Не знам дали ще формулирам въпроса си правилно.
Ако не се справя, моля за извинение за стила.
Ще се опитам да обясня накратко.

Имам инсталационен файл на определен софтуер.
Софтуера го имам инсталиран и работещ. Накратко става дума за IM клиент.
"Външния вид" на клиента се "съхранява" в един dll и в един ini файл.
Имам инструментите, с които мога да редактирам тези файлове, респективно да променям външния вид на вече инсталиран клиент.
Инструментите са достъпни и създаването и добавянето на "skins" е разрешено от създателя на софтуера.
Има го и като елемент от настройките.

Въпроса ми е следния:
Искам да направя "подарък" на мой приятел, да го изненадам.
Как да редактирам самия инсталатор за да вмъкна вътре скина, който аз съм направил [двата редактирани от мен файла], като желая точно този скин да е default.
Разбира се, оригиналния също ще присъства, но по подразбиране да е този, който аз съм направил.
Скина се състои и от splash screen, на който искам да присъства логото, което ще направи впечатления на моя приятел, като то ще присъства и на няколко други места от интерфейса.
Разбира се, ще отдам дължимото на създателя на софтуера, достатъчно ясно ще е посочено кой е автора на клиента, home page и други подробности.
Желанието ми е единствено да променя части или целия интерфейс, като по подразбиране е интерфейса, който аз съм избрал, а не оригиналния, той ще е опция и това ще бъде указано.

Дано съм обяснил ясно.
Искам да редактирам инсталатора, като подменя файловете "отговарящи" за интерфейса с други, редактирани.
И после отново да "пакетирам" инсталатора, това мисля, че се подразбира.

Благодаря предварително!