Резултати от 1 до 13 от общо 13

Малко помощ относно PartitionMagic плс

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    9
    #1

    Малко помощ относно PartitionMagic плс

    значи, аз си имах създадени С(50GB) и D(30GB) и исках да преместя 30 сжободни ГБ от Ц в Д и да се получи Ц(20) и Д(60). При тази операция ми даде някаква грешка и когато вляза в My Computer, тези 30ГБ не ми ги показва нито на Ц, нито на Д... а като вляза в PartitionMagic ми показва, че операцията е завършена и на Д имам всичките 60ГБ... пробвах всичко, което мога. някой ако знае, моля да пише. мерси.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #2

    Re: Малко помощ относно PartitionMagic плс

    дай един скан диск на ц и д и след това ги дефрагментирай (raxco perfect disc) !

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    9
    #3

    Re: Малко помощ относно PartitionMagic плс

    за жалост не помогна. значи като вляза в partitionMagic и ми дава че тези 30ГБ са ми заети от нещо... а където и да е другаде в компютъра, даже не ми показва че ги има...!;///

  5. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #4

    Re: Малко помощ относно PartitionMagic плс

    Я дай една снимка на партишъните ти както се виждат в Партишън Меджик... можеш да я качиш на imageshack.us

  6. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #5

    Re: Малко помощ относно PartitionMagic плс

    А ти как се опита да "преместиш" свободното място, да не си объркал нещо технологията?
    Айде качи снимки да видим ...., но ако питаш мене, най-добре си прехвърли данните някъде на друг носител, форматирай харда, и си създай всичко наново.

  7. Novice
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    9
    #6

    Re: Малко помощ относно PartitionMagic плс



    както се вижда имам 58ГБ на партишъна, от които са заети 23 и свободни 7... 30 изчезват.. ;//

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #7

    Re: Малко помощ относно PartitionMagic плс

    Пробвай през MyComputer=>RightClick=>Manage=>Disk Management i пусни снимка какво се вижда там, може проблема да ти е защото не си присвоил буква на устройството/партишъна, освен това имаш две Primary Partitions v PM което е странно...

  10. Novice
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    9
    #8

    Re: Малко помощ относно PartitionMagic плс



    ;// ето същото, което казвам ;(( отдолу ги дава всичките 80 (20 на Ц и 60 на Г), а отгоре ги дава без въпросните 30(20 на Ц и 30 на Г)

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #9

    Re: Малко помощ относно PartitionMagic плс

    6то не пробжа6 с някои HIREN boot и през него да пробва6 да го смени6 от нтфс на фат и обратното. не съм сигурен дали мойе да се направи тази операция при пълен дял... май трябва да ги премести, но пробвай!

  12. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #10

    Re: Малко помощ относно PartitionMagic плс

    Не може да се мине от ntfs на fat без загуба на цялото инфо! Брат, пусни един scan disk по този начин:
    1) start -> run -> cmd
    2) в командния прозорец пишеш chkdsk d: f/ на един ред и натискаш ентер.
    3) Ако каже "the volume is in use... do you want to force dismount on this drive" отговори с "не".
    4) След това ще те попита дали искаш да сканира автоматично при следващото стартиране на компютъра - кажи му "да" и рестартирай.
    Надявам се, че ще открие грешка с докладването на свободното пространство и ще може да я оправи.
    Направи същото и с С:

    Ако няма положителен ефект, пробвай нещо да мръднеш, може да се оправи... смали малко D-то от края и направи нов партишън след него, после ги слей обратно да видим какво ще стане.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #11

    Re: Малко помощ относно PartitionMagic плс

    кой ми затрива постовете при условие че давам напътствия за правилна реакция ?
    това вече втори път ?

    Както казах преди - NDD ( norton disk doktor ) за WIndows ще го оправи
    @Kris 11 бе постнал от къде да се изтегли - 110MB e !

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    9
    #12

    Re: Малко помощ относно PartitionMagic плс

    ако може да ми дадеш линк, защото не намирам от къде да го сваля тоя norton disk doctor плсссс ... ; )

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #13

    Re: Малко помощ относно PartitionMagic плс

    Цитат Първоначално публикувано от smak1n
    ;// ето същото, което казвам ;(( отдолу ги дава всичките 80 (20 на Ц и 60 на Г), а отгоре ги дава без въпросните 30(20 на Ц и 30 на Г)
    Както си и преполагах - омазал си нещата с ПМ, и сега 30Гб са ти неприсъединени към 30 Гб съществуващ дял, аз ще те посъветвам да викнеш някой който разбира да ти оправи нещата през някой Партишън мениджър, преди да си играеш с Нортонският Доктор или каквото и да било друго си направи бекъп на информацията ...

    Така както си на това 60Гб парче в зелено, Right Click=>Properties=>Post Pic

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Малко въпроси относно PlayStation 2
    От benzol във форум Конзоли за игра
    Отговори: 6
    Последно: 16-11-13, 08:13
  2. Малко помощ относно качеството на ел.енергията
    От eng във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 04-02-10, 14:31
  3. Отговори: 9
    Последно: 12-12-08, 13:14
  4. Малко помощ относно Mirc-a
    От BIZZART във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 09-02-05, 17:34
  5. нуждая се от малко инфо относно субтитри
    От jorgy във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 5
    Последно: 10-05-04, 09:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе