Резултати от 1 до 9 от общо 9

DVD Burn ???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    136
    #1

    DVD Burn ???

    Сигурно е глупав въпроса ми но за първи път реших да си презапиша музиката на ДВД дискове за да си освободя място .. искам да кача на диска 4,4гб а ми казва че няма място на диска или енщо таков аи ми изкарва диска от писачката ... някакво елементарно обяснение ??? Мерси !


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    496
    #2

    Re: DVD Burn ???

    На едностранен еднослоен диск можеш да събереш около 4.35GB (има малка разлика между DVD-R и DVD+R) - това 4.7GB, което виждаш написано на дисковете, означава 4.7 милиарда байта, което в GB е 4 700 000 000 / 1024 / 1024 / 1024 , т.е. под 4.38GB, но някаква част се губи за системната информация. Когато си подготвяш папките за запис, в Properties гледай размера в байтове (това в скобите) да не превишава 4,700,000,000.

    Добавено:
    Разбира се, че е еднослоен, явно някакви спомени за старите дискети са ме налегнали. Благодаря, IvO™.

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #3

    Re: DVD Burn ???

    Само ще поправя леко Avis...

    Цитат Първоначално публикувано от Avis
    На едностранен диск...
    ...на еднослоен.

    Попадал съм и на двустранни, еднослойни ДВД-та - по 4.7 ГБ от всяка страна.

    Шанта'а ра'ота!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    136
    #4

    Re: DVD Burn ???

    О благодаря много .. предполагах , че е нещо такова ...
    Диска е записан Благодаря отново

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    496
    #5

    Re: DVD Burn ???

    Цитат Първоначално публикувано от fanta orange
    тук се бъркаш яко,способността на едно двд наистина е около 4,7GB,и тя може да се използва без проблем с overburn ,но някой записвачки не ги бива за тая работа
    Не знам, нищо от досегашния ми опит не го потвърждава, принуден съм да вярвам само на твоите думи.
    С кои записвачки си го правил?
    Първата ми записвачка беше някаква Plextor (не помня модела), на която от незнание опитвах същото упражнение и повредих поне пет-шест диска, преди да се усетя. От тогава намразих Plextor. Поне докато не повредих един диск и с LG, на друг компютър.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #6

    Re: DVD Burn ???

    Точно с Plextor не знам дали ще стане. За DVD не съм пробвал, но при CD-тата overburn обикновено става с по-"жълтите" устройства, докато Plextor се водят за уважавана и реномирана марка и се придържат към стандартите.

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7

    Re: DVD Burn ???

    @fanta orange, грешиш в случая! Официaлния размер на DVD дисковете е 4,700,000,000 байта. Точно както го е обяснил @Avis! Когато записвате без overburn, размера в гигабайти, не трябва да превишава 4,38Г.

    За овърбърна - със сигурност не става с NEC. Има такава записвачка и съм пробвал многократно по различни начини. Пробвал съм и с Plextor - тя прави overburn. За всяка марка и модел възможностите за овърбърн са различни, но това не означава че дисковете, по спецификация са по-големи от 4,38Г (4700 000 000).

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #8

    Re: DVD Burn ???

    Цитат Първоначално публикувано от Slero
    Точно с Plextor не знам дали ще стане. За DVD не съм пробвал, но при CD-тата overburn обикновено става с по-"жълтите" устройства, докато Plextor се водят за уважавана и реномирана марка и се придържат към стандартите.
    Може би проблема не е толкова в Plextora, колкото в модулите на ядрото или драйверите. При механиката и при носителите няма как да се наложи ограничаване на overburn, поне не за пространството заделено за служебна и системна информация.
    При мен едно и също ASUS устройство отказва overburn под win98, но се справя без проблеми с overburn-a под linux и win2000.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #9

    Re: DVD Burn ???

    Има логика в това, което казваш. В моя случай го "мъчех" на Win 98. За съжаление, преди доста време беше това и въпросният Plextor отдавна не ми е на разположение, за да изпробвам. Но пак тогава, и пак под Win 98, един Teac си пишеше без проблеми overburn (което в никой случай не изключва да е било от съответните драйвери).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Intel Burn Test
    От cipollini във форум Овърклок
    Отговори: 50
    Последно: 30-09-10, 10:01
  2. Burn na BIN+CUE ???
    От Korg във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 12-07-03, 12:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе