няколко Xvid филма на една DVD подложка?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #1

    Как се записват няколко Xvid филма на една DVD подложка?

    Цел: да се запишат няколко видеофайла на един двд диск, за да се гледат на двд-двх плейър

    проблем: записвам 2 филма наведнъж с неро - мултисесийно и т.н. - няма проблем, четат се и двата; по-късно добавям още един филм, той обаче не се вижда от двд плейъра (елит 400), но...понякога пък става - добавеният филм се вижда; понякога наведнъж записвам един филм, разделен на 2 файла - субтитрите не се виждат (разбира се, субтитрите са със същите имена като ави-тата), друг път обаче при подобна ситуация - има субтитри...

    пробвал съм различни опции на неро за запис на двд!

    без проблем става, единствено когато наведнъж се запишат няколко филма - плейъра ги вижда, и субтитрите също...ама не е рационално да събирам много и големи файлове на харда само за да ги запиша наведнъж, още повече, че ги подреждам по жанрове и теми

    молба: ако някой има сигурно решение - да обясни как на мултисесиен отворен двд-диск да се добяват филми, така че да се разпознават от двд-divx плейъра; има ли значение дали са -R+ или R-...

    благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Как се записват няколко Xvid филма на една DVD подложка?

    проблемът е в качествата на player-a и на подложките, а не в начина или програмата за записване

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    Re: Как се записват няколко Xvid филма на една DVD подложка?

    Доколкото знам плеарите не четат отворени дискове, още по-малко пък мултисесиййни. Като се финализирарт има шанс да се вижда чст от записаното, но по принцип никой производител не дава такава гаранция. Отворените дискове си ги четат само записваччките на които са записани (не компютърни). Това което казвам съм го проверявал на маркови техники. За такива от сорта на "Елит" - не съм сигурен - там "всичко е възможно" , но според мен ще си е "цяло чудо" ако официално поддържа такива дискове.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #4

    Re: Как се записват няколко Xvid филма на една DVD подложка?

    Аз също съм се сблъсквал с този проблем( с плеар JVC) - обикновено се чете само първия филм,за другите няма гаранция.Мисля,че качеството на подложките има най-голямо значение,защото при по-ниска скорост на запис успеха е по-голям. И понеже не ми се хвърля боб дали ще стане или не,засега за по-сигурно свалям всеки филм на отделна подложка(СD),като и аз очаквам някой да сподели друго ефикасно и сигурно решение

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re: Как се записват няколко Xvid филма на една DVD подложка?

    еее, човек ще каже, че сте с 20gb hdd. толкова ли нямате 10-15 gb, които да отделите за "изгледани филми"? като се натрупат - пльос тематично на едно DVD и готово.

    за сортирането не виждам проблем - аз записвам фантастика+thriller+horror на едни дискове, комедии на други, научно-популярни на трети - ето го сортирането

    а и не са ЧАК толкова много филмите, които си струват записването.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #6

    Re: Как се записват няколко Xvid филма на една DVD подложка?

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Доколкото знам плеарите не четат отворени дискове, още по-малко пък мултисесиййни. Като се финализирарт има шанс да се вижда чст от записаното, но по принцип никой производител не дава такава гаранция. Отворените дискове си ги четат само записваччките на които са записани (не компютърни). Това което казвам съм го проверявал на маркови техники. За такива от сорта на "Елит" - не съм сигурен - там "всичко е възможно" , но според мен ще си е "цяло чудо" ако официално поддържа такива дискове.
    елита чете отворени и мултисесийни, но единствения почти сигурен начин е няколкото филма да се запишат наведнъж - напр. записвал съм на една сесия 4 филма - тръгват...; някъде, ако не греша, срещнах мнение, че над 6 файла не става...

    пробвал съм два начина с неро: DVD-ROM (ISO) и DVD-ROM (UDF/ISO) с enable XBOX compatibility mode - някъде във форума срещнах тази препоръка; в най-новата версия на неро вече май няма опцията XBOX compatibility mode

    ако филма е разделен на два файла - примерно СД1 и СД2 - по е удобно да е на двд-диск, отколкото на две цд-та, защото като свърши СД1, елита автоматично пуска СД2, т.е. спестява се прекъсването на филма и разкарването да пъхаш втори диск....а и някои Xvid филми са си направо над 1 гб и повече...

    не съм се сетил да си водя списък - видове дискове, начин на записване, резултати - може би щях да засека най-добрата комбинация....

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    41
    #7

    Re: Как се записват няколко Xvid филма на една DVD подложка?

    Не мисля, че проблема е в това дали диска е отворен или не. Според мен проблема е в скороста на записа!
    Отностно субтитрите... се натъкнах на проблем с който в последствие се справих :-) Оказа се, че когато разширението на файла и името му се разминават, или просто е добавено друго разширение или се дублира... плеъра не го разчита! За, да се види разширението на файла е необфодимо да се премаьне отметката на Hide extensions for known file types, която опция може, да намерите в Explorer/Tools/ Folder Options/ View хубаво е там, да сложите отметката на Show hidden files and folders. След тези промени ще виждате пълното разширение на файловете, и когато има разминаване просто изтрийте излишното от името на субтитрите!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 02-02-12, 09:33
  2. Охлаждаща подложка за лаптоп
    От striking във форум Мобилни устройства
    Отговори: 4
    Последно: 13-07-10, 12:26
  3. Дебела подложка под ламинат?
    От mooncow във форум Друга битова техника
    Отговори: 12
    Последно: 04-09-08, 15:15
  4. Отговори: 13
    Последно: 06-03-08, 08:23
  5. XVID ?!? Can you help me? XVID на старо PC?
    От ISB във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 01-02-03, 00:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе