Резултати от 1 до 15 от общо 15

DVD структура

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #1

    DVD структура

    По желание на мой приятел изтеглих концерт на певица, която той много харесва. DVD.
    Исках да го изненадам, като му изпратя готово DVD, с обложка, самото то [носителя] също илюстрирано.
    Целия концерт е с размер 7.26 GB

    Тук започват "проблемите".
    Не мога да намеря, дори и в големите маркети от рода на Техномаркет и Технополис DVD дискове, по големи от 4.7 GB.
    При тази ситуация ще се наложи да "разделя" концерта на две части, но нямам никаква представа как да направя това. Никога не съм се занимавал сериозно с видео обработка, особено пък в DVD формат.

    Първия ми въпрос е:
    Как да разделя концерта, като разделянето да е "интелигентно". И на първия и на втория диск да си има всички менюта, като още по добре ще бъде и да добавя или редактирам съществуващите.
    Никога не съм записвал DVD, различно от "data DVD", така че, ако има и някакви особености при записа, софтуер, файлова структура, etc. ще ми е от полза.

    Въпроса ми може да е смешен, но предпочитам да попитам, отколкото да прочета сто страници ръководства за нещо, което може да се окаже просто.

    "Концерта" се състои от три вида файлове, моля да обясните накратко кой за какво служи.
    Всичко се намира в една папка VIDEO_TS.
    Файловете са BUP, IFO и VOB



    Кой файл за какво служи, ако има някакво значение към въпросите ми.
    Разбира се ще се радвам да ми посочите място, за предпочитане on-line откъдето да си купя DVD дискове с по голям размер. А ако са с printable surfaces ще е най-добре.
    За да мога да оформя диска както ми се иска.

    Разполагам с Nero 9. Ако ми е нужно нещо друго, моля посочете какво.
    Ще се радвам, ако мога да направя собствено меню на DVD-то, а ще съм щастлив, ако мога същевременно да премахна оригиналното. Да го заместя с мое.
    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #2

    Re: DVD структура

    Предполагам че в Русе имате Метро.
    Аз миналата седмица от там си взех 5 диска.
    Впрочем и аз правих подарък, но с 11те серии на Planet Earth HDDVD.

  4. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #3

    Re: DVD структура

    Благодаря Тони, още днес ще проверя, бях отписал отдавна Метро, като място за пазаруване.
    Весела Коледа ти желая. На теб и на всички близки.
    Имаш едно задължение от мен, на което лихвата вече е бутилка уиски, на която пише от колко годишен пиеш алкохол.
    Не съм забравил и трябва да намерим случай да ти се издължа. И с главницата и с лихвата. Лично разбира се.


    Ще пиша, ако намеря големи дискове. Така или иначе ми трябват за други задачи.
    Въпроса за големи с възможност за печат остава.
    Както и останалите въпроси разбира се.
    След обед [надявам се] ще разполагам и с Adobe Encore CS4, ако ще ми върши работа за менюто.
    Разбира се, отчитам възможността, че ще използвам танк за да преборя двама с по една тояга, но не знам друг софтуер за тази цел.
    Нещо по "лекичко" за менюто е добре дошло. За редактиране на старото, ако е възможно и за направа на ново.

  5. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #4

    Re: DVD структура

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Весела Коледа ти желая. На теб и на всички близки.
    Имаш едно задължение от мен, на което лихвата вече е бутилка уиски, на която пише от колко годишен пиеш алкохол.
    Не съм забравил и трябва да намерим случай да ти се издължа. И с главницата и с лихвата. Лично разбира се.
    Весела коледа и на теб и семейството.

    За уискито съм съгласен, а за другото не се притеснявай.

  6. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #5

    Re: DVD структура

    Malone, разгледай това ръководство. Не е точно, каквото ти трябва, но може да ти свърши работа.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    223
    #6

    Re: DVD структура

    Много лесно става с DVD Shrink да го събереш на 4.7ГБ диск.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на periel
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    409
    #7

    Re: DVD структура

    Ако имах твоята задача аз бих постъпил по следния начин.
    С TMPGEnc 4.0 XPress ще конвертирам DVD-то на един mpg фаил. След това има достатъчно софтуер с които можеш да режеш и кълцаш фаила където и колкото си искаш (фключителни и TMPGEnc 4.0 XPress има тази функция).
    След това с Ulead DVD MovieFactory, (която има достатъчно на брои и доста добре изглеждащи готови тапети)
    можеш да си направиш отделни DVD-та по твои вкус.
    Малко набързо го описах но ако те заинтригува мога да бъда и по подробен. Успех.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Re: DVD структура

    double layer подложка за 3 лв ще ти спести маса време... още повече, че не е за теб, че да инвестираш време и нерви. би следвало да има двойни подложки в почти всяка по-сериозна компютърна фирма. ТМ и ТП не са специализирани в IT продуктите, но наистина ме учудва липсата на нещо толкова елементарно

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    28
    #9

    Re: DVD структура

    Ако си от София иди на бул.Мадрид на 30 -40 метра след Малък градски театър зад канала. Там има магазин и най-евтините двойни подложки са по 1,50 лева. Не калщай, не режи,не мачкай защото се губи качеството!

  12. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #10

    Re: DVD структура

    Изтегляш си програмата DVD Fab 5.0.Когато записваш с нея има опция един диск DVD 9 да го трансформираш в два DVD 5 диска.
    Възможности на програмата:
    DVDFab е предназначен за работа с DVD дискове, тяхното копиране, записване и т.н.Сред особеностите на тази програма трябва да се отбележи следното:

    - копиране на DVD без загуба на качество, включително меню и др.;

    - копира многоканално аудио (AC3 5.1, DTS);

    - възможност за копиране отделни части от филма;

    - свиване на DVD-9 на един DVD диск, без загуба на качеството;

    - разделяне DVD-9 на два DVD диска, с автономно меню на всеки от дисковете;

    - премахване на защити: CSS, Region, RCE, Macrovision, UOPs и други;

    - записва всякъкви DVD дискове включително и двуслойни;

    - наличие на удобен, интуитивен и лесен за усвояване интерфейс;

    - възстановяване данни на повреден диск.

    Ето линк на програмата с лекарство:
    https://forum.setcombg.com/********************/details.php?id=148084&hit=1
    Успех!

  13. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #11

    Re: DVD структура

    Благодаря на shanto и останалите, софтуера е вече при мен.
    Утре сутринта с кафето почвам и ще ви държа в течение.
    Ще видя как мога, ако въобще мога да редактирам менюто.
    Ако не, оригиналното плюс мое, за приятелчето и жена му.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на periel
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    409
    #12

    Re: DVD структура

    И аз благодаря на shanto, чудесна програмка

  16. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #13

    Re: DVD структура

    reg файловете, играещи "лекарство" са старички. Поне така ми "докладва" програмата.
    Все пак имам 30 дена да тествам. Ако намеря "лекуващо" лекарство ще пиша.
    Пишете и вие.

    Версията е:

    DVDFab Platinium 5.1.0.0 (Option: Mobile)
    DVDFab Gold 5.1.0.0 (Option: Mobile)

  17. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #14

    Re: DVD структура

    Тези линкове ги взех от коментарите за програмата.
    Незнам дали работят:

    DVDFab Platinum 5.1.1.0 Ghosthunter relase fully registered version
    https://forum.setcombg.com/******************.com/files/159629438/DVDFab5110.exe

    DVDFab.Platinum.v5.1.1.0.Cracked-WRATH
    ******************.com/files/16323443...cked-WRATH.rar
    Mirror:
    http://letitbit.net/download/3174888...WRATH.rar.html


  18. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #15

    Re: DVD структура

    Отново благодаря на shanto и Vandal, под връзките в rapidshare всичко е наред, работят си версиите.
    Опитвам се да се ориентирам в софтуера, мисля, че успешно.

    Идва ред на следващия въпрос.
    Предполагам, че Тitle файловете [VOB] не са нещо особено, а са си самостоятелни клипчета, което изключва премахването на само надписите от тях или редактирането им.
    Имам предвид, че не са някакви многослойни за да махна единия слой с надписите и да го заменя с друг с помощта на някакъв софтуер.


    .:: EDIT ::.
    Объркал съм се. Title, Chapter, стана ми каша в главата.
    Пак почвам да търся връзка между трите вида файлове и това, което се крие под тях.

    Да кажем във Windows Media Player. В дясно ми съдържанието, Now Playing да го наречем.
    Основното е Unknown DVD.
    След това Title [няколко] с Chapter [по една или няколко под всяка Title]
    Да кажем почва play-ването с Title 1, Chapter 1. Някакъв стандартен Warninig, относно авторските права на продукта и т. н.
    След свършване на определеното за прочитане време, автоматично се преминава на Title 2, Chapter 1

    Това е основното меню на DVD-то, в частност на концерта.
    Започва с анимираното лого или лога на продуцентите и следва анимирано изображение с възможности отдолу, в случая "Play All', "Select Tracks", "Backstage", "Subtitles", "Audio Setup", "Credits"
    И няма сеършване, върти се, докато има реакция на гледащия.

    При определен избор, се преминава в други Title и Chapter

    Така гледайки файловете стана ясно, че Chapter са [опростенчески казано] видеофайловете [VOB], а са повече защото сигурно част от Chapters са линкове към определено място в даден клип [VOB файл].
    За какво служат другите файлове?
    Къде се съдържат "командите", управляващи DVD възпроизвеждането, командите правещи връзка между това, което се вижда, възможностите за избор и избора на потребителя.

    Ако питам по друг начин, ако искам да премахна определени Chapters, трябва да махна и линковете или автоматичните команди към тях. Къде трябва да редактирам.

    Ако реша да заместя съществуващите с мои клипчета за шарениите и менютата около самия концерт [визуалната част] и ги поставя на мястото на съществуващите как да оставя командната част или създам аналогична на съществуващата.

    Всичко това, с написаното по долу.

    .:: END EDIT ::.

    Вариантите са:
    Да ги оставя така, не са лоши.
    Да ги махна въобще.
    Да ги подменя с други, които ще направя аз.

    При третия вариант ме интересува с някакъв специален софтуер ли да ги направя или DVDFab има такава възможност.
    Ако трябва допълнителен софтуер, кой, за да не се занимавам с тестване на всевъзможни.
    Когато го направя трябва да риплейсна старите или има някакъв друг начин за монтиране, имайки предвид, че самите title трябва да имат връзка с останалите елементи на DVD. Не знам как да обясня, връзка с действията на гледащия, при натискане на този бутон от дистанционното се стартира този файл и т. н.

    Малко смотани са ми въпросите, но няма какви да са други, не съм се занимавал с това преди.
    Сега ми е "сефтето", както казват германците.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе