Резултати от 1 до 8 от общо 8

Конвертиране VHS в DVD как?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    98
    #1

    Конвертиране VHS в DVD как?

    Здр!
    Имам няколко стари видео касети със сватби и кръщенета и т.н. и искам да ги кача на DVD-та. Какъв софтуеър или хардуеър ще ми е нужен за тази операция?

  2.  
     
  3. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #2

    Re: Конвертиране VHS в DVD как?

    Хардуер: тунер или видеокарта с вход
    Софтуер: толкова са много възможностите, че не се наемам да препоръчам. Доволен съм UleadVideoStudio, но не мога да кажа, че е най-доброто, просто защото не съм ползвал много други. Най-добре да пробваш с няколко и да избереш сам.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #3

    Re: Конвертиране VHS в DVD как?

    Най-доброто за цифровизация на аналогово видео (каквото е VHS) е, според мен, следната комбинация:
    видеоплеър възпроизвежда аналоговото видео и аудио. Сигналът влиза в аналоговия AV-вход на miniDV камера, която го записва. Тук точно става цифровизацията. След това записаното, вече цифрово, видео се прехвърля в компютъра през IEEE134 (или FirWire, както още е известен) порта. Да, за целта е необходима miniDV камера със съответните AV-вход и IEEE1394-изход, но това дава най-добро качество и си заслужава човек да потърси.
    Относно конвертирането на вече записаното на компютъра видео в DVD формат - нямам много опит и нямам какво да кажа.

  5. Io
    Io е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    445
    #4

    Re: Конвертиране VHS в DVD как?

    http://www.sonyproductinformatie.nl/...oduct=RDRVX420

    Ей това нещо ще си свърши работата почти само...а и след това ще можеш да си го ползваш като видео, като ДВД или като ДВД писачка.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    98
    #5

    Re: Конвертиране VHS в DVD как?

    Stfn ше опитам с твоята комбинация тъй като имам изброения от теб хардуеър. До сега не съм пробвал камерата да записва от Видео но винаги има първи път. Успея ли да кача VHS-са на miniDV от там нататък процеса ми е ясен. Аз също използвам UleadVideoStudio и съм мн доволен . Скоро ще обявя рeзултатите.
    10Х на всички за съветите!

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Re: Конвертиране VHS в DVD как?

    Не знам каква точно е твоята камера, но някой които имат "Video-In" имат аналогово-цифров преубразувател, т.е няма нужда да записваш материала на DV касета, цифровизирания сигнал излиза направо на FireWare порта.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    98
    #7

    Re: Конвертиране VHS в DVD как?

    Камерата ми е Samsung VP-D105i и според описанието може да запис от VCR or TV в/у miniDV касета. Но ще я пробвам дали може да прави аналого/цифрово преобр. в реално време, само да се добера до компа за по дълго време!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    98
    #8

    Re: Конвертиране VHS в DVD как?

    Да споделя резултатите от конвертирането - работата стана чрез прехвърляне на записа от VHS касета на miniDV и след това капчaросване с UleadVideoStudio 9. Получи се DVD с медиум качество но на TV-то изгледа добре.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Конвертиране на rif файл
    От VPM във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 29-08-07, 16:31
  2. Конвертиране от двд в ави примерно
    От daniela във форум Общ - софтуер
    Отговори: 18
    Последно: 06-07-06, 21:17
  3. Конвертиране на .MOD, .XM, .IT, .MO3... в .MP3
    От IvO™ във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 09-01-06, 02:16
  4. Конвертиране ASF w MP3
    От Caviezel във форум Windows
    Отговори: 17
    Последно: 31-08-05, 21:24
  5. Конвертиране на PDF
    От blue_ във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 29-06-04, 14:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе