Резултати от 1 до 10 от общо 10

Въпрос

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    22
    #1

    Въпрос

    ,който може да ви се стори смешен, но все пак! Та по същество: вреден ли е режима "stand by" за ксмпютъра, или не?
    Благодаря на всички отзовали се!!!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #2

    Re:Въпрос

    Не

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #3

    Re:Въпрос

    Ако вредеше , нямаше да го сложат в операционната система. Друг е въпроса ,че докато си в режим на изчакване компа на практика си работи и един по-сериозен токов удар има шанс сериозно да му навреди особенно ако си с някое елементарно захранване.

  5. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #4

    Re:Въпрос

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    ..докато си в режим на изчакване компа на практика си работи...
    Ако е активирано от BIOS "S3" power standby type почти всичко не работи - хардове, процесори, видео, перки и прочие! Подхранва се само съдържанието на RAM-а. Предполагам захранването и дъното продължават да са "заплашени" Така или иначе, адски удобно, особено зад UPS.

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #5

    Re:Въпрос

    Абсолютно вярно е за "S3". По принцип никога не е лошо да има един UPS между компа и любимото ни енерго. Случвало се e софтуера на моя UPS да ми прати на ден по 10 мейла и да ми се хвали ,че е пускал ток от батерията

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    22
    #6

    Re:Въпрос

    Аз съм го активирал от "Properties" . Като изключи, не чувам нищо. Иначе съм сложил специален предпазващ контакт, ксйто определено върши работа, но все пак не е UPS.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #7

    Re:Въпрос

    Вреден е , колкото и минимално да се ползва дънната платка по време на стендбай, всеки път когато го пуснеш да се събуди системата е под стрес защото се стартира всичко отново, колкото повече цикли имаш на стендбай/събуждане толкова повече се износват харда и всички компоненти на системата.

    По добре си го дръж включен отколкото да го заспиваш/събуждаш по 3-4 пъти на ден

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #8

    Re:Въпрос

    dash, то и когато си работи уиндоуса пак си приспива дисковете и най-малкото обръщение към тях ги събужда. Така, че според мен си е едно и също.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #9

    Re:Въпрос

    Stenly - ами то си е твоя отговорност да влезеш първо в Power Management и да си смениш опциите (Sleep/Hybernate) които не напразно са настроени така, иначе как ще идеш да си купиш нов компютър след време

  12. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #10

    Re:Въпрос

    Аааа, да прав си Така е. Ам трябва да помагаме на ората да си продават техниката като я купуваме. Пък и то като се замисля , повече от една година не съм държал диск на компа си

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе