Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

обработка на видео

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    15
    #1

    обработка на видео

    Здравейте.Обработих едно видео прихванато от tv тунер на pc и искам да го запиша на dvd така ,че да го гледам на домашния плеар.Направих опит да го запиша като data на NERO но на 20 минута записа спира.Няма проблем при плейване с компа.Кажете ми какво да правя?Файлът е MPEG2.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    220
    #2

    Re: обработка на видео

    Ами варианта е да опиташ да го конвертираш към ДВД.А колко ти е голям файла ?

    Доколкото ти разбрах въпроса,записал си го на диска без проблем но при възпроизвеждането на ДВД-плеъра ти спира на 20-та минута !?

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #3

    Re: обработка на видео

    Пробвай с Nero Vision или ConvertXtoDVD!

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #4

    Re: обработка на видео

    има ограничение за големината, ако файла е над 2 гигабайта няма да стане, трябва да го разделиш на 2 файла и после пак да го запишеш с нерото.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    15
    #5

    Re: обработка на видео

    благодаря на отзовалите се.фаилът е с големина 4гв.преди записа рязах реклами и го конвертирах в DVD PAL със "#1 VIDEO CONVERTER 4.1.26"

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    15
    #6

    Re: обработка на видео

    кодеците ми са "k-lite 284f".rsvr какви са ограниченията за които говориш и как могат да се избегнат?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    195
    #7

    Re: обработка на видео

    Първи проблем - харда ти е FAT32. Ако харда ти е разделен на части и една от тях е NTFS записвай там видео файловете. След това направи следните настройки на Нерото - NEW - DVD-ROM (UDF). На излезлия прозорец избираш таба UDF и слагаш отметка на Force DVD-Video compatibility mode. С тези настройки може да си записваш каквото се сетиш. Избираш най-ниската скорост и записваш. Видео файлове не трябва да се записват под ISO, защото Нерото ги реже на 2 гб.

  10. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #8

    Re: обработка на видео

    Или с Nero Recode

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #9

    Re: обработка на видео

    Цитат Първоначално публикувано от razziel
    Пробвай с Nero Vision или ConvertXtoDVD!
    Съгласен, ConvertXtoDVD е чудесна програма, даже и за divx филми да ги обърна в DVD със субтитрите, с всичко работи и е лесна за работа.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    15
    #10

    Re: обработка на видео

    направих всичко както ме посаветвахте.първо да уточня че всички парчета на харда ми са в NTFS имам инсталирана NERO 7UE .записах диска в UDF само не намерих отметка "video compatibiliti mode" записах го на най ниската скорост но проблема при вазпроизвеждането на домашния DVD player си остана като този път има и разминаване на звука с картината. после пробвах да го запиша с NERO RECODE там фаила се зарежда само като DVD DATA но бутона NEXTне е активен и не мога да продължа?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #11

    Re: обработка на видео

    nan66, остави NERO-то, използвай ConvertXtoDVD и ще останеш много доволен! В нета се намира и сериал и кейген за него. Ако закъсаш - ще ти пратя патч файла.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    15
    #12

    Re: обработка на видео

    Благодаря на всички!Опитах с ConvertXtoDVD и всичко стана чудесно!Не разбирам защо NERO не може да се справи с елементарни неща

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    15
    #13

    Re: обработка на видео

    искам да попитам за една от настроиките на ConvertXtoDVD:"дължина на фрагмента" в момента е на 5мин. трява ли да я променям или не?

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #14

    Re: обработка на видео

    Не съм използвал програмата но предполагам че това е да си настройваш на каква големина да са ти chapters и си го настройваш както искаш. Това се прави да можеш да превърташ филма когато го гледаш на двд плеър.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #15

    Re: обработка на видео

    Да, става въпрос за размера на отделните епизоди "chapters" във филма за по лесно намиране след това на даден епизод с > или < бутоните от дистанционното на ДВД плеъра.
    Един tip от мен: за по-бързо конвертиране не използвай опцията монитор да гледаш видеото докато се конвертира. Това чувствително го забавя.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при обработка на видео!!!!
    От svile12 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 0
    Последно: 16-09-11, 20:38
  2. Каква машина за видео обработка?
    От CrossBlade във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 17-03-09, 16:05
  3. Нов форум за обработка и монтаж на видео
    От Jenny във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 03-12-05, 14:02
  4. Видео обработка
    От zombi във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 11-08-05, 15:43
  5. Трябва ми програма за обработка на видео!
    От Djniki във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 15-01-04, 00:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе