Резултати от 1 до 11 от общо 11

Проблем с DNS?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #1

    Проблем с DNS?

    От известно време става нещо странно.

    Като пусна utorrent и след време DNS-а престава да работи. Всички протоколи дето пробвах и работят по IP си действат нормално, по домейн обаче нищо не бачка. Като рестартирам ZoneAlaram и се оправя.

    Сега някои ще кажат че е от ZA навярно, но до преди 1 седмица това го нямаше.

    Не се сещам нищо ново да съм инсталирал, не съм ъпдейтвал ZA или utorrent-а...

    Нямам представа даже къде да търся проблема.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #2

    Re:Проблем с DNS?

    според мен проблема е в ЗА, и по конкретно в това, че с увеличаване на броя на конекциите към теб ЗА си мисля, че те атакуват и спира някои протоколи. Нещо такова ми се струва, че е, но може и да греша. Опитай с друг торент клиент или намали общите връзки към сегашния.

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    Re:Проблем с DNS?

    Най добре спри ЗА и пробвай пак дали ще се получи това, ако не се появи проблема - виновника е ясен .

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #4

    Re:Проблем с DNS?

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Най добре спри ЗА и пробвай пак дали ще се получи това, ако не се появи проблема - виновника е ясен .
    До колко е безопасно да го спра? Нямам нищо шернато, но все пак...

    Иначе от сега предполагам какъв ще е разултатът (всичко ще е ОК) - но защо... какво ще му стане изведнъж, и защо само по домейн няма да изпълнява заявки...

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #5

    Re:Проблем с DNS?

    Пробвах го и в момента в който изключа ЗА всичко се оправя. Като я пусна и пак умира. Трябва да спра мрежата, да спра ЗА, да пусна ЗА, да пусна мрежата и чак тогава всичко тръгва. Интересното е че като пусна уторента и си работи всичко - в един момента обаче умира; или като спра уторент пак всичко работи известно време и после изведнъж спира.

    Позлвам firefox и е имало е случаи да отворя абв.бг през опера и тогава се оправя отново всичко.

    Нямам представа какво му стана но вероятно ще махам ЗА, въпреки че толкова години ми бачкаше безупречно. Каква стена бихте посъветвали? Ама такава че да й виждам аз настройките - най мразя някоя програма да си има собствено мнение - обичам всичко да се вижда и да може да се пипа при нужда.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re:Проблем с DNS?


  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    509
    #7

    Re:Проблем с DNS?

    Извинявам се, ама нещо не ми е ясно. Защо ползваш ЗА, когато си зад рутер, който сигурно също има firewall?

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #8

    Re:Проблем с DNS?

    Защото в самата вътрешна мрежа има заразени компютри...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #9

    Re:Проблем с DNS?

    а причината да не се почистят?

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #10

    Re:Проблем с DNS?

    Comodo Firewall.
    Вярно е, че е малко досаден, но за сметка на това е сигурен. Забраняваш антивирусната му и ползваш твоята любима.
    http://personalfirewall.comodo.com/d..._firewall.html

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #11

    Re:Проблем с DNS?

    Цитат Първоначално публикувано от NO CARRIER
    Comodo Firewall.
    Вярно е, че е малко досаден, но за сметка на това е сигурен. Забраняваш антивирусната му и ползваш твоята любима.
    http://personalfirewall.comodo.com/d..._firewall.html
    От една седмица съм вече с него и съм доста доволен за сега! Благодаря!

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе