Резултати от 1 до 9 от общо 9

Плъгин за слушане на музика без теглене-Mozilla

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    43
    #1

    Плъгин за слушане на музика без теглене-Mozilla

    Здравейте, много пъти съм искал да прослушам в малък деликатен прозорец някой mp3 файл, преди да реша дали да го изтегля...търсих доста но намерих единствено О-player, който обаче не работеше Някой ще може ли да ми препоръча някой подходящ плъгин..промерно за Mozilla?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #2

    Re:Плъгин за слушане на музика без теглене-Mozilla

    Може би не разбираш какво означава "прослушам". Ако този, който го е качил не е сложил нещо малко за прослушване специално, какъвто и плъгин да използваш означава, че ще изтеглиш в определена temp директория песента, буфер го наречи и ще слушаш пак изтеглено. Да, може би, ако песента не ти хареса още в началото и ще спреш преди да се е изтеглила цялата, но така или иначе ... няма да спечелиш особено откъм трафик.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    43
    #3

    Re:Плъгин за слушане на музика без теглене-Mozilla

    Благодаря ти за забележката - уточнявам - по-скоро предпочитам да пусна песента, знаейки, че мога ако не ми хареса да я спра, и след време незабележимо при чистене на Temp папката с буфера да се изтрие, отколкото да я тегля някъде, после да я пускам с някакъв плейър и след това да я трия...Подобно на youtube.com например - файла се плейва, зарежда се буфер в темп папка, пък ако ти хареса, можеш допълнително да си изтеглиш файла конвертирайки го едновременно, с някоя програма или пък от темп папката, вече изтегления .flv файл да го конвертираш в друг видео файл или плейнеш директно...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #4

    Re:Плъгин за слушане на музика без теглене-Mozilla

    За да гледаш в youtube.com и сродните, хората са пуснали т.нар. Streaming - подават ти канал с данните, па ти гледаш в движение, дето са вика.
    Като искаш да чуеш Мп3-ката, качена от бай Грую на незнаен сървър, начина е един - теглиш и слушаш - било с Медия Плеър, било с WinAmp.
    Ама дали ще е във Темп папка, без да разбереш, дали ще е в нарочно създадена за това папка - все е тая. Трафика си го има.
    Пък ако не ти хареса - Триеш, то не е жена, да се налага през развод да минаваш и пари безчет да даваш.

  6. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #5

    Re:Плъгин за слушане на музика без теглене-Mozilla

    Като че ли Black Adder ти го обясни. Вероятно не е трудно да се направи такъв plugin, но никой не го е направил защото не е нужно, все си е теглене.
    Може би аз не обяснявам добре или не мога да рабера каква е целта, затруднява те да изтриеш съдържанието на определена папка ли?

  7. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #6

    Re:Плъгин за слушане на музика без теглене-Mozilla

    Извинявам се, че ще противореча на светилата на форума, но такъв плъгин има. Поне аз знам за един, може и да са повече. Отваря се нов таб/прозорец с бутончета и статусбар и слушаш. Нямам идея как се казва, защото вече не инсталирам толкова неща на Мозилата, но ще опитам да го открия.
    Намерих един - OMusic - не е същия, но върши същата работа - в статусбара на Фирефох се появява плеърче.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #7

    Re:Плъгин за слушане на музика без теглене-Mozilla

    Ироничната забележка на myrshavija е може би към мене. Може би аз не се изразявам достатъчно добре, знам ли ...

    Поддържащи streaming плейъри има и то не един, започвайки от WMP и завършващи не знам къде ... И ако не всеки от тях, то поне повечето може би работят по въпроса да се "вградят" в Mozilla.
    WMP поне има такава функционалност и не от вчера.
    Въпроса е дали е това, което rude търси. "В малък деликатен прозорец някой mp3 файл, преди да реша дали да го изтегля".
    Плъгините за Firefox, да кажем Windows Media Player Firefox Plugin не са в никакъв "малък деликатен прозорец", а тегленето си е още по малко "деликатно". Дори за него, ако си спомням, искаш, не искаш, да кажем не ти хареса песента още от първите акорди, дори и да дадеш "stop", той background си изтегля файла, макар и да не го възпроизвежда.
    Ако не се лъжа, той отваряше едни пембени, черни, оранжеви прозорци при media файлове без картина.

    Аз имах предвид някаква java, някакъв flash playеr, четейки въпроса на rude.
    Защото, ако търсеше WMP plugin, първия резултат още в Google му дава линк за сваляне.
    Пък и в заглавието ясно е написано: "Без теглене".
    Е аз такъв не знам, ако myrshavija ни покаже как да слушаме нещо без да го теглим, welcome!

  10. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #8

    Re:Плъгин за слушане на музика без теглене-Mozilla

    Извинявам се, ако съм те засегнал
    В повечето случаи вие двамата с Black Adder(който сякаш с времето става все по-малко ироничен и хаплив ) сте мерудия на всяка манджа и то със съвсем уместни забележи, точно както и в този случай. Не съм искал да кажа, че не сте прави. Изглежда шегата не беше много уместна. И аз ползвам топла вода, поне от време на време и разбирам, че няма как да слушаш/гледаш нещо без да го теглиш - било то стрийминг или да си го свалиш цялото преди да го слушаш.
    Предложеният от мен плеър е май някакъв флаш, вграждащ се в статусбара. Нямам представа какво се случва зад него, но и не ми пука особено - нет има, рам и процесор също в излишък, според мен, важното е да е удобно и да не бави много. Това, което ползвах преди беше друго, допускам, че е било свързано с някой плеър, който съм инсталирал. Изтеглих OMusic само за да пробвам дали върши същата работа - върши я и даже още не съм го махнал и мисля да го оставя

  11. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #9

    Re:Плъгин за слушане на музика без теглене-Mozilla

    Не си ме засегнал, не, не се притеснявай. Лошото на "форумните" комуникации е, че написаното не предава адекватно настроението ["ми" в случая].

    Та така де, както си го написал ... и аз така, не ме бърка и затова ми е чудно, кое точно да му е "лекото" на плейъра и какво точно се иска.
    Защото всичките са един дол дренки, различават се по интерфейса главно, едно и също правят.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Плъгин за Mozilla Firefox
    От get във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-01-08, 15:00
  2. Програма за слушане на..
    От heat_ във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 04-09-06, 21:31
  3. Плъгин за winamp?
    От saint056a във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 02-01-06, 18:02
  4. Отговори: 9
    Последно: 10-10-05, 21:06
  5. Онлайн слушане на музика с Winamp
    От Cko във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 31-12-03, 18:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе