Резултати от 1 до 9 от общо 9

Проблем с принтер Lexmark Х1150

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. zak
    zak е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    8
    #1

    Проблем с принтер Lexmark Х1150


    Здравейте!
    Имам принтер Lexmark X 1150, но не го бях ползвал от няколко години. Наскоро му смених мастилото и реших да го използвам. но ми изкарва само бели листи, а пък уж работи така всякаш всичко е нормално.Може ли да ми каже някой от какво може да е проблема?

    (мастило тече от касетките, но не отива до листа)

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #2

    Re: Проблем с принтер Lexmark Х1150

    Цитат Първоначално публикувано от zak
    Наскоро му смених мастилото и реших да го използвам.
    Дай уточнение на това.
    Купил си нова касета или си напълнил старата

  4. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #3

    Re: Проблем с принтер Lexmark Х1150

    И от време на време пускал ли си по някой лист, поне веднъж месечно, за да не му засъхнат дюзите на главата.
    Ако не си го правил "няколко години", моята диагноза е това.
    И за съжаление, икономически по изгодно е да си вземеш нов принтер, отколкото да "отпушваш дюзите" или сменяш главата.

  5. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #4

    Re: Проблем с принтер Lexmark Х1150

    Съгласен с @Malone - в Пловдив чистенето струва 30лв и няма гаранция, че ще стане качествено, а доколкото виждам цената на принтера е около 89лв с ДДС

  6. zak
    zak е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    8
    #5

    Re: Проблем с принтер Lexmark Х1150


    Напълних старата касетка с мастило и не не съм пускал нито един лист в продължение на почти 4 години - просто си седя в един кашон. Кофти ако трябва да си купувам нов понеже почти не съм го ползвал, а в момента става само за скенер.
    Благодаря за информацията

  7. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #6

    Re: Проблем с принтер Lexmark Х1150

    E ... поне тази му възможност ще можеш да използваш.
    Миналата година мисля си купих принтер и бях изпаднал в "размисли и страсти", та ми се ще да споделя, ако наистина ти се налага да купуваш нов.
    Без да се ангажирам с марка, вземах си един "фотопринтер" с възможност за печат и върху CD/DVD.
    Това не е важното, важното е да е с отделни мастилници. Четири отделни "цветни" и една голяма само черна.
    Това, за да не купуваш после цяла заради свършването на един цвят само.
    При отделните, купуваш само тази, която е свършила и си я сменяш.

    Струваше ми малко над 200 лева и използвайки добри мастила "ментета", направо се продават мастилници, принтера ми на четвъртата смяна се е изплатил от икономията на оригинални мастила.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #7

    Re: Проблем с принтер Lexmark Х1150

    За някой Canon Pixma iP4xxx говориш и не знам що не щеш да се "ангажираш с марката", след като става въпрос за ценен съвет по отношение на големи предимства с консумативите, които ги няма при други марки, а именно, самостоятелни патрони с мастило за различните цветове.
    Единствената забелязана секира е, че след няколко патрончета с мастила ментета, може ("може", но не е "задължително") да се повреди главата и тогава сме на изходно положение - по-добре нов принтер отколкото поправка. Но пък принтера вече се е "изплатил" от икономията. И като теглиш чертата накрая и сравниш с други марки, разходите ти са били двойно по-малки за един и същ обем печат, въпреки, че първоначално си се изръсил повече.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    66
    #8

    Re: Проблем с принтер Lexmark Х1150

    А и не си купувайти такива с чипове-мипове, али-бали, както и такиви, които дори да с отделни касетки за различните цветове, отказват да бачкат при изпразване на която и да е от тях - ей на на моя жълтата боя показва, че е аут и неще да принтира(смених черната онзи ден и неща да се ръся за непотребната поне засега жълтурка). Моя проблем е основно с ресетера, ама нищо, съвета ми остава.

  11. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #9

    Re: Проблем с принтер Lexmark Х1150

    Да MitkoS, Canon Pixma iP4500.
    Не се ангажирам, защото не се изказвам професионално, а като домашен потребител и моето мнение едва ли е най тежкото, що се отнася до принтери.
    Като написах "ментета" не съм имал предвид ултра noname мастила. Пак са си марка, но не е Canon.
    Лично аз използвам G & G и като че ли за сега съм доволен.

    В момента съм в период на проучване на един друг доставчик [вносител], който предлага по добър вариант, а именно:
    Специална ложа за мастилниците, но мастилниците са от неговия вид, каквито той предлага.
    Купуваш си един пълен комплект и ложата ти е без или почти без пари.
    На ложата има всичко накичено, броячи [чипове] и всичко останало.
    Ложата се монтира [съвсем елементарно] в принтера.
    Отпада нуждата да си чупя ноктите всеки път с махане и слагане на старите броячи, тъй като с мастилата на G & G е така.
    Естествено е, че броячите вече са само електрически елемент, не могат да се ресетнат и принтера си пищи за мастило дори и при нови мастилници.
    Но си печата без проблеми.

    Има си вече и драйвери за Linux [официални на сайта], макар и не за всички функции.

    204 лева платих за него, по спомен.

    stan75
    Няма причина принтера ти да не печата, ако всичко си направил както трябва и имаш мастило разбира се.
    Да, ще се "сърди", че няма мастило, ще ти досажда, но ще печата.

    С удоволствие ще приема препоръката ти за друг принтер с възможностите на Canon Pixma iP4500, на същите или по малко пари и да е без "чипове-мипове, али-бали, както и такиви" с отделни мастилници.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Чип за мастилница Lexmark 100
    От Rafaello във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 13-03-12, 02:12
  2. Продава принтер 3 в 1 Lexmark x2670.
    От daniivo във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 15-02-12, 10:46
  3. принтер lexmark e 232
    От neizvesten33 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 29-09-10, 20:57
  4. Проблем с принтер Lexmark Х1150
    От zak във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 17-01-09, 00:09
  5. Проблем с Win2003 и Lexmark Z35
    От Zetle във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 14-09-04, 15:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе