Резултати от 1 до 13 от общо 13

интересен антивирусен тест!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    225
    #1

    интересен антивирусен тест!

    Ето един наскоро проведен интересен антивирусен тест - http://virusinfo-bg.org/ipb/index.php?showtopic=69&st=0


    "-------------------------------
    Pentium 4 2.5 Ghz
    1 GB DDR 2 RAM
    100 GB HDD
    Windows Xp Professional SP2
    -------------------------------
    Продуктите които тествахме са:
    Всички продукти са последни версии, Бета версии не се тестваха.
    -------------------------------

    * AhnLab (V3)
    * Aladdin (eSafe)
    * ALWIL (Avast! Antivirus)
    * Authentium (Command Antivirus)
    * Steganos GmbH ( Steganos AntiVirus )
    * Cat Computer Services (Quick Heal)
    * ClamAV (ClamAV)
    * CA Inc. (Vet)
    * Doctor Web, Ltd. (DrWeb)
    * Eset Software (ESET NOD32)
    * ewido networks (ewido anti-malware)
    * Fortinet (Fortinet)
    * FRISK Software (F-Prot)
    * F-Secure (F-Secure)
    * Grisoft (AVG)
    * Trend Micro Incorporated ( Internet Security Pro )
    * Ikarus Software (Ikarus)
    * Kaspersky Lab (AVP)
    * McAfee (VirusScan)
    * Microsoft (Malware Protection)
    * Norman (Norman Antivirus)
    * Panda Software (Panda Platinum)
    * Prevx (Prevx1)
    * Rising Antivirus (Rising)
    * Secure Computing (Webwasher)
    * Softwin (BitDefender)
    * Sophos (SAV)
    * Sunbelt Software (Antivirus)
    * Symantec (Norton Antivirus)
    * VirusBlokAda (VBA32)
    * VirusBuster (VirusBuster)

    Брой вируси с които тествахме приложенията: 38000 ( вирусите бяха архивирани и пръстнати по целия диск в всички директории )
    Резултати при сканиране на системата. ( не съм засичал с точност времето за сканиране за това ще го опиша като бързо, добро, средно и бавно )
    *Съмнителните и потенциално опасните файлове са включени като засечени заплахи.
    *Някои от вирусите с които тествахме приложенията все още не се разпознават от ито едно приложение за сигурност.

    [img width=644 height=600]http://virusinfo-bg.org/cap.jpg[/img]

    За първите 5 направихме и тест с пускане на вирус който те не разпознават с активирана резидентна защита.
    Softwin (BitDefender) След пускането на инфекцията, компютъра работи известно време и заля екрана с съобщения за грешки липсващи файлове. Сървайсът на BitDefender беше изтрит както и някои негови файлове, малко по късно системата се саморестартира и не успя да зареди повече.
    Kaspersky Lab (AVP) Последваха съобщенията за грешки и липсващи файлове, сървайсът на Kaspersky се самостартира няколко пъти, но резидентната защита не успя да зареди повече Последва рестарт и системата повече не зареди.
    Eset Software (ESET NOD32) След заразяването последва същата история, съобшения за решки липсващи файлове. Вирусът изтри сървайсът на NOD32 както и всички файлове на приложението. Системата се рестартира и не успя да зареди.
    McAfee (VirusScan) Съобщения за грешки и липсващи файлове. пакета на McAfee разполаа с толкова сървайси, че явно на вируса не му се разправяше, сървайсите не бяха изтрити, но резидентната защита блокира, след около 40 секунди блокира и цялата система. Системата не се рестартира сама, но беше като препарирана. След ръчния рестарт системата не зареди.
    Symantec (Norton Antivirus) Norton Antivirus се представи доста зле... След пускането на вируса моментално рестартира системата и тя не зареди повече.

    Не успяхме да тестваме на вече заразена операционна система, тъй като вирусите с който тествахме, почти ведн ага рестартират системата и няма как да ги инсталираме за да ги тестваме."


    Кажете какво мислите за теста?! Какви са вашите коментари...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #2

    Re: интересен антивирусен тест!

    Такива тестове в нета бол,печели който е платил

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re: интересен антивирусен тест!

    само ще изразя учудването си, че хора, които твърдят, че провеждат тестове, пишат "сървайс" вместо "сървис". някак си на секундата подкопаха доверието ми в резултатите от теста....

    хвалбата "... вирус, който те не разпознават" (който на всичкото отгоре тотално скапал ОС-а) ми звучи малко като рибарско уверение "ама ако знаеш каква риба хванах, ама няма да ти кажа къде, колко голяма и как"

    за мен този "тест" е правен от хора с желание, но недостатъчно знания
    последен цитат: "не съм засичал с точност времето за сканиране за това ще го опиша като бързо, добро, средно и бавно". за мен това е равно на: "шефът ми не каза каква заплата ще ми даде. каза само, че ще си помисли дали да е малка, средна или голяма"....

  5. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #4

    Re: интересен антивирусен тест!


    Освен казаното от FearMe може да се добави и малкия брой вируси
    Брой вируси с които тествахме приложенията: 38000 ( вирусите бяха архивирани и пръстнати по целия диск в всички директории )
    Не разбирам кой знае колко , но все си мисля , че вероятноста да те "налазят" такава цифра вируси е клоняща към нула. Мисля си , че надали ще бъде създадена антивирусна , която да не "откачи при това положение -
    ( вирусите бяха архивирани и пръстнати по целия диск в всички директории )
    Това е малко като да вкараш 38 000 вируса в човешко тяло и да пробваш дали ще го излекуваш с различни комбинации от различни производители на антибиотици (широкоспектърни) т.е. с база данни за всички познати вируси. Все нещо в организма няма да издържи , съгурен съм.

  6. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #5

    Re: интересен антивирусен тест!

    Цитат Първоначално публикувано от dragozow
    Такива тестове в нета бол,печели който е платил
    аз подкрепям това мнение и си мисля, че значение на антивирусната програмна е не повече е от 15%, останалите 85% зависят само от задклавиатурното устройство.

    "сървайс" вместо "сървис" може би сървис-а се е опитал да оцелее ("гледането на surviivor до какво води"), и се е получило нещо средно.

    Никъде не пише как точно са били разпръснати вирусите и хубавата им бройка от 38000, ако са архивирани много добро, но дали са пуснати на работеща антивирусна или не? Ако са архивирани по начин недостъпен за антивирусната или част от тях какво става? Друго което ме учуди много как някои е допуснал нортон антивирус да участва. Лично аз не бих използвал нито една от първите 5, единствено с резерви нод32, но ако съм сигурен в човека и е със слаба машина.

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    2
    #6

    Re: интересен антивирусен тест!

    Здравейте, от както направихме теста се изписа какво ли не.
    Отсносно сървис и сървайс. ( този проблем го имам известно време след като започнах работа на едно място и трябва да обеснявам нещата така: Сервицес, Пропертиес, Виев и тн за да има най-накрая "А да видях го къде е това")
    Заради тази грешка на писане според вас теста не е реален?
    Казвате, че някой си е платил за да е на 1 място? Интересно защото ESET, е спонсор на портала ни. Интересно е и защото Панда искат да ни станат спонсор и по вашата логика сега те трябваше да са на 1 и 2 място? Относно това, че няма време коя за колко време е сканирала, просто не ми се занимаваше да засичам с точност. Този тест беше по-разчупен, навсякъде ли трябва да е по един и същи начин?
    Имаше въпроси и за самите вируси как и защо? Разполагаме с личен сървър със специализирана система за евристично сканиране на нови заплахи. Ежедневно ние изпращаме за анализ стотици нови заплахи за да бъвдат добавени в дефинициите на АВ-тата.

    2 големи лидера в продуктите за сигурност искат да купят технологията за засичане на нови заплахи и това е сигурно защото лъжем в тестовете ?

    //Не приемайте мнението ми като заяждане.
    Както ида е нямам желание да споря.
    Лек ден.


    Поздрави.

  8.  
     
  9. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #7

    Re: интересен антивирусен тест!

    Цитат Първоначално публикувано от CYCLON
    ...Отсносно сървис и сървайс. ( този проблем го имам известно време след като започнах работа на едно място и трябва да обеснявам нещата така: Сервицес, Пропертиес, Виев и тн за да има най-накрая "А да видях го къде е това")
    Заради тази грешка на писане според вас теста не е реален?
    ...
    Лично аз не бих се доверил на неграмотен човек. "Грешка на писане" е словосъчетание, което не разбирам. Предполагам, че искаш да кажеш "грешка от невнимание". ПЕТ пъти в един пост? 'бах тва невнимание. Освен това има и други правописни грешки, несвързани с компютърни понятия.

    //Приемайте мнението ми както искате.

    Поздрави!

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    2
    #8

    Re: интересен антивирусен тест!

    Не нямах това предвид. Относно правописа ми и двете ми ръце са нарязани, и едва пиша као цяло. Нямам желание да се обеснявам....


    Лек ви ден.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #9

    Re: интересен антивирусен тест!

    оффтопик :
    Понеже 'сървис' е изключително българска дума искам някой да ми я покаже в правописния или тълковния речник... Не знам защо но повече се обръща внимание на това кой как пише от колкото какво пише....понеже има грешка тук и там то значи човека е лъжец, измамник и т.н....просто не разбирам на кого цялото това упражнение е полезно....

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #10

    Re: интересен антивирусен тест!

    CYCLON, да ме прощаваш, но май-май си търсите евтина реклама, бая селскостопанско ми се чини, ManiMani да пуска линк към "Универсалния Интересен Антиривирусен Тест" /УИАТ/ и при първата критика ти се регваш и почваш да се обясняваш като баба Пена хваната с две чанти картофи на излизане от ТКЗС-то.
    Повярвай ми, макар и от зеленчукопроизводителен район, не ям доматите с колците и не се бръсна сутрин с мотиката.
    Да не говорим е през краткия си живот съм видял зараждането и залеза на неедна антивирусна програма, и съм съумял да преценя коя чини, и коя не.

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    225
    #11

    Re: интересен антивирусен тест!

    @Black Adder искам и аз да направя едно пояснение.
    Случайно попаднах на този тест докато се рових в интернет и реших да го пусна и тук за коментар защото от една страна резултатите ми се струват интересни... Примерно това, че Norton Antivirus е на 5-то място... Пуснах темата тук защото знам, че в този форум има доста хора запознати с компютрите като цяло както и с антивирусната сигурност...
    Нямам нищо общо с хората правили теста...

  14.  
     
  15. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #12

    Re: интересен антивирусен тест!

    Цитат Първоначално публикувано от Smurfa
    оффтопик :
    Понеже 'сървис' е изключително българска дума искам някой да ми я покаже в правописния или тълковния речник... Не знам защо но повече се обръща внимание на това кой как пише от колкото какво пише....понеже има грешка тук и там то значи човека е лъжец, измамник и т.н....просто не разбирам на кого цялото това упражнение е полезно....
    Прав си - можеш и сам да погледнеш във всеки англйски речник как се пише и как СЕ ПРОИЗНАСЯ правилно думата.
    Колкото до това дали е важно КАК се пише - смятам, че е МНОГО важно. Така смяташе и учителката ми по български. Не твърдя, че хората, които пишат неграмотно, са лъжци или измамници. Но не искай от мен да приемам думите им на доверие. Бих проверил съмнителните твърдения на човек, когото не познавам и, който се изразява правилно. Не бих обърнал внимание на каквито и да е твърдения написани неграмотно. Пък нека са и най-смислените неща в живота ми. Притежавам нещо наречено самоуважение, което включва и уважението към националността ми, както и към езика ми.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #13

    Re: интересен антивирусен тест!

    Дамммм... И аз мисля, че се отплеснахте в правописа (?) на една думичка, а пропускате крещящата некомпетентност и непрофесионализъм на проведения "тест". Всъщност пълна лаищина. Това е много по-лошо за мен от незнанието на английски.

    ИнтусиазЪмът е хубаво нещо, но когато не е подплатен със съответните знания и възможности, а се проявява в даване на акъл на други хора, е изключително вреден.

    За по-малко изкушените от материята - за Бога, не си правете никакви изводи от тази тест!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 11-04-11, 22:07
  2. интересен проблем
    От aad във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 29-06-08, 22:51
  3. Интересен проблем с WoW
    От Anjelo във форум ИГРИ
    Отговори: 8
    Последно: 03-11-07, 21:04
  4. Отговори: 11
    Последно: 18-03-05, 13:45
  5. Интересен бъг
    От BlackBLOOD във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 12-06-03, 15:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе