Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

BGphonXP и как да....

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    2
    #1

    BGphonXP и как да....

    ..... да я направя "Input language", тъй че като си ги менкам с Alt+Shift да имам избор между BG(това е БДС),EN и BG(phonetic)?
    С Win XP Home edition съм, а BGphonXP е от сайта на Инжинера, та понастоящем BG и EN са си както си идват с уиндоуса, а BG(phonetic) си се намести до тях на иконка( с клавиатурка) и не намирам възможност да ги вържа и трите "на панделка" та да ги сменям с клавишна комбинация. Някой нещо да даде идейка?

    Извинявам се, ако темата е коментирана преди, в такъв случай ще съм благодарна на линк към нея.

    Здраве!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #2

    Re: BGphonXP и как да....

    Опитай смяна на BG / EN с <Alt+Shift>, а смяна между българските подредби с <Ctrl+Shift>. Ако правилно съм разбрал какво си направила, би трябвало да проработи.

  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    2
    #3

    Re: BGphonXP и как да....

    O.K. Но идеята беше да се въртят с една и съща клавишна комбинация. Как стана: Затрих единия Input language-този който беше BG и остана СAMO другия Input language-който е English (United States)-US и под него в дървовидната структурка дадох ADD на Bulgarian и още един ADD на Bulgarian(phonetic). По този начин вече нямам два Input language-(BG,US) между които да съществува една клавишна комбинация, различна от клавишната комбинация между Keyboard layouts(Bulgarian, Bulgarian(phonetic),US). Тоест сега и трите ги сменям с Alt+Shift.* Обаче пък бе свързано с изчезването на квадратчето в таск-бара дето пишеше BG(EN), ама бял кахър.
    Това - ако случайно някой друг се зачуди по въпроса* .. Така с юзъра, дето е на БДС-а няма да имаме "двоен стандарт" и няма да се бърка.


    Лека вечер!

  5. Member Аватара на daley
    Тук е от
    Jun 2004
    Живее в
    Варна
    Мнения
    420
    #4

    Re: BGphonXP и как да....

    @Tarja, от джама там от където си аднал езика, под него има раздел Preferences -> Language Bar... Там отбелязваш първа опция - Show the Language bar on the desktop. Натискаш 3 пъти ОК и си готов.

  6. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #5

    Re: BGphonXP и как да....

    При коректно настроен компютър и FlexType върши работа, като не поврежда системата по никой начин.

  7. SeT
    SeT е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    32
    #6

    Re: BGphonXP и как да....

    Единствения вариянт е като я маскираш като някакъв друг език.
    Нали като инсталираш език от долу те пита и за подредбата му. Тогава слагаш фонетика и само ти ще знаеш че тоеа е БГ.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #7

    Re: BGphonXP и как да....

    Цитат Първоначално публикувано от ru-boy
    При коректно настроен компютър и FlexType върши работа, като не поврежда системата по никой начин.
    Е сега трябва отнякъде да влезе @injinera и да захвърчи перушина...

  10. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #8

    Re: BGphonXP и как да....

    Aми що да се отказваме от нещо, което не е толкова лошо, колкото се описва по форумите, пък е практично и красиво.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #9

    Re: BGphonXP и как да....



    Цитат Първоначално публикувано от ru-boy
    Aми що да се отказваме от нещо, което не е толкова лошо, колкото се описва по форумите, пък е практично и красиво.
    Сега,като се замисля,ми е ясно,че несъм видял зор от FlexType.По-скоро точно заради писанията по форуми съм оформил становище.И с него е лесно - щракаш Ctrl и сменяш на воля,абе ше зема да го качна,така и така съм вече за преинстал.


  12. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    327
    #10

    Re: BGphonXP и как да....

    Напълно съм съгласен с факта, че по форумите се създава изкуственно и необоснованно лоша слава за една програма, която е на всеки втори компютър.

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    41
    #11

    Re: BGphonXP и как да....

    С години ползвах FlexType и РС често ми зависваше! От както премахнах тази гад... РС се държи нормално без, да зависва! Не ти препоръчвам FlexType!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    39
    #12

    Re: BGphonXP и как да....

    Има една програмка SwitchIT, която си мисля че върши точно това което искаш - смяна на клавиатурните подредби с един бутон.
    Ползвам я от близо година и съм много доволен.* :coolsmiley:




    Колкото до FlexType-а... не бе не поврежда системата...* :fly: само дето слага нестандартна прекодировка за ДОС, заменя към 10 системни шрифта и добавя такива които нямат unicode поддръжка...


    "Практично и красиво" е SwitchIT - върши само и единствено това за което е предназначено - по-лесна смяна на клавиатурните подредби. Колкото до FlexType, BulLet и редица други родни "недоносчета"... по-добре не си омазвайте системата допълнително.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    39
    #13

    Re: BGphonXP и как да....

    Цитат Първоначално публикувано от SeT
    Единствения вариянт е като я маскираш като някакъв друг език.
    Нали като инсталираш език от долу те пита и за подредбата му. Тогава слагаш фонетика и само ти ще знаеш че тоеа е БГ.
    Като се маскира като друг език (например Belarusian) правописната корекция и сричкопренасянето в Word престават да работят коректно. Това е така, тъй като когато се пише на фонетика, за Word текста е на другия "маскирания" език. Това разбира се важи за потребители които ползват такива "екстри" (Microsoft Proofing Tools, Cyrilla Correct (само частта за правописна корекция и пренасяне, без "кирилизацията") и др.)

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #14

    Re: BGphonXP и как да....

    /offtopic

    zlatev, освен това имам някакъв спомен, че warcraft3 не вървеше на компютър с инсталиран flextype

    в този ред на мисли се сетих за един случай, когато ме помолиха да отида да видя един warcraft3 защо не върви. причината беше не само въпросният "прекрасен" продукт, а и наличието на bicubic resizer filter (за гледане на филми много помага, обаче пречи по някаква причина на divx-а на warcraft-a да си тръгне като хората и те изхвърля геройски )

    добре, че и двете неща ги знаех предварително - за флекс-а от форума, а за филтъра - от моя си комп :coolsmiley:

    //offtopic

  18. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #15

    Re: BGphonXP и как да....

    Това със зависването при играта е много стар проблем, който фирмата веднага корегира своевременно и , наистина, става въпрос за частен случай на бъг в програмата. И, ако за бъг се спира ползването на една програма, то никой нямаше да работи и с продуктите на М$.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе