Резултати от 1 до 15 от общо 15

Домашно кино с цифров вход (коаксиален)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    24
    #1

    Домашно кино с цифров вход (коаксиален)

    Можете ли да ми препоръчате система за домашно кино с цифров коаксиален вход. Има такива, в горния ценови клас.
    Целта ми е да си взема DVD + колонки за към 1000лв да кажем и да мога към тях да свързам цифровия коаксиален вход от РСто, т.е. да пускам музика и филми както от РС, така и от устройството.

    За целта търся устройство с:
    - SPDIF Coaxial IN
    - HDMI upscaling (720p ми е достатъчно)
    - USB вход

    Знам че ако инвестирам 1500++ лв мога да си взема ресивър+ДВД+колони, но аз не съм истински аудиофил и няма да оценя качеството, което ще получа за толкова много пари. Едно ДВД с 5.1 колони ми е съвсем достатъчно, стига в него да мога да вкарам коаксиалния кабел от РСто и да пускам музика и филми.
    Проблема е да се намери такова, защото много малко от тях са с вход, още повече коаксиален (с оптичен май има повече, но не ми вършат работа).

    Ще оценя всякакви конкретни модели и препоръки. Благодаря!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    161
    #2

    Re: Домашно кино с цифров вход (коаксиален)

    Един приятел има 5.1 система на LG с оптичен и коаксиален вход без DVD и тунер, струваше 460лв.Потърси нещо подобно защото ако е вграден в DVD и ако се повреди плеъра е неприятно-оставаш без усилвател докато го ремонтират(ако въобще си струва ремонта).Ползава DVD Samsung на оптичния вход а на коаксиалния е PC.Усилвателя е вграден в субуфера.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    24
    #3

    Re: Домашно кино с цифров вход (коаксиален)

    Цитат Първоначално публикувано от bicubic
    Един приятел има 5.1 система на LG с оптичен и коаксиален вход без DVD и тунер, струваше 460лв.Потърси нещо подобно защото ако е вграден в DVD и ако се повреди плеъра е неприятно-оставаш без усилвател докато го ремонтират(ако въобще си струва ремонта).Ползава DVD Samsung на оптичния вход а на коаксиалния е PC.Усилвателя е вграден в субуфера.
    Т.е. това е нещо като ресивър и колонки 5.1 в комплект? Не знаех, че има такива варианти... Някакъв линк, нещо за отправна точка в търсенето?

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #4

    Re: Домашно кино с цифров вход (коаксиален)

    Цитат Първоначално публикувано от George007
    Т.е. това е нещо като ресивър и колонки 5.1 в комплект? Не знаех, че има такива варианти... Някакъв линк, нещо за отправна точка в търсенето?
    Ето това например. Според спецификациите има:
    Source Inputs:
    Digital optical
    Digital coaxial
    6 channel direct (3 stereo-mini connectors) for 2, 4, or 6 channel PC sound cards OR
    6 channel direct (3 stereo-mini connectors) for 3 stereo analog mini audio sources
    Analog stereo-mini (on side panel of control center)
    Цената си я бива, ама пък е Logitech и съм сигурен, че има и по-евтини алтернативи.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    350
    #5

    Re: Домашно кино с цифров вход (коаксиален)

    Здравей
    George007
    друг вариант е да ползваш компютърни колонки с декодер , в работата сме вързали едни LOGITECH Z-5450 THX WIRLESS и сме адски доволни от звука им! Освен това са със задни безжични колони, ако не ти трябват такива неща имат и малко по евтин вариант като всички колони са с кабели!
    Имат SPDIF и два оптични входа, както и 6 канален аналогов вход с дистанционно и тн. Като звук отнасят всички кина в този ценови клас, че и в по горен
    Остава да комбинираш това с едно двд с USB, хубави модели много и си доста под 1000 лв
    Ако имаш още въпроси, питай ?


  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    24
    #6

    Re: Домашно кино с цифров вход (коаксиален)

    Хм, и аз си мислех за този вариант, притесняваше ме само връзката DVD -> колонки
    Но ако имат 6 канален аналогов вход, то всичко трябва да е точно, мисля... ?

    Реално не ми трябва мощност, а хубав звук - това ще озвучава стая от 15кв.м., така че не се търси мощ

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #7

    Re: Домашно кино с цифров вход (коаксиален)

    Според мен по-добре забрави за компютърните варианти. Звука от тях няма нищо общо с

    5 бр. колони - http://www.electron.bg/product_info....oducts_id=7100 - 300 лв.

    субуфер - http://www.electron.bg/product_info....oducts_id=1676 - 220 лв.

    ресийвър - http://www.electron.bg/product_info....oducts_id=1075 - 420 лв.

    плеър - http://www.electron.bg/product_info....oducts_id=3444 - 240 лв.


    По този начин си взимаш нещо принципно различно и по-добро от компютърни колонки били те logitech или creative.
    Горните предложения са само да покажа, че е възможно да се получи, а не че ти препоръчвам точно тези компоненти.


    Иначе и комплект домашно кино също може да намериш с коаксиален вход
    Например това - http://www.electron.bg/product_info....oducts_id=1518


    Определено забрави за компютърните варианти.
    Помосли дали не можеш да подаваш звука от оптичен цифров изход защото има доста повече предложения с такъв вход.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    24
    #8

    Re: Домашно кино с цифров вход (коаксиален)

    Оптичен вход нямам възможност да позлвам, за съжаление.
    Този модел на сони DAV-DZ830W съм го видял и е супер, с изключение на цената и липсата на USB.

    Все пак ако трябва да сравним него с LOGITECH Z-5500 + едно добро DVD за 200++ лв, кое ще препоръчате. Чувам и 2те мнения :

    Цитат Първоначално публикувано от miro_vampiro
    Като звук отнасят всички кина в този ценови клас, че и в по горен
    и

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Според мен по-добре забрави за компютърните варианти. Звука от тях няма нищо ...
    ....
    Определено забрави за компютърните варианти.

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    350
    #9

    Re: Домашно кино с цифров вход (коаксиален)

    Батко,
    няма нищо общо между пикливи колонки за РС и примерно две трилентови предни , двулентови задни и централен + буферче .
    Аз съм с 5+1 , а едно време в Студентски град бяхме с креатив 5+1. Верно креатива свирешя доста добре. Но 120W RMS SUBWOOFER PIONEER .
    Зависи какво търсиш , ако искаш наистина добър звук ти трее усилвателче + колони + SUBWOOFER + DVD.
    Ако искаш просто да гледаш филмчета у вас , си вземи некви креативки или лоджитек от по-високия клас и си готов

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #10

    Re: Домашно кино с цифров вход (коаксиален)

    Единия вариант ще ти струва 1200 лв, а другия 650 лв.
    Всичко зависи от разбиранията ти за звук. Ти сам прецени. За мен звука от които и да е компютърни колонки не ме задоволява, а в никакъв случай не се правя на някакъв аудиофил или нещо подобно. Ти сам си посочил бюджет от 1000 лева и явно си ги "прежалил" вече. Не знам защо се връщаш назад.
    Липсата на USB не би трябвало да ти пречи при положение, че компютъра ти ще участва в цялата система.

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    350
    #11

    Re: Домашно кино с цифров вход (коаксиален)

    Както е казал човека преди мене , зависи какво ти трябва.
    А иначе ако се насочиш към компютърни , ходи ,слушай и прецени кое ти допада като звук.
    Може да видиш това
    http://www.electron.bg/product_info....products_id=89
    горе доле свири за 380 лева.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    350
    #12

    Re: Домашно кино с цифров вход (коаксиален)

    Здравейте
    ако ще минаваш с 1000 лв и нагоре винаги е по добре да минеш на усилвател и колони както те съветва lazarus18
    Сонито което сте посочили не заслужава и 500 лв да дам за него, просто не ми харесва като звук и това е !
    Така че сам си прецени, от компютърните колонки Logitech както и creative високите им като класове модели свирят доста добре, по добре от домашни кина за същите или повечко пари, но не са на нивото на един ресивър и прилични колонки за малко над 1000 лв.
    Избора е твой

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #13

    Re: Домашно кино с цифров вход (коаксиален)

    Цитат Първоначално публикувано от miro_vampiro
    Сонито което сте посочили не заслужава и 500 лв да дам за него, просто не ми харесва като звук и това е !
    Да си кажа честно и аз нещо не останах очарован. Загледах го, най-вече заради ъпскелинга и черния цвят, който се връзва на телевизора. Но като звук определено издишаше всравнение с Панасоника, който ползвах преди това. Просто тази система ще стои в хола и ми се искаше да има вид. Самите колони и плеъра са му добри, но баса му е прекалено слабичък.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    24
    #14

    Re: Домашно кино с цифров вход (коаксиален)

    Последните 2 коментара да разбирам, че са за Сони DAV-DZ830W?
    Хм, за толкова пари и ако не свири.. просто за дизайна и wireless-a не си струва...
    Тогава май ми останаха вариантите LOGITECH Z-5500 + едно добро DVD или класиката за 1500лв++ - усилвател+колонки+DVD, както си му е реда, дето се вика
    Ми май ще чуя вариантите и ще действам. Мерси за съветите

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    350
    #15

    Re: Домашно кино с цифров вход (коаксиален)

    Здравей
    коментара е за сонито , най добре отиди и чуй кое как свири, и сам прецени, важното е ти да си доволен
    Ако имаш още въпроси , питай, ще се опитаме да помагаме

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам система за домашно кино JAMO и усилв
    От kole7o във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 16-01-12, 20:40
  2. Продава широкоекраннна 14 " матрица за лапm
    От Mr.TECHNO във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 01-01-11, 22:47
  3. Отговори: 0
    Последно: 20-12-10, 20:18
  4. Отговори: 1
    Последно: 07-11-10, 21:02
  5. Отговори: 0
    Последно: 06-07-09, 05:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе