Резултати от 1 до 10 от общо 10

Питане за Excel

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    24
    #1

    Питане за Excel

    Здравейте! От два-три дена си блъскам главата с нещо и не мога да се справя, а уж мислех че съм на ясно с excel-а. Ако няко помогне ще му бъда много благодарен.
    Ето какъв е казуса:
    В две колони имам данни, като първата са индкси, а във втората са самите данни. Индексите са разбъркани и да кажем са 400. Трябва да направя отново две колони, но вече в първата да стои индкс, а във втората всички данни, отговарящи на индекса от цялата колона (това в една клетка и данните разделени със запетая).
    Ако можех щях и снимка да добавя, но явно няма място на сървъра, така че не мога. Ако трябва да пояснявам нещо, кажете.
    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #2

    Re:Питане за Excel

    направи снимка и я качни тук, после дай да видим, точно за какво става дума

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    24
    #3

    Re:Питане за Excel


  5. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #4

    Re:Питане за Excel

    [img width=800 height=255]http://img4.imageshack.us/img4/3127/consolidation.gif[/img]
    колони C, D, E може да ги скриеш после

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    24
    #5

    Re:Питане за Excel

    По принцип идеята ми е ясна, но както казах, нека си представим че редовете са 400, ами ако са 4000 (говоря много образно)?
    Идеята е такава: Аз си въвеждам по двете колони индекс и данни и това го правя всеки ден. Да кажем, че на края на месеца реша да си направя една справка за всеки индекс, колко данни съм вкарал. Неизвестен е броя на индексите и още по-неизвесте е броя на данните.

  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #6

    Re:Питане за Excel

    Например
    Първо сортираш (по колоната с индексите) и после леко изменяш идеята на XIIID - оставяш само неговата колона C, като леко променяш формулата - IF(A7=A6...)

  8.  
     
  9. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #7

    Re:Питане за Excel

    ако не си забелязал, можеш да размножиш формулите в колона "C" додолу (ред 65536), пък си сменяй само индексчето отгоре, резултатът в [C2] ще изскача веднага. това за 1 проверка. не ти пречи и да разстелеш таблицата надясно, има още 250-тина колони... не че ексела няма да изтрещи "out of memory" ако го запълниш целия де виж, вече ако искаш и да разбереш колко и какви различни индекси се срещат в колона "A" си е друга боза.
    абе цялото решение отива към visual basic скриптче, и то не особено сложно, но ме мързи да го бистря сега.
    ПП Mitkos ме е разбрал вече

  10. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #8

    Re:Питане за Excel

    Чак пък скриптче (е, на кой както му е по-лесно де)
    Ако предварително се сортира, то (по твоя начин но с моята промяна) всички резултати ще излязат в колона C
    Пак там ще излязат и междинните резултати, но те общо взето лесно могат да се махнат например с още една помощна индексна колона и второ сортиране по тази втора индексна колона

    //

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    24
    #9

    Re:Питане за Excel

    Много Ви благодаря за бързата реакция. Решението на MitkoS допада на моя казус съвсем точно. Не искам да пренебрегвам и другите дали решения. Затова БЛАГОДАРЯ на всички и им пращам по една ГОЛЯЯЯМА Бира. Нздраве момчета/момичета.
    Още вднъж, ГОЛЕМИ БЛАГОДАРНОСТИ.
    Форума в SetCom.bg е може би най-добрия в БГ.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    40
    #10

    Re:Питане за Excel

    Струва ми се, че подхода ти е грешен. Мисля, че задачата ще се реши по-лесно с някоя от програмите за работа с База Данни, но не съм много сигурен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Excel
    От asusss във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 20-10-11, 14:19
  2. Питане за стойността на клетка в EXCEL
    От milenk във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 16-06-08, 12:59
  3. web <-> excel
    От connect във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 8
    Последно: 09-10-06, 12:24
  4. Питане за Excel
    От bestman във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 15-06-06, 11:43
  5. Excel
    От PePe® във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 03-04-03, 23:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе