Резултати от 1 до 6 от общо 6

Матрица за документ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    186
    #1

    Матрица за документ

    Сега ще обясна по-подробно.

    Трябва да попълня информасия в/у напечатана бланка. Върху бланката има текс (примерно) Име и аз трябва да попълня съответното име . Проблема идва от разминаването в мястото на отпечатването. Още повече, че бланката е custom формат и не мога да направя хубаво копие на ксерокс в/у, което да правя експерименти.
    Използвам corel draw, но търся нещо по лесно ако има.

    Благодаря ви предварително

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #2

    Re: Матрица за документ

    Цитат Първоначално публикувано от homeoflove

    Върху бланката има тексT (примерно) Име и аз трябва да попълня съответното име . Проблема идва от разминаването в мястото на отпечатването.
    Голямо значение за улучването има ти това, на какъв принтер печаташ, защото от качеството и начина на хващане на листата зависи и точността.
    Иначе щом умееш с Corel-a да ги правиш, по-прецизна програма няма.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #3

    Re: Матрица за документ

    Сканираш бланката в цял формат и я слагаш за фон в нов документ в корела. После слагаш текста където мислиш, че трябва да бъде. Изтриваш фона, слагаш копие на бланката в принтера и печатиш текста. Ако има разминавания - коригираш.

  5. ViK
    ViK е офлайн
    Member Аватара на ViK
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    222
    #4

    Re: Матрица за документ

    Към ABBYY FineReader има и допълнителна програмка "Form filler". Аз съм използвал 7-ма версия. Сканира се документа и се отваря с програмата. Има много удобни настройки за работа.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    186
    #5

    Re: Матрица за документ

    Мерси NO CARRIER, става много добре. Аз тръгнах да мера с линийка бланката и да нагласям в corel.
    Интересува ме само препоръчаната програмка от ViK. Сканирам с ABBYY FineReader, но това Form filler не го откривам, да не би да се инсталира в допълнително.

    Е проблема вече е решен и ви благодаря отново за отговорите.

  7. ViK
    ViK е офлайн
    Member Аватара на ViK
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    222
    #6

    Re: Матрица за документ

    Form filler се инсталира се отделно.
    Сканираш с произволна програма и запомняш файла в jpg или bmp формат(не помня кои други формати поддържа). Стартираш Form filler и отваряш сканирания файл.

    Добавено:
    Версията която имам е ABBYY FineReader 7.0 Professional Edition. По време на инсталацията пита дали да инсталира и Form filler.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 04-06-12, 17:03
  2. pdf документ в jpg файлове
    От Lupus във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 30-08-06, 21:58
  3. Лепкав документ
    От izwerga във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 11-01-05, 13:24
  4. convert pdf сканиран документ
    От knoppix във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-04, 09:11
  5. Документ на Swish?
    От GATER във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 6
    Последно: 06-03-04, 10:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе