Резултати от 1 до 10 от общо 10

SA dictionary транскрипции с ???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #1

    SA dictionary транскрипции с ???

    Транскрипциите в SA dictionary ми излизат с въпросителни вместо някои знаци. Примерно jackal ми излиза ['d??k?:l] - чакал. Може ли да се оправи по някакъв начин чрез смяна на шрифт може би?

    С WinME съм, кирилизиран с истинската кирилица на Инженера. Браво на Инженера!!!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #2

    Re: SA dictionary транскрипции с ???

    Цитат Първоначално публикувано от SET_time
    Транскрипциите в SA dictionary ми излизат с въпросителни вместо някои знаци. Примерно jackal ми излиза ['d??k?:l] - чакал.Може ли да се оправи по някакъв начин чрез смяна на шрифт може би?
    Там в настройките има смяна на шрифта. Просто посочи друг шрифт, който е наистина кирилизиран.
    С WinME съм, кирилизиран с истинската кирилица на Инженера. Браво на Инженера!!!
    Aйде не го хвали толкова, коя е истинска и коя не е отделен въпрос. Като е истинска, защо не виждаш коректно?

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #3

    Re: SA dictionary транскрипции с ???

    Транскрипциите в SA dictionary ми излизат с въпросителни вместо някои знаци. Примерно jackal ми излиза ['d??k?:l] - чакал.Може ли да се оправи по някакъв начин чрез смяна на шрифт може би?

    Там в настройките има смяна на шрифта. Просто посочи друг шрифт, който е наистина кирилизиран.

    Цитат
    С WinME съм, кирилизиран с истинската кирилица на Инженера. Браво на Инженера!!!

    Aйде не го хвали толкова, коя е истинска и коя не е отделен въпрос. Като е истинска, защо не виждаш коректно?
    Едно важно уточнение, кирилицата си е ОК, проблема е в транскрипциите, в които има специфични символи точно те се виждат с ???, номера със смяната на шрифта беше първото, което направих, но не намерих шрифт, при който транскрипциите да се показват коректно.

  5. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #4

    Re: SA dictionary транскрипции с ???

    ... някъде в хелпчето към програмката се споменаваше кой е удачният шрифт, просто цитирам по памет, отдавна не ползвам този любителски продукт SA dictionary. Ползвам от българските тези на Корал Мултимедия и едни други, които ще запазя в тайна засега. при корала няма проблеми със специалните знаци за транскрипцията. Поогледай си и Regional setings на МЕ-то.
    Иначе решението на проблема ти е много просто, монтираш BulLet XP, той има модули за всички уиндоуси и ще разпознае твоя , че е МЕ и ще ти реши въпроса в една минута.

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #5

    Re: SA dictionary транскрипции с ???

    Пакетът "SA Dictionary" идва с два собствени шрифта: SAFon.ttf и SAFonB.ttf. Ако са инсталирани, авторът твърди, че няма да има проблеми с визуализацията. Задай този шрифт и ако проблемът си остане, то той не е в програмата. Но все пак погледни в Tools -> Options за някоя отметка...

  7. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #6

    Re: SA dictionary транскрипции с ???

    Link за KORAL_ENGLISH_DICTIONARY

    http://jonsered.data.bg/Programs/KOR...DICTIONARY.EXE

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #7

    Re: SA dictionary транскрипции с ???

    Според мен SA Dictionary въпреки, че се прави на доброволни начала е много добър речник, жалко че го има само за English. На Корала винаги ме е дразнел претрупания интерфейс. Новите версии с EurodictXP имат някакъв напредък. но все пак се използват речниците на ГабероФ, които по оплаквания на клиенти /работил съм в книжарница/ имат огромни пропуски /въпрки че тежат по 2-3 кг /

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #8

    Re: SA dictionary транскрипции с ???


    Ако написаното от IvO™ не ти реши проблема. погледни все пак дали в Control Panel - Regional and Language Options - Advanced не е забравено да се избере BG за non-Unicode програми! При такъв проблем с Windows XP това беше решението!

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    327
    #9

    Re: SA dictionary транскрипции с ???

    Цитат Първоначално публикувано от DoRa
    Ако написаното от IvO™ не ти реши проблема. погледни все пак дали в Control Panel - Regional and Language Options - Advanced не е забравено да се избере BG за non-Unicode програми! При такъв проблем с Windows XP това беше решението!
    Човека ясно е споменал, че става въпрос за МЕ, а не ХР има мааалка разлика меду двете операционни системи. Освен това по горе беше споменато и за Regional настройките.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #10

    Re: SA dictionary транскрипции с ???

    @ ru-boy Мерси за линка! Дърпам го да видя за какво става дума.

    @IvO™ Благодаря за съвета, наистина към програмата има два шрифта, инсталирах ги във фондс и ги дадох да се използуват от опциите на програмата, но уви няма промяна. Регионал сетингите са на bulgarian и двете.

    Забелязах още нещо, когато съм на малкия речник и курсора е на бутончето за превключване между речниците до курсора се изписва думата с транскрипцията на абсолютно неразбираем шрифт. Явно нещо при самото показване на транскрипциите не е като хората.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. PC Dictionary
    От didoriginal във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 24-03-03, 15:52
  2. Italian Dictionary
    От Big Bug във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 07-11-02, 08:42
  3. Dictionary >>>
    От FOX007 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 12
    Последно: 07-10-02, 12:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе