Резултати от 1 до 9 от общо 9

Читав плеър за HDTV (1080p)?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #1

    Читав плеър за HDTV (1080p)?

    Не мога да намеря достатъчно добър плеър за видео с висока резолюция 1080p. Става въпрос за гледане на ТВ-то, свързано към компютъра с HDMI кабел. Иначе на монитора всичко си върви. Тези плеъри, които подържат субтитри - накъсват звука и или картината, а други които си вървят гладко - не поддържат субтитри. Eто опитите ми дотук:
    - BS player се държи идеално с нормална резолюция, има си субтитри, но при 1080р започва да накъсва, най-вече звука.
    - Windows Media Player 11 - има си субтитри, но при дръпването на прозореца му в ТВ-то - не се вижда изображение, докато на монитора си работи. Гладък звук, не накъсва. Може би е въпрос на кодеци, макар че опитах и с последната версия на K-lite 4.6.2.0
    - Nero ShowTime - върви идеално на ТВ-то, но не поддържа субтитри.
    - Roxio CinePlayer - той пък работи само с DVD-та, няма опции за гледане на DVD на твърдият диск, нито други видео файлове.
    - BlazeDTV 3.5 - върви си гладко, но при кликване за изпълване на екрана на ТВ-то - моментално се връща в монитора.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #2

    Re:Читав плеър за HDTV (1080p)?

    с каква видеокарта си?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #3

    Re:Читав плеър за HDTV (1080p)?

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    с каква видеокарта си?
    NVIDIA GeForce 7600 GT. Тя е с 2 DVI изхода - по един към монитора и ТВ-то (DVI/HDMI).
    Опитах още няколко плеъра - при пренасянето на ТВ-то няма изображение, а на монитора няма проблеми. И това става само когато сигнала е 1080р. При такъв с нормална резолюция на ТВ-то също има изображение. Добавих още кодеци (Storm codec) без видима промяна.

    P.S. Все пак на монитора гледам и с по ниска резолюция: 1024х768@75Hz, а на ТВ-то e 1920x1080@60Hz.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #4

    Re:Читав плеър за HDTV (1080p)?

    ако поддържа CUDA, дръпни си coreavc, дръпни и пoследната бета версия на драйвера за Nvidia 182.05, при мен, от 90% натовареност на процесора (когато имам субтитри, иначе 5%) успях да падна на 30%

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    17
    #5

    Re:Читав плеър за HDTV (1080p)?

    CoreAVC 1.9.0;Matroska splitter;AC3filter и евентуално VobSub . Какво му трябва повече на човек за Full HD

  7. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #6

    Re:Читав плеър за HDTV (1080p)?

    С The KMPlayer съм гледал FullHD с качество, по-добро от Media center-a на Vista Ultimate...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #7

    Re:Читав плеър за HDTV (1080p)?

    Вече му намерих цаката!
    MpcStar player + CCCP codec pack и всичко е ОК.
    Също така новият Nero ShowTime player от NERO 9 поддържа субтитри (вече) и работи гладко при HD.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #8

    Re:Читав плеър за HDTV (1080p)?

    MPC-HC - Media Player Classic - Home Cinema. Това е най-доброто за видеокарти, които поддържат хардуерно ускорение при правилно рипнат видеоматериал (той става все повече). Няма нужда да се използват други работи. Твоята карта няма нито хардуерно ускорение, нито Куда, така че трябва да разчиташ на софтуерно ускорение. Може да добавиш KMPlayer. Има всички необходими кодеци вградени и няма нужда от външни пакети. И двата плеара поддържат субтитри без помощта на външни програми. В най-добрия случай направи лек ъпгрейд на компа. Едно Коре 2 Дуо и няма никакво значение от кодеци и т.н. Или някоя сравнително евтина видеокарта с поддръжка на хардуерно ускорение. В ХардуерБГ отдавна и изчерпателно са разисквани темите за НD възпроизвеждане, хардуерно ускорение и кодеци и плеари и т.н.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #9

    Re:Читав плеър за HDTV (1080p)?

    Машината ми е с процесор CONROE E6300/1.86G/1066/2M BOX. Обърнах се към фирмата която ми сглоби PC-то със същият въпрос - дали един ъпгрейд няма да подобри нещата при гледане на HD.
    Ето какво ми отговориха:

    "Накъсването на аудио и видеото – не ми се вярва тази мощна машина да накъсва мултумедийни приложения. Ако е за игри да приемем че може да има проблем. Много лесно можеш да установиш дали проблема е в хардуера и има нужда от ъпгрейд или в софтуера и има нужда от преинсталация. При филми предимно натоварването поема процесора. От Task Manager – Control+Alt+Del можеш да провериш при натоварване дали процесора стига някакъв максимален лимит и замръзва на него. Според мен това не се случва а си има плавно движение. Най-вероятно имаш нужда да смениш драйверите, кодеците или плеърите. Мой съвет е ако ползваш XP да минеш на Vista за да видиш как ще се държи машината. Проблем обаче може да има със звуковата карта. Това обаче за пробата си заслужава. С всичко това искам да ти кажа че очаквам проблемите ти с филмите да са ти решими само с преинсталация и настройка.... Ъпгрейд ще е добре но машината ти е много добра и си мисля че за да има смислено подобрение в производителността трябва да минеш на нова архитектура."

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам мултимедиен плеър-FullHD 1080P-99лв
    От marinius3 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 08-02-13, 12:44
  2. Съвет за видеокарта - 1080p HDTV
    От the___saint във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 19
    Последно: 28-09-12, 01:52
  3. Читав или нечитав?!
    От Tommorow във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 14-04-11, 11:14
  4. Продавам High Definition 1080p плеър HDX BD-1
    От lazarus18 във форум Продава
    Отговори: 4
    Последно: 15-03-10, 12:31
  5. Ноутбук като HDTV плеър?
    От nikolav във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 18
    Последно: 25-05-08, 23:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе