Резултати от 1 до 8 от общо 8

Възстановяване на изтрита поща от Mozilla Thunderbird.Kak?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    36
    #1

    Възстановяване на изтрита поща от Mozilla Thunderbird.Kak?

    Здравейте. Отскоро ползвам Mozilla Thunderbird като клиент за поща. Всъщност, веднага можете да разберете, че работя отскоро с програмата, защото направих много каръшко изпълнение. Настроих програмата, тя свали на харддиска всички съобщения от пощенската ми кутия (в mail.bg) и дотук беше добре. Понеже работя с лаптоп, чийто харддиск и почти препълнен реших, че всички тези писма (800 МВ), които Thunderbird ми достави, за да ми улесни живота, са твърди голям обем при положение, че ги имам и на сърварите на mail.bg. Затова открих папката, където беше складирана безценната ми коспонденция, натиснах самодоволно SHIFT + DEL и реших, че съм си решил един дребен проблем.
    Но каква беше изненадата ми, когато минута по-късно реших да проверя пощата си в mail.bg! Беше празна! Thunderbird-чето не копирало съобщенията, а ги е изрязало най-услужливо. Това аз не знаех... а сигурно е основен принцип в работата на подобни програми (освен ако не се променят допълнително настройките). Подчертавам, че досега не съм работил изобщо с e-mail клиенти.
    От вчера търся начини да си върна изпритите 800 МВ.
    Бихте ли ме посъветвали какво да направя и къде да търся изтритите файлове (с коя програма, къде в с:\). Дискът ми е ntfs; под Windows ХР sp2.
    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    372
    #2

    Re: Възстановяване на изтрита поща от Mozilla Thunderbird.Kak?

    Трудно ще ги върнеш. Но не е невъзможно.
    За настройките - повечето мейл клиенти по подразбиране не оставят писмата на сървъра. Трябва да се укаже преди да почнеш да си теглиш пощата за пръв път.
    Сега съм с Виста, но данните би трябвало да са в C:\User\Application data\тука се чудя малко, но май беше:Locale\Thunderbird\Profiles. Абе трябва да намериш къде са данните за профила.
    И сега идва интересното файла с писмата ти явно трябва да е около поне 800 МВ. И както се обсъждаше в една друга тема, ако не си уплътнявал папки изтритите неща трябва да са си там. Та, този 800 МВ файл трябва да го отвориш със стабилен текстов редактор (Notepad няма да свърши работа) и да смениш флаговете на изтритите писма на редовни (неизтрити). Преди 2-3 години ми се наложи да го правя това и вече не помня какво пишеше в "хедъра" на изтритите (дето трябва да се замести). Бях с тогавашната версия на Птицата. Предполагам, че сега нещата стоят по същия начин.
    Може да пуснеш едно търсене в Гугъл за recover deleted mail Thunderbird или нещо от рода, за точно какво тр. да се промени.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #3

    Re: Възстановяване на изтрита поща от Mozilla Thunderbird.Kak?

    отваряш файл мениджъра, пишеш горе като адрес :
    %appdata% и натискаш ENTER
    намираш папката Thunderbird>Profiles
    и там нещо от рода на: х077ddbx.default
    в нея има папка MAIL, в която пък ще потърсиш файла Inbox
    ако е с големина близка до 800 МБ- значи ще ти се върнат писмата, ако е незначителен като големина - пиеш една студена вода и следващият път внимаваш и да четеш инструкциите за употреба, преди да натискаш копчето на гилотината.
    Та да се върнем на ситуацията, АКО файла е > от 800 мб - тогава просто изтриваш всички файлове в тази папка с разширение:
    .msf
    При стартиране на Thunderbird-a след тази операция, ще последва доста продължително индексиране на пощата (желателно е да не го спираш) и ще си имаш пак всички писма.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    36
    #4

    Re: Възстановяване на изтрита поща от Mozilla Thunderbird.Kak?

    Току-що си налях чаша студена водица. Ще трябва да я пия. Няма начин. Из папките на Thunderbird-a е пусто. Идва ми да се гръмна. Каква драма, каква шега на съдбата...!
    Благодаря все пак за помощта, поне ми помогнахте да се освободя от напразните си надежди.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    372
    #5

    Re: Възстановяване на изтрита поща от Mozilla Thunderbird.Kak?

    Може би е добре да огледаш отново. Ако сам не си пускал компресиране, файловете би трябвало да са си там, където каза Black Adder.

    А ето един цитат как се възстановява:
    "The important files are those without extensions (Trash, Sent, Inbox ..) - locate the one that contained the mail(s) that you have deleted or are corrupted (do not show up anymore). Open it in an text editor, you could use notepad2 for instance for this purpose. Some folders might be rather big so choose a text editor that can handle large files. Thunderbird should be closed completely while editing those files.

    All mails are basically stored in that file. The important part for us are the lines X-Mozilla-Status which defines a certain state of a message such as Read, Unread or Deleted. Search for the message(s) that you want to recover and edit the X-Mozilla-Status: XXXX line into X-Mozilla-Status: 0000 for unread or X-Mozilla-Status: 0001 for read messages.

    Recovered messages will appear at the bottom of the folder and should be there after you startup Thunderbird for the next time. You sometimes have to delete the .msf file to make this work. If you edited the file Trash you would delete the file Trash.msf afterwards if the mails do not re-appear after a new start of Thunderbird."

    "X-Account-Key: account2
    X-UIDL: 1045296518.35
    X-Mozilla-Status: 0000
    X-Mozilla-Status2: 00000000
    X-Mozilla-Keys:"
    Така изглежда началото на едно съобщение от Mail файла.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    36
    #6

    Re: Възстановяване на изтрита поща от Mozilla Thunderbird.Kak?

    Папката ...Application Data\Thunderbird\Profiles e с обем под 1 МБ. Не се получава опита с редактирането на съдържанието в текстов редактор. Просто файловете са празни. Преди трагедията не съм "компактвал" съобщенията.
    Сега по-скоро опитвам да възстановя изтритите след SHIFT+DEL файлове. Засега без никакъв успех.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #7

    Re: Възстановяване на изтрита поща от Mozilla Thunderbird.Kak?

    Да вметна само, че файловете може да НЕ са в Application Data\Thunderbird\Profiles.
    Примерно при мен тая папка е на друг драйв, защото така прецених.
    Тъй че погледни за всеки случай пак в настройките на профила си къде е указано.

  10. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #8

    Re:Възстановяване на изтрита поща от Mozilla Thunderbird.Kak?

    Нов случай по същата тема.
    Днес забелязах, че една от папките е изчезнала (Тunderbird 3.1.20).
    В профила физически си я имаше, но в програмата - не.
    Сигурно е бил повреден съответния *.msf файл, но не се сетих да опитам да го изтрия, а я възстанових по кретенски начин. Създадох в програмата нова директория със същото име (преди това бекъпнах файловете, за спокойствие). Затворих пилето, отворих го пак и - О, чудо! - всички писма и поддиректории бяха там: видими, достъпни и наред.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпрос за Mozilla Thunderbird
    От plamen_mr във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 04-06-12, 12:25
  2. Възстановяване на изтрита икона
    От veni във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 02-11-07, 13:01
  3. ЯК проблем с Mozilla Thunderbird.
    От CrossBlade във форум Общ - софтуер
    Отговори: 11
    Последно: 22-10-05, 12:32
  4. Mozilla ThunderBird
    От TopBG във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 19-04-05, 08:50
  5. Mozilla Thunderbird 1.0 [Customizing]
    От Malone във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-03-05, 16:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе