Резултати от 1 до 4 от общо 4

Програма, която да чете на глас от doc файл - Търся

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #1

    Програма, която да чете на глас от doc файл - Търся

    Здравейте колеги,
    издирвам програма, която да може да чете документи на глас (text to speech). Трябва ми само за АНГЛИЙСКИ.

    Опитах някой програми (ReadPlease) да речем, но не съм впечатлен.

    Моля споделете своя опит с мен. Ако някой е използвал нещо и е останал доволен - моля да пише

    Трябва ми нещо да чете просто, ясно и бавно. Пък ако може и да записва това което чете вече ще е върхът...

    Поздрави,
    Митко

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    39
    #2

    Re: Програма, която да чете на глас от doc файл - Търся

    Това би трябвало да ти свърши работа:

    http://www.microsoft.com/reader/downloads/pc.asp


  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    29
    #3

    Re: Програма, която да чете на глас от doc файл - Търся

    Ето и едно предложение от мен...

    Като начало (сигурно ги знаеш тези неща, но за да изясня за какво говоря по-долу): тези говорещи програми всъщност представляват комплект от "говореща програма" и "глас" (терминът е "Voice engine", "Voice pack").

    Програмата, от която съм най-доволна: TextAloud - допада ми като интерфейс, избрания текст го изговаря или директно го записва в .wav файл, може да отваря .doc и други файлови формати. За повече информация: http://www.nextup.com/. Платена е, но демото е достатъчно функционално за да разбереш какво може, а и излекувани версии се намират лесно.

    Трябва ми нещо да чете просто, ясно и бавно.
    Това зависи от "гласа" , които използваш. В настройките на говорещата програма има избор на глас и съответно за гласа можеш обикновено да избираш скорост и сила.

    Програмата TextAloud идва заедно с няколко английски гласа, които не звучат кой знае колко естествено, но пук напълно разбираемо. Ако се интересуваш от естествено звучащи гласове с подходяща интонация - на сайта, който посочих горе са изброени най-популярните гласове, има и техни демота. Аз лично успях да се сдобия с няколко от естествените гласове на AT&T Natural Voices и на NeoSpeech и доста ми харесаха.



  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    123
    #4

    Re: Програма, която да чете на глас от doc файл - Търся

    Доколкото съм запознат за екранен четец най-разпространена сред незрящите хора в БГ е JAWS + Гергана (глас за JAWS). Но това е доста по-функционално от "четене на DOC файл". За английски език си има NARRATOR в WinXP - не че е добър, но си върси с Win. А наскоро попаднах на едно руско решение - http://parovoz.com.ua/aboo/ (Казва се ABOO - не съм го тествал, но пише че може да записва от текст в audiofile).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 23
    Последно: 22-07-09, 10:52
  2. Има ли програма която да чете
    От sailorbg във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 30-04-06, 08:39
  3. Отговори: 1
    Последно: 05-10-05, 20:16
  4. Търся програма с която да заместя VCDGear
    От blue_ във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 1
    Последно: 25-10-04, 13:24
  5. Търся програма със която...
    От TBL във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 26-02-03, 15:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе