Резултати от 1 до 11 от общо 11

RQ: Билдинг мениджер(Building Manager 2005).

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    225
    #1

    RQ: Билдинг мениджер(Building Manager 2005).

    Търся кракната програмата Building Manager - програма за изготвяне на количествено-стойностни сметки в строителството, благодаря предварително.

  2.  
     
  3. SAGE
    Guest
    #2

    Re: RQ: Билдинг мениджер(Building Manager 2005).

    Цитат Първоначално публикувано от DerekMTN
    Търся кракната програмата Building Manager - програма за изготвяне на количествено-стойностни сметки в строителството, благодаря предварително.
    За крак, ръка или други крайници на български софтуер търси в други форуми, тук едва ли ще получиш друг отговор. Ако ти е скъп този продукт, то има и други конкурентни български продукти.
    Ако е за стройтелна фирма, то още с първия "Акт обр. 19" може да си "избиеш" парите за подобен продукт.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    225
    #3

    Re: RQ: Билдинг мениджер(Building Manager 2005).

    Трябва ми да проверя само актуалните цени на ел. монтажите (цена на точка, цена на поставяне на линеен метър кабел и др.) и не мисля, че ще ми е оправдан разход 300 evro за тази информация.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #4

    Re: RQ: Билдинг мениджер(Building Manager 2005).

    В такъв случай въпроса ти е некоректно зададен. Аз бих попитал "Разполага ли някой с програмата Building Manager? Искам да проверя актуалните цени на ел. монтажите (цена на точка, цена на поставяне на линеен метър кабел и др.)"

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #5

    Re: RQ: Билдинг мениджер(Building Manager 2005).

    крак за тая програма трудно ще намериш ( ако въобще успееш ). Казвам ти го от опит защото и аз търсих преди известно време - исках да си я сложа заради едни проекти и не можах да намеря. Даже един колега ми прати пач, който уж подкарал тяхната но пак не стана. Но пък знам ли може и да са се променили нещата

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    225
    #6

    Re: RQ: Билдинг мениджер(Building Manager 2005).

    Добре, поставям въпроса по този начин, може ли някой да ми каже от къде мога да намеря такъв актуален ценоразпис? Благодаря предварително.

  8.  
     
  9. SAGE
    Guest
    #7

    Re: RQ: Билдинг мениджер(Building Manager 2005).

    Цитат Първоначално публикувано от DerekMTN
    Трябва ми да проверя само актуалните цени на ел. монтажите (цена на точка, цена на поставяне на линеен метър кабел и др.) и не мисля, че ще ми е оправдан разход 300 evro за тази информация.
    Явно не си работил с тази програма, защото в нея няма цени на видове работи. Програмата е инструмента с който ти си правиш собствени ценоразписи или оферти.
    Ако ти трябват цени само за ел. монтажите, то имайки сметните норми и цените на материалите можеш много лесно да си изчислиш нужните цени, дори и може да го направиш в Excel за да преизчисляваш лесно при промяна на цените.

    Цитат Първоначално публикувано от DerekMTN
    Добре, поставям въпроса по този начин, може ли някой да ми каже от къде мога да намеря такъв актуален ценоразпис? Благодаря предварително.
    Може да намериш от фирма, занимаваща се с ел. инсталации, но сигурно няма да ти покажат подробна разпечатка на получената цена.
    За търсене на фирми: http://www.info.bg/Firms/Building/50...&SearchSity=SF

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    225
    #8

    Re: RQ: Билдинг мениджер(Building Manager 2005).

    Не мисля, че си прав. Как като знам колко струва 1 метър кабел ще сметна колко да взема за полагането на този кабел, ще кажеш, че това е преценка или договаряне, аз искам да знам каква е актуалната цена за полагане на този кабел, би трябвало да има средни цени не задължителни, а препоръчителни.

  11. ViK
    ViK е офлайн
    Member Аватара на ViK
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    222
    #9

    Re: RQ: Билдинг мениджер(Building Manager 2005).

    Има едно издание "Справочник за цените в строителството". Ако не се лъжа излиза всеки месец.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    225
    #10

    Re: RQ: Билдинг мениджер(Building Manager 2005).

    Благодаря ще го потърся.

  13. SAGE
    Guest
    #11

    Re: RQ: Билдинг мениджер(Building Manager 2005).

    Цитат Първоначално публикувано от DerekMTN
    Не мисля, че си прав. Как като знам колко струва 1 метър кабел ще сметна колко да взема за полагането на този кабел, ще кажеш, че това е преценка или договаряне
    ...................
    Хубаво е да кажеш и точно в кое не съм прав.

    Цитат Първоначално публикувано от DerekMTN
    .........................
    аз искам да знам каква е актуалната цена за полагане на този кабел, би трябвало да има средни цени не задължителни, а препоръчителни.
    Пак ще повторя, че в BuildingManager няма "актуални" нито пък "средни цени". Тези неща ще ги получиш след като въведеш ПСД на "обекта" и я остойностиш според текущите цени на материалите, труда, механизацията и допълнителните разходи или ако си работил дълго време с програмата и имаш много въведени ПСД.
    Вече ти казаха, че такива цени може да намериш в различни книжки с "актуални" цени или от фирми, занимаващи се с такава дейност.
    Но според мен в книжките с "актуални" цени, цените са изчислени с подебен продукт и затова ти препоръчах ти да си сметнеш "актуални" цени по подобен начин, като за малък набор от видове работи изобщо не ти трябва програма от 300 EUR.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Building manager
    От qni във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 11-01-04, 17:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе