Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Skype

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    30
    #1

    Skype

    Здравейте,някои може ли да ми каже как мога да запиша видео разговор по Skype.Някаква друга програма ли трябва?Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    228
    #2

    Re: Skype

    Отностно скайп имам няколко по-специални въпроса!

    1. Как да изчистя полето с потребители, които са се логвали през скайп? На мястото, където въвеждам потребителското си име се появяват всички, които са се логвали от този компютър?
    2. Как да изчистя заявките за пълномощно за онези, които не съм позволил да ме добавят в списъка си?
    3. Изпраща ли скайп хисторито на абонати, които за забранили воденето на хронология, от тези с които сме си писали?

    Надявам се тук да има достатъчно професионалисти, които да могат да отговорят...

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    331
    #3

    Re: Skype

    Само една подробност - Skype далеч не е за професионалисти, тъй като повечето от тях не се занимават с подобен вид месинджъри. В общия случай, имам предвид. Иначе за какво ти е да чистиш полето с потребители, при условие, че можеш от падащия списък да си избереш само твоя юзър? Освен това там се пазят само потребителските имена, освен ако някой не си е оставил паролата на auto save. Относно заявките за пълномощно: те не се ли съхраняват в раздела за хронология? От там можеш да изчистваш винаги и всичко, има си команда "изтрий записа". А пък последния ти въпрос, въпреки, че ми е малко неясен, така както го разбирам аз, мисля че отговорът е "не"

  5. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    954
    #4

    Re: Skype

    Ползвам Skype в portable вариант, та може да има отклонение в пътя до съответните файлове и директории, но:

    1. Има директории с имена като на точното Skype name на "излишните ти потребители" (при мен "c:\Documents and Settings\името_на_акаунта_ми_в_уиндоус\Application Data\Skype\името_на_излишния_скайп_потребител"). Изтрий ги.

    2. Tools > Advanced > Manage Blocked Users > маркираш тези, които искаш да "реабилитираш" > Unblock this user. Не ми е приятен българския интерфейс и не мога да ти го напиша с "български" команди.

    3. Принципно не, но аз ползвам plug-in към Miranda за Skype и неведнъж съм получавал (понякога дори с ДНИ) по-късно history-то на предишен чат, понеже отсрещната страна ми пратила някой нов message. Така че бъди внимателен

  6. Member Аватара на devil
    Тук е от
    Jun 2002
    Живее в
    София
    Мнения
    408
    #5

    Re: Skype

    Цитат Първоначално публикувано от tristen
    Здравейте,някои може ли да ми каже как мога да запиша видео разговор по Skype.Някаква друга програма ли трябва?Благодаря предварително.
    С Pamela (платено приложение, потърси го в Google).

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #6

    Re: Skype

    За да не отварям нова тема ще питам тук , мисля да си преинсталирам вин-а , интресува ме ще ми се изтрият ли всички лог-ове от хронологията на чата - хисторито , и листата с узърите ще се появи ли пак същата , когато си инсталирам на ново скайпа или и тя е някъде на файлове в компа ?

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7

    Re: Skype

    хисторито- изчезва, листата с узърите ще остане

  10. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #8

    Re: Skype

    Струва ми се, че хисторито се пази локално тук: C:\Documents and Settings\User\Application Data\Skype
    Пробвай да си запазиш тази директория и да я копираш обратно на новата инсталация. Не съм тествал.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    21
    #9

    Re: Skype

    И аз не искам да отварям нова тема , за това ще пиша тук.
    Имам сравнително сериозен проблем , последните няколко дни получавам заплахи по скайп ... свързано с пръскане на мозъци и тем подобни.
    Знам ,че и други са питали , но все пак - няма ли програма , която да показва IP адреса на този с който си пиша , поне да го спека , че му знам адреса ?

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #10

    Re: Skype

    Когато се свържеш с него, ползвай
    http://www.microsoft.com/technet/sys...g/TcpView.mspx

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #11

    Re: Skype

    Цитат Първоначално публикувано от Don_Corleone
    И аз не искам да отварям нова тема , за това ще пиша тук.
    Имам сравнително сериозен проблем , последните няколко дни получавам заплахи по скайп ... свързано с пръскане на мозъци и тем подобни.
    Знам ,че и други са питали , но все пак - няма ли програма , която да показва IP адреса на този с който си пиша , поне да го спека , че му знам адреса ?
    Нещо игноре, ала-бала? Или пак поредната сапунка - да хвана виртуалната мома де се крие?

    Па и аз да ползвам темата, така и така е открита, някой да ми каже хубава ракия дето да може да се пие по жегите?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    372
    #12

    Re: Skype

    Абе те ората таман я поизчистиха темата от плявата...
    Хубава ракия е домашната замръзнала от две три седмици в камерата на хладилника. Периодично да се е отваряла врататичката, за да може въздухът да кондензира многократно върху шишето.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    21
    #13

    Re: Skype

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Когато се свържеш с него, ползвай
    http://www.microsoft.com/technet/sys...g/TcpView.mspx

    Жив и здрав , батка

  17. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #14

    Re: Skype

    Цитат Първоначално публикувано от Don_Corleone
    И аз не искам да отварям нова тема , за това ще пиша тук.
    Имам сравнително сериозен проблем , последните няколко дни получавам заплахи по скайп ... свързано с пръскане на мозъци и тем подобни.
    Знам ,че и други са питали , но все пак - няма ли програма , която да показва IP адреса на този с който си пиша , поне да го спека , че му знам адреса ?
    Няма гаранция за netstat-а. Повечето връзки през скайп не са директни. За чатовете много трудно ще разбереш; за файлов трансфер, скайпа сам си казва дали има междинен комп; по време на разговор застани с мишката върху прозореца на скайпа и ще видиш на колко скока "взимаш разстоянието"
    Това ти го казвам, за да не се окаже, че гониш тоя дето клати гората.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    11
    #15

    Re: Skype

    Ако си с реално IP, то най-вероятно връзката ви е директна, а не през друг ;-)
    Тоест в netstat ще видиш отсрещното ип.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. skype
    От 4eritko във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 27-05-10, 20:34
  2. skype
    От dan400 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 19-06-09, 20:48
  3. Skype
    От betka във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 27-01-07, 11:19
  4. Skype
    От Tecno във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 09-11-03, 18:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе