Резултати от 1 до 14 от общо 14

Проблем с TV-Out

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #1

    Проблем с TV-Out

    Привет, съфорумци!

    Абе баща ми си купи една видеокарта GE Force 7200, ама нещо не можем да изкараме картина и звук на ТВ-то!
    Значи S-Video изходът на компа е с 6 дупчици, а кабелът, който купихме е с 4 иглички, а другия му край е за скарт вход към телевизора!
    Аз мислех, че кабелът няма да влезне във видео картата, но влезна, със скарта нямах проблеми, влезна си в ТВ-то веднага.В началото не искаше да ми разпознае телевизора, но с 300 зора го разпозна.Направих необходимите настройки там с Clone и т.н. но на ТВ-то нищо не се показва!
    Моля, някой, който има такава карта или подобна и се е сблъсквал с този проблем, да сподели!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #2

    Re:Проблем с TV-Out

    1 звук от S-video не можеш да скараш
    2 прехвърли TV-то на нужното AV

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #3

    Re:Проблем с TV-Out

    Звука си го пъхам, където му е мястото!
    И AV-то уж съм го пуснал, но нищо не излиза!
    На Телевизора отзад са два скарт входа - AV1 & AV2!
    Опитах го и на двата, но нищо не излиза мXXXX му.Имам цифров примник + кабелна, да не би той да бърка нещата?!
    И аз не знам вече какво да си мисля!

    edit fXOrange
    не псувай моля

  5. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #4

    Re:Проблем с TV-Out

    Да разбираме ли че знаеш откъде в менюто на драйвера се разрешава втория канал към приемник на 3D ускорителя. Кабела ти е точен с 4 пинчета! Инсталирани ли са точните драйвери? Старата платка каква беше? Друго, което да ти кажа е, че видеокартите горят. Получава се от тока, който въври по кабелната. Ти май не си с кабелна, но за всеки случай я извади преди да пробваш каквото и да е!!! Не разбрах добре с какъв накрайник влиза кабела в ТВ - струва ми се, че там е проблема?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #5

    Re:Проблем с TV-Out

    А пък като по-прост, все си мисля, че кабеляка трябва да е с 6 пинчета, па подир това да се търси връзката с ТВ-то.
    А звука трябва да се хване от изхода на звуковата карта към съответните чинчове на Скарт-буксата. Картина и да няма, там звучец трябва да има.

  7. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #6

    Re:Проблем с TV-Out

    Точно така. Както казваш звук трябва да има ако го е направил по начина, който описа. Кабела с 6-пина е за връз по RGB - по-високо качество от S-Video-то, но трябва и ТВ да има RGB вход. Иначе 4 пиновият кабел трябва да си работи!

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7

    Re:Проблем с TV-Out

    Цитат Първоначално публикувано от peterstamov
    Точно така. Както казваш звук трябва да има ако го е направил по начина, който описа. Кабела с 6-пина е за връз по RGB - по-високо качество от S-Video-то, но трябва и ТВ да има RGB вход. Иначе 4 пиновият кабел трябва да си работи!
    Пич, ади като не си сигурен за нещо недей дава ъкъл.... т'ва за видеото дето си го писал е пълна глупост! Лекции нямам намерение да изнасям - потърси в нета инфо за 4 и 7 пинов S-video. - с 6 няма

    @InternetZombie - слушай оня "простия" , той ти е казал каквото трябва.

  10. Member Аватара на daley
    Тук е от
    Jun 2004
    Живее в
    Варна
    Мнения
    420
    #8

    Re:Проблем с TV-Out

    @InternetZombie, на цифровия приемник има ли място за скарт вход? Ако има, мушни там сигнала от РС-то и при изключен приемник трябва да се вижда РС-то. Ако не се вижда, пак прегледай настройките на картата.

  11. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #9

    Re:Проблем с TV-Out

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Пич, ади като не си сигурен за нещо недей дава ъкъл.... т'ва за видеото дето си го писал е пълна глупост! Лекции нямам намерение да изнасям - потърси в нета инфо за 4 и 7 пинов S-video. - с 6 няма

    @InternetZombie - слушай оня "простия" , той ти е казал каквото трябва.
    @Black Adder казва да се ползва кабел с 6 пина(вероятно и той се е подвел), после ти казваш, че такъв няма и накрая да го слуша. Иначе е прав, че звук трябва да си излезе дори картина да няма. Абсолютно съм сигурен и затова давам акъл. Лично съм пробвал тези работи и в момента си ги ползвам в къщи. Прав си затова, че няма с 6 пина - подведох се от неговите писания. Кабела, който имах предвид е със 7 пина както казваш за RGB


    В комплекта с видеокартата нямаш ли такова кабелче? 7 пина - чинч!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #10

    Re:Проблем с TV-Out

    peterstamov , не забравяй че има и още един стандарт , който има още две крачета ,на мястото на пластмасовия водач

    Отделно мога да твърдя че всяка карта си има различен куплунг
    тествано на 5 различни видеокарти само две тръгнаха с един и същ преходник.
    незнам как ги правят , но на 7600 & 7900 е един , но същия не запали на 8600 , както и на 8800гт
    отделно 8600гт е с 7 пиновия изход- като посочения от теб , но реално видеото тръгна само със стандартния 4 пинов.

  13. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #11

    Re:Проблем с TV-Out

    Така е има с 9 пина, и е само за някой модели на nVidia с някакъв Leadtek чип. С него получаваш Video-in - Video-out. Вярвам на твърдението ти за различните карти, щом си тествал лично. Това е да се пие вода от извора. А какво стана със създателя на темата, да не изгори вече видеото?!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #12

    Re:Проблем с TV-Out

    Не пречи и ти да тестваш и да кажеш де - не е изключено и аз да изтървавам нещо ,

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #13

    Re:Проблем с TV-Out

    Аз с кабел S-video-Scart не можах да подкарам картината на ТВ-то каквото и да правих. Взех си S-video-S-video кабел и тръгна без проблем. За по-лесно превключване ползвам TvTool

  17. Moderator Аватара на periel
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    409
    #14

    Re:Проблем с TV-Out

    С GeForce FX 5200 съм, също ползвам S-video-S-video кабел и нямам проблем.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе