Резултати от 1 до 12 от общо 12

Adobe Premiere - Export ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #1

    Adobe Premiere - Export ?

    Какви точно настройки трябва да направя в Adobe Premiere Pro 2.0 , за да получа добра компресия , сега правя клипче с резолюция 320 на 240 и накрая ми излиза 20 - 50 мб за 3 мин . ... пробвах доста варианти , но по малко от това неможе да стане ...

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Re: Adobe Premiere - Export ?

    Компресията зависи от кодека, така че избери подходящия кодек - DivX, Xvid, MPEG4 ....

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #3

    Re: Adobe Premiere - Export ?

    няма такъв кодек , има mpeg2 и разни други , сорса ми е към 7 мб заедно с музиката , а след компресия ми излиза 20 30 мб , експортнах и 3 мб клип но беше много компресиран , а настройките са много , така че ако знае някой поне какви настройки да направя за да изкарам сорса не по - голям , пак ще е добре

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Re: Adobe Premiere - Export ?

    Отговори ми на два въпроса:
    1. В какъв формат и кодек ти е сорса?
    2. Какъв формат и кодек задаваш за изходния файл?

    няма такъв кодек , има mpeg2 и разни други
    след като нямаш - инсталирай си

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #5

    Re: Adobe Premiere - Export ?

    avi . wmv , понякога wmv hd , за изхода задавам различно винаги , няма ли начин да не се прави компресия , просто да се обработят файловете ... вероятно не , задавам разнообразни настройки и за звук и за картина доста са за да ги запиша всички

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Re: Adobe Premiere - Export ?

    Сори пич, но ти се опитваш да четеш без да знаеш азбуката.....

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #7

    Re: Adobe Premiere - Export ?

    Аз получавам много добри резултати с WMV. За какво ще ги ползваш? Щом ще е в тази резолюция, може би за сайтове а ла ЮТюб? На 512кбпс може би ще ти стигне?

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #8

    Re: Adobe Premiere - Export ?

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Сори пич, но ти се опитваш да четеш без да знаеш азбуката.....
    понякога смесвам клипчета от различни формати в едно , ами примерно искам да отрежа , най - интересните части от х вид филм от някой тракер , ... или от мкв , наслагвам си ги в примиера , заедно с ави мкв т.н. и така , но ако сложа примерно полувината време на филм 700 мб и полувината на филм 2 гб , крайния ми резултат може и да е 2 гб , което не ме устройва , тъй като не улавям промяната , даже в много случай ми прави един проблем , изкарва ми видеото в много малка част например 320/240 , а самия размер на клипа може и да е 720/540 или нещо по голямо , като въпреки това размера пак си е голям , предполагам заради черния цвят отстрани ...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    90
    #9

    Re: Adobe Premiere - Export ?

    Това, че от Адобе са застанали на "челна стойка" и са направили всичко възможно да можеш да набуташ какъвто ти скимне формат (компресия) в проекта, неозначава, че ще дойдат и да ти направят настройките. Вместо това са направили "хелпове" (Help) и то доста добри за хора, които искат да се научат сами.
    Pat е прав за азбуката и четенето...
    Аз ще ти отговоря така, както отговарям в форуми като "Creative Cow"...
    1. добрата компресия зависи от използвания кодек и изходния материал.
    2. Експорт от монтажна програма се прави (recommended) БЕЗ компресия или с малка компресия, а след това се използват специялни програми - компресори, които компресират материяла с желания (закупен) кодек.
    Разгледаи посочения форум, зачети се по въпросите и отговорите и ако ти се струва, че неразбираш нищо от това за което си говорат хората - зарежи Премиера и се захвани с Вегас или Юлиид...
    С най-добри намерения...

  12. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    5
    #10

    Re: Adobe Premiere - Export ?

    Здравейте! Имам следния проблем. От много време работя с Adobe Premiere pro 2.
    Тази прорама я знам наизуст! Направил съм 50-тина DVD-та и то с изключително
    качество (за мен това е най-важното).Пробвал съм и с много други, но или нямат достатъчен инструментариум или изходното качество е незадоволително. За моите
    нужди тази програма е перфектна! Нооо.. преди месец някъде,при рендиране на говия
    материал, някъде към края спира и се появява прозорец със следния текст:
    Sorry,a serious error has occurred that requires Adobe Premiere pro to shut down.
    We will attempt to save your current project.

    От тогава до сега след много проби резултата е все същия!
    Преисталирал съм я няколко пъти, преисталирах и Windows-а с пълен формат и нищо!


    Asus P5GD1 pro; Intel p4 3.0GHz; Radeon X1900GT; RAM1.128GBT

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #11

    Re: Adobe Premiere - Export ?

    Цитат Първоначално публикувано от ttelecca
    Преисталирал съм я няколко пъти, преисталирах и Windows-а с пълен формат и нищо!

    Asus P5GD1 pro; Intel p4 3.0GHz; Radeon X1900GT; RAM1.128GBT
    Интересна големина на RAM-a извади, 1 плочка от 1 гб и 1 от 128 мб ли?
    А да си пускал MEMTEST или подобна програма за тест на паметта в близките 2-3 години на тая щайга?
    И кога за последно си чистил вентилатора на процесора и си проверявал каква температура държи?

  14.  
     
  15. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #12

    Re: Adobe Premiere - Export ?

    Цитат Първоначално публикувано от ttelecca
    Нооо.. преди месец някъде,при рендиране на говия
    материал, някъде към края спира и се появява прозорец със следния текст:
    Sorry,a serious error has occurred that requires Adobe Premiere pro to shut down.
    We will attempt to save your current project.
    Проблема не е в Премиера а във филтрите които ползваш, комбинацията между тях, както и настройките им. Ако си направиш експеримента времено да ги забраниш, се обзалагам, че няма да има проблеми.
    Когато гръмне - си запиши на кой кадър се е случило и изчисли на кое място е това в проекта. Така ще се ориентираш къде е проблема. Например Topaz Enhance за мен е най-добрия шумоподавител, но ми създава подобни грижи.
    Успех.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. AMD i adobe premiere 7
    От teny във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 04-09-05, 12:00
  2. Adobe Premiere titler
    От hardcore във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 27-05-04, 22:32
  3. Adobe Premiere 6.5 & MP3
    От Lox във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 26-02-04, 19:19
  4. Adobe Premiere 7
    От deyanvit във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 10-02-04, 13:06
  5. Adobe Premiere Pro 7.0 иска SSE
    От ivo80 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 26-01-04, 00:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе