Резултати от 1 до 10 от общо 10

Проблем с кодеците

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #1

    Проблем с кодеците

    Събирам един компютър и се получи проблем при инсталирането на кодеците. Инсталирах много версии на к-lite кодеците, но DVD върви само на Медиа плеара класик, който се инсталира заедно с кодеците. Не върви нито на WIN плеара нито на Power DVD. Досега не ми се е случвало това, макар че слагам всички отметки при инсталирането на кодеците. Къде греша?

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Проблем с кодеците

    Цитат Първоначално публикувано от taralion
    макар че слагам всички отметки при инсталирането на кодеците
    защото си сътворил страхотна боза с "всички отметки"!
    инсталирай Nimo Codec Pack - http://www.free-codecs.com/download/Nimo_Codec_Pack.htm
    по тези инструкции - http://fearme.hit.bg/razni/NIMO.jpg

    и всичко ще ти е наред

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #3

    Re: Проблем с кодеците

    Направих всичко по инструкцията, но нищо. WIN медиа плеара дава следната грешка "Windows Media Player is currently unable to play DVD video. Try decreasing the number of colors displayed on your monitor or decreasing the screen resolution. For additional solutions, click More Information to access the DVD Troubleshooter.", а Power DVD изобщо не тръгва да чете.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #4

    Re: Проблем с кодеците

    Не казваш какъв е Windows-a, каква е Видеокартата, дали си качил DirectX 9 ?
    Дали са оригиналните драйвери от Windows или си качил тези от CD-to.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re: Проблем с кодеците

    fanta, чупиш орехи с атомна бомба, което никога не е било правилното решение

    1. WMP не е най-добрата програма за гледане на DVD
    2. сложил ли си 10-а версия?
    3. аз лично съм се отказал от power dvd в полза на далеч по-добрия (според мен) windvd
    4. махна ли k-lite преди да сложиш nimo по инструкциите ми?

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #6

    Re: Проблем с кодеците

    WIN е ХР, а видеокартата е 9250. Драйвери за нея съм качил от диск за 9200 серия, не е оригинален от нея. И друг път съм преинсталирал кодеци многократно, но не е имало проблеми. Много пъти съм събирал машини, но такъв проблем не е имало. Забравих да кажа, че не иска да се регулира и силата на звука от плъзгача. Дъното е Елитгруп с чипсет на нвидеа2. Драйверите за него инсталирах от друг диск за същия чипсет, но от Биостарско дъно. Ако всичко това има нещо общо с проблема(ите).

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Re: Проблем с кодеците

    чипсетът си е чипсет, а аудиочиповете спокойно може да са различни, така че вземи изтегли коректното аудио за това дъно.

    неслучайно попитах за windows media player 10, защото поддръжката на mpeg2 (dvd) започва от 9, а в 10 става вече за нещо. проба можеш да направиш като преименуваш някой vob на mpg и за завлачиш във WMP. ако тръгне, значи причината е другаде, а не липсващ кодек

  10. Moderator Аватара на periel
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    409
    #8

    Re: Проблем с кодеците


    Try decreasing the number of colors displayed on your monitor or decreasing the screen resolution.
    навремето имах подобен проблем, ама като прочетох съобщението дето ми "излезе" (част от него съм цитирал, щото ти е излезло и на теб) взех, че намалих резолюцията на монитора или свалих работната честота - и проблема с кодеците се оправи... Така се случи при мен - ама що не пробваш и при теб, така и така вече си инсталирал всичките кодеци.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #9

    Re: Проблем с кодеците

    Понеже компютъра беше нова сглобка т.е. сменях много от хардуера и нямаше каква информация да се губи в него, та в крайна сметка по-бързо стана като преинсталирах WIN-а. Всичко си дойде на мястото. Разликата сега беше, че не инсталирах драйвери за видеокартата, който явно не и се нравеха пък и те не бяха от нея. Възникна друг проблем - Дъното и Елитгрупско и двуканално, но то не разпознава паметта, като такава. На друго дъно тези банки вървят в двуканален режим. Имали настройка по биоса за работа в двуканален режим?

  12. Moderator Аватара на periel
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    409
    #10

    Re: Проблем с кодеците

    Драйвърите и за онази видеокарта не бяха точно за нея. Инсталирах драйвъри за по-новата и версия и единствено имаше проблем с коректното подаване на видео сигнал... Ако имаш 4-ри слота за димове, двоиката трябва да е на едноцветните или на 1-3 или 2-4, ако е с 2 слота има настроики в БИОСА. Ако е ново дъното, отвори User Guide ( ) и там трябва де е обяснено. Има вероятност да не разпознава паметите като KID (двойка), може дъното да отваря двата канала на определена честота... Както казват "разбиращите" даи повече инфо...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе