Резултати от 1 до 14 от общо 14

Драйвери за дъно на лаптоп

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    118
    #1

    Драйвери за дъно на лаптоп

    Една позната си купи fugitsu siemens лаптоп от технополис . Не и дадоха никакъв диск с драйвери за дъното , само линукс. качих и XP , обаче не рзпозна аудио , видио и лан карти . качих и една версия на сандра сис софт и го рапозна като VIA . обаче не е - като тръгна да инсталвам аудио дривера ми казва - няма чипсет на виа ???. как да позная какви са картите - производител та да им търся драйвери ?
    ПС : Как може да не дават диск за дъното тия хора ве ....?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #2

    Re: Драйвери за дъно на лаптоп

    Като начало , пише се Fujitsu , второ - какъв е модела не казваш , трето , защо си купувате машини с Линукс , като искате ХР.
    Както и да е , напиши какъв е модела и все пак провери на страницата на компанията преди да пишеш за помощ тук. На официалната страница (българска версия даже) пише ,че компанията препоръчва Виста. Явно умници са се сетили да свалят цената , ползвайки безплатна ОС. И това не е рядкост. И на други места се продават компютри без дискове. На самия хард си има инфо за "рикоувъри" , драйвъри и т.н. Ако не си работил с Линукс няма да стане обаче. Аз лично не мога да ти дам съвет , защото нямам достатъчно познания по въпроса с Линукса.
    Виж тук и си поиграй ако искаш ХР.
    http://www.fujitsu-siemens.com/home/index.html

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    118
    #3

    Re: Драйвери за дъно на лаптоп

    1 мерси за поправката : 2 модела не го знам иначе щях да го напиша: 3 Купихме го с линукс както сам се сети щото е по- евтин , предположих че XP няма да му инсталира всичко все пак хардуера е по - нов , но не очаквах че въобще няма да има драйвери под XP. това което ме изненадва е че програма като "сандра " дава невярна информация . Свалих по - нова версия дано тя да се оправи , иначе отиваме на виста .
    ПС ; мерси за станницата .

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re: Драйвери за дъно на лаптоп

    как незнаеш модела. Като го обърнеш , трябва да има отдолу лепенска с цифтире и буквите. Като го пуснеш веднага се изпива какъв е.
    Хора , помогнете си малко за да помогнем и ние.

    Виста ако сложиш , гарантирам ше съжаляваш.

  6. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #5

    Re: Драйвери за дъно на лаптоп

    Да . Mr.Techno e прав , после пак ще пожелаеш ХР. Но пък има вариант да няма наистина драйвъри за ХР , дори може да не работят коректно някои от функционалните клавиши , както м/у другото е при лаптопите на Toshiba. Без модела ще е сложно с драйвърите. Това е като все едно да търсиш ремонтен комплект бутала и сегменти за VW например , без да знаеш модела.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #6

    Re: Драйвери за дъно на лаптоп

    Според мен нямаш много възможности. Или ще минеш на Виста, или на линукса.
    Аз съм имал доста проблеми с няколко различни модела Fujitsu Siemens лаптопи и все откъм драйвери. Струва ми се, че Майкрософт са сключили някакво споразумение с Fujitsu Siemens и са направили малки промени по драйверите така, че определен модел да върви само с ОС, за която е обявен.
    Наскоро един модел на Fujitsu Siemens , който се продава с ХР хоум при качване на про не разпозна 3 неща, на-важното от които видеокарта. На сайта им пише изрично, че има само хоум драйдери. С ХР про и хоум драйвери не става.

    Ето http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg262438 темата, в която потърсих помощ и споделих намереното решение.

    Дано ти е от полза.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #7

    Re: Драйвери за дъно на лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от boishin
    Според мен нямаш много възможности. Или ще минеш на Виста, или на линукса.
    Аз пък се хващам на бас, че на дадения момент няма лаптоп за който да не могат да се намерят драйвери за XP


  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    118
    #8

    Re: Драйвери за дъно на лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    как незнаеш модела. Като го обърнеш , трябва да има отдолу лепенска с цифтире и буквите. Като го пуснеш веднага се изпива какъв е.
    Хора , помогнете си малко за да помогнем и ние.

    Виста ако сложиш , гарантирам ше съжаляваш.
    Не знам какъв е модела щото не е мой и не в къщи . Писах го това снощи когато се прибрах след инсталацията на екс-пито и сканиране на сиситемата със сандра , която ме подразни щото ме подведе и ме накара да нося драйвери за друго дъно , а там където е компа няма нет . Днес ще го взема у нас да го мъча .Не ща да му слагам виста щото лаптпоа е на жена и за всичко ще ме вика да и обяснявам , пък то и аз не съм в час с тая виста .
    Въпроса ми беше принципен : Как да се разбере каква е дънната платка и от какви драйвери има нужда , а не каква е конкретната машина ?
    На стрницата на фужицу-сименс има софт и за XP да се надяваме че ще извадя късмет .
    Мерси за отговорите !

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #9

    Re: Драйвери за дъно на лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от rumo
    Въпроса ми беше принципен : Как да се разбере каква е дънната платка и от какви драйвери има нужда , а не каква е конкретната машина ?
    KAK да разбереш каква ти е дънната платка и какви драйвери ти трябват, БЕЗ да знаеш конкретната машина МОЖЕ да ти каже само ВРАЧКА.
    Но повярвай ми, умелите ВРАЧКИ взимат за един сеанс доста повече, отколкото аз бих ти взел да ти намеря драйверите.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    118
    #10

    Re: Драйвери за дъно на лаптоп

    А програми като сандра и аида / еверест да не са врачки ?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #11

    Re: Драйвери за дъно на лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от rumo
    А програми като сандра и аида / еверест да не са врачки ?
    Явно си ги пускал на твоя компютър и дистанционно, според твоето описание са ти намерили нужните драйвери, и после каквото са намерили си носил на Лаптопа и си инсталирал. Сега вече ми е ясно защо не тръгват.
    Със здраве да си ги ползваш, аз в тая тема повече няма да пиша. И без мен ще минеш, майсторе.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #12

    Re: Драйвери за дъно на лаптоп

    Дай точния модел?Евереста какво казва за дъното?

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #13

    Re: Драйвери за дъно на лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    Аз пък се хващам на бас, че на дадения момент няма лаптоп за който да не могат да се намерят драйвери за XP
    Аз пък хващам бас, че в случая, описан от мен по-горе видеото не тръгва с драйверите от фирмения сайт.

    а сега де.....

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    118
    #14

    Re: Драйвери за дъно на лаптоп

    Оправих се на 80% да речем . Къде на магия къде на късмет , къде с малко познания . Така модела е Amilo li 1705 . Дъното найстина е на VIA , видеокартата е Chrome 9 hc igp на S3 , звука е reltek някакъв си . Драйвери за XP според производителя няма , поддържа се само виста . Как стана номера 1 изтеглих дравери за екс пи за горепосочения хардуер инсталирах ги , чак тогава уиндоуса се усети че има има нов хардуер за който няма софт и няма да работи .... 2 свалих тези които фужицу сименс дават за виста и посочих на девайс мениджера да си ги дръпне от там ,с малко клизма минаха .Интересното е че от девайс менижера дава видеото като VIA chrome .. a от"свойства - настройки на монитора като нейзвестна . По важното е че работи на 1024*768 / 32бит / 75 hz . Същата е и работата с аудиото в звукови настойки всичко е в сиво като че няма хардуер - звука обаче проработи . Това е съкратения вариант на историята . Остана неразпозната W-lan връзката , но тъй като за сега няма да се ползва не смятам да я ръчкам .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Драйвери за Дъно - Asus P4XP-X
    От InternetZombie във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 22-09-10, 17:06
  2. Драйвери за дъно 5BVPXA
    От dallaz във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 25-06-07, 15:10
  3. Търся драйвери за старо дъно и видео
    От Tores във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 04-03-07, 00:20
  4. Драйвери за лаптоп
    От black howk във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 16-04-06, 13:57
  5. Драйвери за дъно Деу cb647m-ex/lx?????
    От Popkaro във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 6
    Последно: 02-06-02, 13:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе