Резултати от 1 до 12 от общо 12

сканиране на череж и обработването му с AutoCad

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    87
    #1

    сканиране на череж и обработването му с AutoCad

    Здравейте,
    имам една молба.Някой може ли да ми каже как мога да обработвам с AutoCad сканиран чертеж.Смисъла е в това,че имам стар чертеж който искам да възстановя много много бързо и реших да го сканирма и после редактирам и да го дооправя с AutoCad.Казаха ми,че е възможно,но трябвало да имам някакво приложение на AutoCad.Някой може ли да ми каже от къде мога да го сваля и инсталирам?
    Разполагам с AutoCad Mehanical 2008
    Благодаря Ви предварително

  2.  
     
  3. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #2

    Re: сканиране на череж и обработването му с AutoCad

    пробвай със scan2cad - имат 7-дневна пробна версия
    http://www.softcover.com/cgi-bin/lwp...gi?p=trial.htm

  4. ViK
    ViK е офлайн
    Member Аватара на ViK
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    222
    #3

    Re: сканиране на череж и обработването му с AutoCad

    За тази цел от доста време използвам Vextractor.
    Друг вариант който можеш да пробваш е Autodesk Raster Design. Малко по-бавно е но по-качествено.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    87
    #4

    Re: сканиране на череж и обработването му с AutoCad

    Благодаря на ViK и на XIIID за помоща.
    искам само да конкретизрам.значи разполама с два сканирани чертежи един е във формат bmp с феноменалната големина от 686МВ,но го имам и в pdf където е само 18 МВ,а другия чертеж го имам в jpg и е голям 55МВ.Първия успях да го превърна в dwg но излезе много кофти.В смисъл,че една линия са съставени от много на брой малки линии,а също и така се виждат най различни точки по целия чертеж.
    Проблема е как да ги обърна и двата чертежа в dwg без да ми се разбиват линиите,стрелките,цифрите и т.н на множество обекти???
    Що се отнася до точките аз личсно ще си ги изтрия,но основния проблем ми е запазването на целоста на обектите.
    Довечера ще пробвам с програмките които ми казахте,ако междувременно ви е хрумнало още нещо ще бъда благодарен на всеки които може да ми помогне.
    Благодаря предварително

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    367
    #5

    Re: сканиране на череж и обработването му с AutoCad

    Може да се пробва и с импорт на pdf-а в CorelDraw и от там "Save As" - > DWG.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    87
    #6

    Re: сканиране на череж и обработването му с AutoCad

    Цитат Първоначално публикувано от Ivo Wolfen
    Може да се пробва и с импорт на pdf-а в CorelDraw и от там "Save As" - > DWG.
    пробвах това което ми каза и всичко е наред до в момента в които отворя преобразувания чертеж в AutoCad там излиза само един плътен бял правоъгълник.пробвах какво ли не,но само това излиза.можеш ли да помогнеш?благодаря

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    87
    #7

    Re: сканиране на череж и обработването му с AutoCad

    Цитат Първоначално публикувано от ViK
    За тази цел от доста време използвам Vextractor.
    Друг вариант който можеш да пробваш е Autodesk Raster Design. Малко по-бавно е но по-качествено.
    можеш ли да ми помогнеш за това как се работи с тия прогами.Пробвах с Vextractor но не ми дава целия чертеж,а само час от него.А с другата ми дава някаква грешка още при опита да отворя файла.благодаря

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #8

    Re: сканиране на череж и обработването му с AutoCad

    Цитат Първоначално публикувано от Ivo Wolfen
    Може да се пробва и с импорт на pdf-а в CorelDraw и от там "Save As" - > DWG.
    Не го лъжи човека, дали ще го импортне от BMP или от записан като PDF саниран файл - резултата е един и същ - опита за вмъкване на картинката.

    brankod, да не те отчайвам, но най-вероятно тази работа която си намислил, няма как да стане автоматично, ще трябва да пречертаваш на ръка като използваш за подложка сканираното изображение.
    Става и в CorelDraw

  11. ViK
    ViK е офлайн
    Member Аватара на ViK
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    222
    #9

    Re: сканиране на череж и обработването му с AutoCad

    @Black Adder снощи след предложението на @Ivo Wolfen, направих PDF файл от аутокадски, импортнах го в CorelDraw(тук вече можеха да се правят промени по файла). След което го експортах в аутокад. Получи се това което предложи @Ivo Wolfen.
    Предполагам обаче, че има значение, как е създаден PDF файла, дали е създаден от аутокад или отнякаква картинка(JPG, BMP...). Нека да кажат хората които разбират.

    @brankod, ако искаш качи някъде PDF файла, за да се опитам да го конвертирам по процедурата която опитах по-горе.
    Пробва ли с Autodesk Raster Design? Там нещата стават по различен начин.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    367
    #10

    Re: сканиране на череж и обработването му с AutoCad

    Цитат Първоначално публикувано от ViK
    [... че има значение, как е създаден PDF файла, дали е създаден от аутокад или отнякаква картинка(JPG, BMP...).
    Именно. Понеже не ми стана ясно, че Pdf е генериран от сканера, предложих този вариант, защото съм го правил, но с генерирани през чертожна програма pdf-и. Иначе пречертаване на ръка е най-надеждния вариант. Може да се пробва и с Trace на картинката в Corel, но не вярвам да се получи нещо смислено...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    87
    #11

    Re: сканиране на череж и обработването му с AutoCad

    pdf e създаден от снимка(сканиране) може би заради това аз имам проблем.той пак се отваря от Corel Draw и се вижда без проблем,но в момена в който му дам Save As и го запамета в dwg и после го отворя вече пред AutoCad-a проблема е налице.В смисъл вижда се само един плътен бял правоъгълник.

    Що се отнася до Autodesk Raster Design незнам защо но ми дава грешка при отварянето на файла.

    за съжеление аз нямам чертежа в AutoCad a само в jpg и pdf

    Благодаря ви

  14.  
     
  15. ViK
    ViK е офлайн
    Member Аватара на ViK
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    222
    #12

    Re: сканиране на череж и обработването му с AutoCad

    С Autodesk Raster Design се отварят картинки(jpg, bmp и др.) и се дигитализират линия по линия, включително и текста. Може да има и по-големи възможности, но не съм по-подробно запознат, защото просто го погледнах преди, за да го имам в ако възникнат подобни на твоите проблеми. Там линиите, кривите и окръжностите си излизат както трябва.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Програма за сканиране в мрежа.
    От DerekMTN във форум Общ - софтуер
    Отговори: 15
    Последно: 28-01-09, 12:44
  2. RemoteScan - сканиране по мрежата
    От Ivo Wolfen във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 17-12-08, 13:08
  3. програма за лан сканиране
    От ttyy във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 13-09-06, 14:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе